Yamaha RX-A730 + tag harmony tav 606 v3.

baartbarnaba

New member
Witam,
chce stworzyć w domu mały kącik do oglądania filmów i słuchania muzyki.
Pomieszczenie ok 25m2
Zastosowanie sprzętu: 50% filmy i oglądanie sportu, 40% muzyka, 10% gry.
Wybrałem sobie zestaw Yamaha RX-A730 z tag harmony tav 606 v3.
Wcześniej brałem pod uwagę głośniki Yamaha NS-F150 i NS-P150 ale po przeczytaniu forum, zastanawiam sie nad TH, zbierają bardzo dobre oceny a ich cena jest b. fajna. Co sądzicie ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumny powinny być droższe lub przynajmniej w porownywalnej cenie co elektronika. Osobiście bym nie kupował tych Tag, a wolał dozbierać do czegoś lepszego jakościowo. Wiem, łatwo się mówi jak się nie wydaje własnych pieniędzy, ale skoro kupiłeś już dobrej klasy amplituner to szkoda by było podlączać pod niego kolumn pokroju Tagi. Dodatkowo Yamaha gra ostro, więc dobrze dobrać kolumny grające cieplej, chyba że takie brzmienie Ci odpowiada?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przyłączam się do tego, o czym Krzysiek napisał, szkoda ampli na te kolumny, przy nich nawet nie zobaczysz jak on gra, jaki ma potencjał.
Zobacz sobie np. Monitor Audio MR, Audio Pro Avanto, Taga Harmony Platinum lub Roth OLI RA, te ostatnie słyszałem z Yamahą i było fajnie ;)
 

baartbarnaba

New member
Nie chce kupować na siłe więc jeśli sugerujecie ze Tagi nie nadaja sie to odpuszcze i poszukam czegos innego. Jesli trzeba bedzie dołożyć troche do budżetu to mowi sie trudno, sprzet kupuje sie juz na jakis czas wiec szkoda kupowac cokolwiek. Ok przejrze modele które mi zaproponowaliście. Zwracać uwagę na któryś model szczególnie ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Możesz też rozłożyć zakup na etapy. Najpierw solidne fronty i później stopniowo reszta. Jeżeli pracujesz i masz po prostu możliwośc odkładania pewnej sumy co pewnien czas, to ja bym poszedł tą drogą. Akurat dobre kolumny czy subwoofer to inwestycja na lata. Elektronikę szybciej wymienisz. Zobacz jeszcze Melodi..a BL 40, Dali Zensor 7, KEF C7. Możesz zerknąć na Klipsch F20/RF 62 lub Paradigm Monitor 9 v.7, ale to kolumny które mają dość mocno zaznaczoną gorę pasma, więc nie wiem czy Ci przypadną do gustu z Yamahą. Im ięcej odsłuchasz, tym lepiej dla Ciebie, bo bedziesz mial jakiś punkt odniesienia i będziesz wiedział jakiego charakteru brzmienia szukać.
 

baartbarnaba

New member
Powiem tak, chciałbym wydać jak najmniej wiec stad pomysl z th 606 ale jesli zamiast 1000 bede musial wydac na "sensowny" zestaw 3000 to jakos to przelkna, wolalbym kupic wszystko za 1 zamachem i miec z tym sposob.

Przejrze wszystko co proponowaliscie, glownie widzialem frony, a co z tylow i centralnego ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Do kompletu z jednej serii, zobacz co ci sie podoba, odsłuchaj, a ws. cen napisz do kolegi blackninja.
Pewnie dostaniesz niezłą ofertę ;)
 

baartbarnaba

New member
np. Audio Pro AVANTO 5.0 które poleciliśmy wizualnie i z tego co czytałem mogłbybyć fajnym rozwiązaniem dla mnie. Teoretycznie to zestaw dedykowany do kina domowe, poradzi sobie z muzyka ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak posłuchasz, to sam będziesz wiedzial co robić. Możliwe że zestaw jak Taga czy Jamo Ci spokojnie wystarczą, a może będziesz musiał kupić zestaw kolumn za 3k, albo zupełnie iść w osobny wzmacniacz czy dużo droższe kolumny? W tej chwili nie możemy nic powiedzieć, bo to strzelanie na ślepo. Nie wiemy ( Ty pewnie też) jakie brzmienie Ci się spodoba, co dla Ciebie będzie już grało przyzwoicie?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tylko kolego nie daj sie tak od razu porwać połączeniu yamahu z jamo, pierwsze wrażenie może być ale one na piepszają wszystko jest takie mocne i w ogóle wypas, a w domu Cię zakrzyczą i zamęczą swoim jazgotem heh. Wiem co mówię bo miałem i wymieniłem na coś o ciepłym graniu:)
 
W wawie jest audio swiat na jurskiego na pradze. Jak napisali koledzy, odpuść sobie tagi, nie warto. A Jamo z yamaha faktycznie ostro grają. Trzeba to lubić.
 
Do góry