Yamaha PC MCR-840

MsKubek123

New member
Witam,

zakupiłem owy sprzęt i mam kilka pytań:
-po pierwsze czy bass może być ustawiony na maksa ? i czy powoduje to jakieś większe zużycie membran/ogólnie sprzętu
-puściłem sobie płytę nagraną we flac-u i chciałem przetestować ich głośność i podkręciłem no na nie więcej niż 60% i się wyłączył się wzmacniacz(fakt głośniki zaczęły charczeć) no ale bez jaj w instrukcji jest napisane że jak będziemy słuchali muzyki na tym sprzęcie na max to on się wyłączy i za 3 takim wyłączeniu sprzęt trzeba będzie oddać do serwisu i powiedzcie czy to właśnie o to chodzi no bo pokrętło nie było ustawione na max.
- jest sens wymieniać w nich kabelki
- czy jeśli dokupię subwoofer przez co zmniejszę intensywność basów w głośnikach przez co membrana będzie miała mniej pracy to wzrośnie że tak powiem skuteczna głośność(w sensie że będą grały głośniej bez ubytku na jakości)?
 

mors111

Active member
Bez reklam
w większości sprzętach jest tek , że słucha się optymalnie przy nastawieniu basu i wysokich tonów na "0"
wtedy gałką mocy możesz kręcić prawie do końca
jednak kiedy podkręcisz bas to niestety zaczynają działać różne zabezpieczenia aby nie uszkodzić np końcówki mocy , głośników , zasilacza ...

jeśli zamierzasz podkręcać bas to słuchaj z ograniczoną mocą

w starszych sprzętach był kiedyś taki "dopalacz" jak loudness i im głośniej robiłeś , tym bardziej on "wygasał" co automatycznie zabezpieczało sprzęt przed przeciążeniem

bywali tacy co wymieniali kabelki i ponoć była jakaś poprawa

zakup suba to też dobry pomysł , bo gałkę basu pozostawisz na "0" a resztę dodasz sobie w subie
 

MKa11

New member
Witam,

zakupiłem owy sprzęt i mam kilka pytań:
-po pierwsze czy bass może być ustawiony na maksa ? i czy powoduje to jakieś większe zużycie membran/ogólnie sprzętu
jak ktoś lubi łomot to może ;) ale raczej nie bedzie to miało nic wspólnego z naturalnym dźwiękiem. Jeżeli brakuje basu to albo głośniki są nieodpowiednie albo pomieszczenie za duże.Przy głośnym słuchaniu bass ustawiony na maxa będzie wprowadzał jeszcze większe zniekształcenia sygnału i wzmacniacz/głośniki przestają "wyrabiać", odpalają się zabezpieczenia i sprzęt się wyłącza.
-puściłem sobie płytę nagraną we flac-u i chciałem przetestować ich głośność i podkręciłem no na nie więcej niż 60% i się wyłączył się wzmacniacz(fakt głośniki zaczęły charczeć) no ale bez jaj w instrukcji jest napisane że jak będziemy słuchali muzyki na tym sprzęcie na max to on się wyłączy i za 3 takim wyłączeniu sprzęt trzeba będzie oddać do serwisu i powiedzcie czy to właśnie o to chodzi no bo pokrętło nie było ustawione na max.
Nie katuje się sprzętu, niech sobie trochę pogra na nominalnych ustawieniach potem można popróbować głośniej. Wg danych producenta przy max mocy ma 10% zniekształceń...
Jeżeli charczenie nie załączyło u słuchającego "ostrzeżenia" to następnym razem mam nadzieję uda się ściszyć bez ubijania sprzętu.
- jest sens wymieniać w nich kabelki
zazwyczaj jest, zwłaszcza jeżeli fabryczne maja 0.5mm grubości.
- czy jeśli dokupię subwoofer przez co zmniejszę intensywność basów w głośnikach przez co membrana będzie miała mniej pracy to wzrośnie że tak powiem skuteczna głośność(w sensie że będą grały głośniej bez ubytku na jakości)?
Bas i ruchy membrany na głównych głośnikach będą takie same ale efekt "większego basu" będzie robił sam sub, tam można robić głośniej etc
 

MsKubek123

New member
Okej na razie wygrzewam sprzęt i dziękuję za odpowiedzi ale mam jeszcze kilka pytań
Czy można źle wygrzać sprzęt?
jaki sub będzie odpowiedni dla tego sprzętu?
 

mors111

Active member
Bez reklam
wygrzewanie sprzętu powinno potrwać ok. 20h , przy dość głośnym słuchaniu , ale nie na full mocy

na pytanie jaki sub będzie odpowiedni powinieneś sam napisać jakie masz wielki pomieszczenie

-dla jednego JBL E250 będzie za mało , jednak on zagłuszy tą wieżę
-dla innego wystarczy sub dedykowany do tej Yamahy :

YAMAHA YST-FSW150 do PIANOCRAFT W-wa (2897736809) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jednak głośnik 16cm w subie tylko wzmocni bas z kolumn ale nie nagłośni dużego pomieszczenia ( do kilkunastu m2 powinno wystarczyć przy słuchaniu muzyki )
 

MsKubek123

New member
hymm pokój no tak chyba z 16m2(zmierzę jutro i podam dokładne wymiary) będzie, natomiast nie chciałbym przekraczać 500zł za sub tak się właściwie zastanawiam nad używanym subwooferem bo mi akurat w tej kwestii nie zależy mi na nowym sprzęcie ważne by był wystarczający, czyli jak słuchałem w sumie 20 h to sprzęt jest wygrzany tak?
 

MsKubek123

New member
słuchajcie mam ogromny problem z moją wieżą, bo zauważyłem że ona kopie i po za panelem przednim cała obudowa atakuje napięciem z gniazdka (sprawdzałem miernikiem) o co chodzi? reklamować ? kiedyś słyszałem że niektóre sprzęty mają jakieś osobne uziemienie ?
 
Do góry