YAMAHA RX-A2010 + zestaw 5.1

seeland

New member
Witam
Kompletuję swoje pierwsze kino z prawdziwego zdarzenia :)
amplituner już wybrany jest to Yamaha model RX - A2010 natomiast mam dylemat z kolumnami
zastanawiam się nad zestawem
DALI ZENSOR 7 - kolumna podłogowa
DALI ZENSOR 1 - kolumna surround
DALI ZENSOR VOKAL
DALI SUB E-12F

Zestaw będzie służył do oglądania filmów, słuchania muzyki ( house, chillout ) grania - PS3

Jeżeli chodzi o wymiary pomieszczenia jest to szerokość 3,5 m długość 5m
kwota do 8000 za zestaw kolumn

Czy ktoś słyszał takie połączenie?
Proszę o jakąś podpowiedź

 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja napisze tylko tyle, ze znam doskonale to polaczenie i uwazam, ze dla z7 to zbyt dobry ampli. Max. 1010 w zupelnosci wystarczy. Zbyt wysoki model do zbyt slabych kolumn. Szkoda kasy. Sa zbyt ocieplone, wrecz mulowate, zupelnie brakuje im zycia.
 
Ostatnia edycja:

seeland

New member
Może jakaś podpowiedź z jakimi kolumnami będzie to fajnie grało jak pisałem wybór na ampli już padł więc nie będę nic zmieniał
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
2010 gra na prawdę dobrze od tego modelu zaczyna się porządne granie, więc nie rezygnuj z niego:) co do kolumn to Ci zbytnio nie pomogę, ale lepiej jakieś z cieplejszym graniem, bo yamaha gra ostro i z ostrymi kolumnami może być niezły jazgot, a z cieplejszymi będzie fajna równowaga, no i jeszcze kwestia co się komu podoba :)
 

T75

New member
Czesc.Musisz byc bardzo ostrozny z doborem kolumn bo okreslenia(ocieplony,mulowaty,jasny,ostry,jazgotliwy,suchy itd.)czasami calkowicie nie pokrywaja sie z realem.Yamaha 2010 to z pewnoscia niezly zawodnik,sam od kilku dni uzywam 1010 i puki co jestem zadowolony(narazie tylko stereo)Dlatego koniecznie Musisz posluchac bo sie mozesz mocno zdziwic.Jesli skupiasz sie bardziej na kinie niz muzie to w mojej opini lepiej jesli jest ostrzej niz zbyt mulowato.Te zensory to chyba troche za cienkie do tego ampla,z ikonami powinno byc znacznie lepiej.Kurcze od niezlego ampla zaczynasz z tym kinem,warto zainwestowac w dobre glosniki.POZDR.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Dali z Yamahą zagra naprawdę świetnie, ale amplituner faktycznie jest zdecydowanie zbyt mocny jak do tego zestawu.
 

seeland

New member
Ampli będzie na ładnych kilka lat więc dlatego zdecydowałem się akurat na ten model. Czytając różnego rodzaju fora widziałem też dożo pozytywnych opinii o rx8. Niestety na 5.1 nie wyrobie dlatego nie wykluczam na razie stereo a w przyszłości kto wie może zestaw się powiększy

T75 - pod czym śmiga ci ta 1010 - pisałeś że masz stereo?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dobry przyklad, zawalcz o kef R lub chociaz dali ikon. Z tymi kolumnami wykorzystasz potencjal tego dobrego ampli, ale to kilkaklas wyzej, wiec duzo drozej.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ampli będzie na ładnych kilka lat więc dlatego zdecydowałem się akurat na ten model. Czytając różnego rodzaju fora widziałem też dożo pozytywnych opinii o rx8. Niestety na 5.1 nie wyrobie dlatego nie wykluczam na razie stereo a w przyszłości kto wie może zestaw się powiększy

T75 - pod czym śmiga ci ta 1010 - pisałeś że masz stereo?
Na to się nie nastawiaj. Elektronikę szybciej dotyka ząb czasu niż kolumny i na nich właśnie trzeba się skupić.
Może na początek Ikony bez suba?
 

T75

New member
Blackninja ma racje,za chwile dowiemy sie ze HDMI to przestarzale poloczenie i trzeba bedzie wszystko zmieniac.O glosniki jak bedziesz dbal to wytrzymaja i 20 lat a tutaj niewiele sie zmienia.POZDR.
 

seeland

New member
Na to się nie nastawiaj. Elektronikę szybciej dotyka ząb czasu niż kolumny i na nich właśnie trzeba się skupić.
Może na początek Ikony bez suba?


Kurcze może faktycznie zainwestować w dobre kolumny. Powiem szczerze ikony mi się nie podobają nie wiem jak grają bo na razie wybieram zestaw ale wizualnie to nie jest to. Co powiecie na FOCAL CHORUS 816 V, lub Monitor Audi RX8 na razie w sumie samo stereo. Tylko teraz ten ampli?
BLackninja wiem ze ten model yamahy rx-a2010 jest świetny ale czy warto placić za niego prawie 5000 może ten model niższy a 1010 wystarczy lub wogóle coś innego harman może marantz 5006 skoro twierdzisz ze lepiej zainwestować w kolumny niż ampli. Jest to mój pierwszy taki sprzęt i może nie warto rzucać się od razu na taki ampli.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Focal fajny, Monitor Audio też. Musisz posłuchać, najlepiej od razu z amplitunerem, będziesz wiedział czy warto i pamiętaj nie napalaj się na bajery, bo je widać w katalogu , a już później liczy się tylko brzmienie.
 

T75

New member
Focale faktycznie fajne.Graja duzym dzwiekiem ale juz przy cichym sluchanie pokazuja wszystkie detale.Wysokie tony bardzo czyste i rozdzielcze i co najistotniejsze nie klujace(1 klasa)Sredznia np.z YAMAHA lekka ale ciutke jakby uszczuplona(w porownaniu z denkiem 1912)Bas potega.Z YAMAHA na niektorych plytach Masz wrazenie ze gra z subem,swietna kontrola(denek 1912 juz nie wyrabial)Niestety slabo nagranych plyt nie upieksza,beda poprostu slabo brzmialy.Co do kina jeszcze nie wiem bo narazie mam tylko fronty,ale juz strzelam ze bedzie za.............cie.Ale Musisz koniecznie odsluchac przed zakupem czy takie brzmienie Ci pasuje bo w tych cenach praktycznie kazde kolumny graja swoja barwa(jednym pasuje to innym tamto)Co to Monitor Audio to nowych serii nie sluszalem.Doradzam Ci tylko "TAKE YOUR TIME" w doboze a potem juz tylko jazda....POZDR.
 

seeland

New member
Słuchajcie mam dylemat z tym ampli zastanawiam się nad yamaha 1010 lub marantz sr 6006 czy ktoś zna dobrze te modele i przy jakich kolumnach warto ich posłuchać
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Posłuchaj jak najwięcej i zapraszamy z wnioskami a forum, wtedy będziemy wiedzieli w jaką stronę się kierować z wyborem.
 
Do góry