yamaha, onkyo, a moze denon lub h/r,

rafkam

New member
Witam. Jak każdy na tym forum szukam dobrego rozwiązania dla siebie.
Otóz stoję przed wyborem amplitunera do pokoju 22 metrowego. Muzyka(róznista - pop, rock, soul, poważna ale czasami z przewagą mocnego brzemienia)/ kino 40/60. Kwota do wydania - najlepiej okolo 4000 - maksyamalnie i dobrze uzasadnione ;) 5000

Z tego co naczytałem sie na forum najbardziej pasowałby mi (w przewdziale cenowym 1300-1600 tys.) Onkyo 606, Yamaha 663 (onkyo i yamaha faworyci) ewentualnie denon 1908, h/r 155.
Drugi przedział to kwota troche powyżej 2000 tys. czyli - Yamaha 863, denon 1909, h/r 255.

No i pytanka odnośnie tych sprzecików.
Czy warto do takiego metrazu kupowac sprzet z tego drugiego przedzialu? Jeśli tak to oprócz mocy czego wiecej można sie po nich spodziewac?

Odzielna sprawa - nagłośnienie. Napaliłem sie na zestaw jamo 606 z z subem 200 (ewentualnie 250). Jednak potrzebuja one troche miejsca i musialyby byc wysuniete. Inaczej jest podobno z kolumnami firmy klipsch F1 które maja basior z przodu i są porównywalne z jamo 606(cenowo tez).

Obie kombinacje pasują do 1 zestawu amplików. A co z tym drugim? Czy nie byłyby za slabe?

A może inne przykłady które może kolorystycznie nawiazywalyby do mebli (wenge) bo w tym przypadku musialbym wybrac czarne.

Z góry dzięki za odpowiedzi
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
Ja miałem takie dylematy. Stanęło na onkyo 606. I jestem zadowolony. Tyle, że nie zależy mi specjalnie na muzyce. To miał być ampli głównie do KD. Nawet metraż mam podobny :)
 

rafkam

New member
Jarosławp - u mnie tez podobnie ma wygladac - ale od czasu do czasu chcialbym tez posluchac spokojniejsze muzyczki a wtedy te wszystkie basiory ;) moglyby psuc efekt.
A jakie masz kolumny to tego sprzeta?
 

DirtySanchez

New member
ja takie ampli podłączyłem w sklepie pod infinity beta 50 z subem 10 i bez niego. Głowę mi urwało na wysokości ... d*** i nawet hip-hip w takim wydaniu zaczął mi się podobać ;)
 

jaroslawp

New member
@rafkam
Kolumny u mnie to zestaw 5.1 HKTS11.
"Basiory" mi nie przeszkadzają w muzyce. Czasem radio zapuszczę albo jakąś płytę z operą i chodzi miodzio.
 

markus_19

New member
Witam
Miałem podobny problem i wybrałem Onkyo 606 + Protonsli Siesta. Początkowo miał mi służyć głównie do oglądania filmów jednak teraz więcej czasu słucham muzyki. Gra rewelacyjnie nie wiem czy jest to zasługa amplitunera czy kolumn a słucham głownie muzyki spokojenej (Smoth jazz).
 
Do góry