Yamaha RX-A1010 dts-hd master

atsii

New member
Witam
Mam pytanie odnośnie tego ampli.Opiszę sprawę.Kiedy odpalam film nagrany w dts-hd(odtwarzacz yamaha BD-A1010 podłączony hdmi) i nastawiam przestrzeń dźwiękową(MOVIE) np.Sci-Fi,na wyświetlaczu pokazuje mi się napis dts baz hd.Jak przestawiam na tryb (MUSIC) 2ch Stereo lub 7ch Stereo wtedy widnieje napis dts-hd,czyli blue-ray wysyła poprawny sygnał.W instukcji znalazłem taki wpis:"Przy odtwarzaniu źródła DTS-HD,wybierany jest automatycznie dekoder DTS.Czy na programach filmowych można ustawiś aby leciał sygnał dts-hd?Jak dobrze zrozumiałem, ampltuner sam wybiera gorszy tryb dekodowania.I po kiego mi dts-hd na stereo?

Pozdrawiam.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Witam
Mam pytanie odnośnie tego ampli.Opiszę sprawę.Kiedy odpalam film nagrany w dts-hd(odtwarzacz yamaha BD-A1010 podłączony hdmi) i nastawiam przestrzeń dźwiękową(MOVIE) np.Sci-Fi,na wyświetlaczu pokazuje mi się napis dts baz hd.Jak przestawiam na tryb (MUSIC) 2ch Stereo lub 7ch Stereo wtedy widnieje napis dts-hd,czyli blue-ray wysyła poprawny sygnał.W instukcji znalazłem taki wpis:"Przy odtwarzaniu źródła DTS-HD,wybierany jest automatycznie dekoder DTS.Czy na programach filmowych można ustawiś aby leciał sygnał dts-hd?Jak dobrze zrozumiałem, ampltuner sam wybiera gorszy tryb dekodowania.I po kiego mi dts-hd na stereo?

Pozdrawiam.
Nic nie zrozumiałeś. DTS (DTS HD, DD itp) to nie jest tryb dekodowania tylko format zapisu dźwięku z kompresją. Natomiast np DD PLII Move to jest algorytm dekodowania dwóch kanałów (stereo) do wielokanałowego. Nie DD tylko DD PLII (nazwy są ważne). Jak odtwarzasz filmy ze sciezkami DTS lub DD (rowniez HD) 5 kanalowymi to nie odpalaj zadnych trybow uprzestrzenniajacych jak np DD PLII bo po co jak juz masz sygnal podany z 5 kanalami. Na programach nic nie ustawisz bo nie ma programow wysylajacych sygnal dzwiekowy w DTS HD. Poczytaj na necie bo nic nie rozumiesz, a mi sie dalej nie chce tlumaczyc ;)
 

werf

Active member
Bez reklam
Po co w ogóle wybierasz tryby DSP przy odtwarzaniu dźwięku DTS HD MA? Wybierz tryb Straight i zobacz wtedy.


Vaderus dobrze mówi ten guzik ci wszystko naprawi
icon7.gif
 
Do góry