Yamaha Pianocraft E840 i podobne

tomatow

New member
Witam serdecznie, jako absolutny nowicjusz w dziedzinie audio mam następujące pytanie/problem:
Chcę zrobić sobie wczesny prezent na święta i szukam jakiegoś przyzwoitego zestawu audio w przedziale około 2000 zł.

Mój wybór padł na Pianocraft E-840, wszyscy zachwalają ten sprzęt i mówią że za te pieniądze to świetny zakup. Czy mają rację?

Jak to jest z tym pianocraftem? Ładnie toto gra? Czy ktoś z posiadaczy mógłby mi powiedzieć?

Czy są jakieś alternatywy dla tego sprzętu w tym przedziale, coś co ładniej zagra? Od razu zaznaczam że nie interesuje mnie sprzęt używany, ani budowanie zestawów wzmacniacz + kolumny, gdyż najzwyczajniej w świecie zupełnie się na tym nie znam.

W przyszłości (2-3 miesiące) pewnie będę szukał subwoofera do zestawu.

Jeśli chodzi o moje preferencje muzyczne, to przede wszystkim elektronika, trip-hop, nu-jazz, stone rock i wiele innych. Dźwięk lubię kiedy jest soczysty i wyraźny. Miękki bas, nie za ostra góra, szeroki środek. Obecnie słucham muzyki z komputera - karta Asus Xonar D2 i głośniki Microlab Solo 5c. Mp3 o bitrate > 192 kbps i co raz więcej flaców.

Mam sporą kolekcję płyt i chciałbym w końcu móc ich słuchać bez włączania komputera, chociaż i tak większość czasu to z niego będzie leciała muzyka.

Uff.. . to tyle. Sorry, jeśli napisałem zbyt chaotycznie czy nieprecyzyjnie ;) Liczę na Waszą pomoc i wiedzę.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Za 2000 można wyczarować zestaw Denon PMA510+DVD1740+Dali Concept 1 , jakością brzmienia przeskakuje wiele miniwieżyczek.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Gra w porządku, a jak chcesz tylko do słuchania muzyki, to lepiej sobie weź 640 bez zbędnego DVD itd. Jeżeli nie chcesz się bawić w składanie wzmacniacz+głośniki, to masz w tej cenie jeszcze Denona D-F107, lub Marantza MC-R 503 (jak dobrze poszukasz).
 

tomatow

New member
Czy jakaś różnica w jakości odtwarzanego dźwięku będzie pomiędzy DVD a CD ? Chodzi mi oczywiście o odtwarzacz, nie płytę.
 

bloody73

New member
Witam. Ja mam pytanie odnośnie Pianocrafta. Nie wiem czy kupić 840 z dvd czy 940 z blu ray. Czy PC 940 czyta CD jak 840 lub ten model 640?
Moje preferencje to głównie muzyka, mniej wideo.
A może kupić PC 840 a potem rozbudować go dokupująć blu ray-a?

Pozdrawiam
Jarek
 
D

Deleted member 141725

Guest
heeh, ciężkie pytanie jednak jeżeli słuchasz tylko muzyki to kup sobie sam CD. Kupno DVD jest opłacalne bo różnica jest znikoma w cenie, a Yamaha twierdzi, że CD i DVD w Pianocraft grają na takim samym poziomie. Ja słyszałem wersję DVD i było całkiem przyjemnie. Blu-Ray na pewno w przyszłości się mocniej upowszechni jednak różnice w cenie sięgają nawet powyżej 1000zł. Czy warto? sam sobie odpowiedz.
 
Do góry