yamaha rx-a3050 czy warto?

abdul0412

New member
Bez reklam
prosze o opinie oceny moze o porownania z innymi amplitunerami

Patrząc się na twój obecny sprzęt to raczej powinno być super.
Jednak to zależy czego potrzebujesz.

Z tego co pamiętam , masz ogrmone zapotrzebowanie na moc - głośniki jakie posiadasz o to błagaja;).

Opcji jest kilka ale też zależy co chciałbyś jeszce prócz więcej mocy.
Najlepiej wybrać się i odsłuchać różne modele np:

1. Arcam
ARCAM AVR 750 AMPLITUNER MEGA OKAZJA !!!!! (5879606833) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2. Onkyo 3030

3. Marantz 7010

4. Pioneer LX89

Lub tez jakiś słabszy model i do tego końcówkę mocy.
Każdy z nich się napewno sprawdzi.

Ja stawiam na Onkyo i Pionka , bo Arcam nie posiada nowych kodeków.

jednak wybór należy do Ciebie:)

Pozdr
 
R

Repugnant.

Guest
dziekuje za odpowiedz:)zaraz posprawdzam to co mi podeslales choc powiem ze mam slabosc do yamahy i jak narazie ona jest faworytem.fakt potrzebuje wiecej mocy i to sporo wiecej ale dokupienie koncowki mocy do mojego ampli z roznych przyczyn nie wchodzi w gre opcja tanszego +koncowka tez jakos mnie nie przekonuje.mysle ze 3050 da mi wystarczajaco mocy :)i bede zadowolony
 
R

Repugnant.

Guest
wybor dokonany :)jednak yamaha:)pozostaje teraz tylko poczekac az do mnie dotrze.
 

easy1500

New member
Też myślałem nad yamahą tylko dlaczego pobiera tylko 490 W te amplitunery to jakieś perpetuam mobile biorą 3 razy mniej mocy niż dają i to nie tylko yamaha. 9X200w według mnie to 1800W i do tego straty ile powinien brać dobry amplituner ?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Też myślałem nad yamahą tylko dlaczego pobiera tylko 490 W te amplitunery to jakieś perpetuam mobile biorą 3 razy mniej mocy niż dają i to nie tylko yamaha. 9X200w według mnie to 1800W i do tego straty ile powinien brać dobry amplituner ?

Moze to klasa D.
jednak nie jest to nowość ze ampli maja takie parametry na papierze.
Popatrz tez ze to jest moc która moze wyciagnac jedna wysterowana koncowka.

Zobacz w testach jakie jest realne obciazenie na koncowki przy np zalaczonych dwoch lub pieciu koncowek.

aaa no i wazna sprawa ile jest w srodku zasilaczy;)

pozdro
 

werf

Active member
Bez reklam
Moze to klasa D.
jednak nie jest to nowość ze ampli maja takie parametry na papierze.
Popatrz tez ze to jest moc która moze wyciagnac jedna wysterowana koncowka.

Zobacz w testach jakie jest realne obciazenie na koncowki przy np zalaczonych dwoch lub pieciu koncowek.

aaa no i wazna sprawa ile jest w srodku zasilaczy;)

pozdro

Rx a nie ma d klasy,zasilacz 490w jest od modelu X067,wcześniej był 500
Mocy tam mi nigdy nie brakowało
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Rx a nie ma d klasy,zasilacz 490w jest od modelu X067,wcześniej był 500
Mocy tam mi nigdy nie brakowało

Na odsluchach Yamaha odpadla totalnie jak dla mnie - sluchalem 2040.
I wyglad tez tragedia a i jedno jak i drugie ma znaczenie ;).

Oczywiscie nie mowie ze to slaby ampli tylko w mojej ocenie byl najslabszy.


pozdro
 
R

Repugnant.

Guest
abdul a z czym ja porownywales no i 3050 troche sie rozni wiec wrazenia odsluchowe tez moga byc inne
 

abdul0412

New member
Bez reklam
abdul a z czym ja porownywales no i 3050 troche sie rozni wiec wrazenia odsluchowe tez moga byc inne

Denon x4100, onkyo 636, marantz5009 , onkyo 838, wzmacniacz marantz pm6005. Wszystko w pure audio.

Pamietaj ze twoje wrazenia sa najwazniejsze bo pozniej ty tego bedziesz uzywal, ba zaplacisz za sprzet:).

Pzdr
 
R

Repugnant.

Guest
panowie kalibracja kalibracja rzecz istotna ale lepsze jest to ze tak przez przypadek sprawdzilem sobie wymiary i okazalo sie ze 3050 jest sporo wieksza no i wlasnie od rana rozmontowuje to co niedawno poskladalem i szawka idzie do przerobienia a wlasciwie do zrobienia od nowa:)
 
Do góry