Yamaha ns -777 lub ns -555 z ampli rx-v 465.

yagut

New member
Witam
mam pytanko przymierzam sie do kupna zestawu yamaha ns-555 lub yamaha ns-777 plus ampli rx-v 465 czy wybralem dobra opcje bo sptkalem sie zo opiniami ze ten ampli moze nie pociagnac za dobrze ns-777, mam pokoj okolo 35mkw, prosze o opinie w tym temacie ewentualnie jakas podpowiedz, z gory bardzo dziekuje.pozdr
Yagut
 

florek66

New member
do takiej powierzchni bierz NS-777,ale amplituner HK-355 i bedzie dobrze,jesli ma byc ampli Yamahy to modele mocniejsze od rx-v 663.
 

DRHFILMS

New member
na wstępie chciałbym się przywitać:) czytam forum od jakiegoś czasu i dzięki wam stałęm się posiadaczem ampli yamahy rx-v659 i kolumn NS-333 oraz suba SW-1500 yamahy, ale do rzeczy:) w przyszłości mam również zamiar kupić kolumny NS-777 i oczywiście central NS-444. i tu problem bo chociaż mój ampli pobiera te 440W i ma w stereo realne 120W na kanał przy 8ohm to przy 6 ohm daje już tylko 93W. owe NS-777 są 6ohm i według mnie może mój amp mieć za mało mocy jak na nie zwłaszcza w trybie 5.1 i pomyslałe nad kupnem do tego wzmacniacza Yamaha AX-497. czy to dobry pomysł?

Ten AX kosztuje ok 1200zł i z ciekawości chciałbym wiedzieć czy zapewni mi on jakościowo lepszy dźwiek i więcej mocy niż mój amp?
chciałbym po prostu w pełni wykorzystać potencjał tych kolumn

pozdrawiam
 

florek66

New member
Moj HK-255 gra z NS-555 , w stereo jak dobrze pamietam ma 2x65 w rms i wszystko jest lepiej niz ok,jesli twoja yamaha ma naprawde taka moc jak napisales to spokojnie pociagnie 777.Satelity i centralny zbyt duzo mocy nie potrzebuja,a sub ma wlasny wzmacniacz.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
O ile dobrze sie orientuje to HK255 daje przy obciążeniu dwóch kanalow około 90 wat a te 65 to przy pięciu kanałach.
 

DRHFILMS

New member
moja własnie też przy pięciu kanałach daje tak z 65W na kanał. a co jesli chodzi o jakość dźwięku między rx-v659 a ax-497? czy to będzie słyszalne? mój model ampa wybierałem pomiędzy modelami 650, 657, 661 i 663. czy moż ktoś się orientuje dlaczego w nowszych ampli yamahy czyli 661 663 i pewnie 765 nie ma systemu presence? a jest obecny w droższych modelach. czy to były cięcia kosztów w tej serii na rzecz elektroniki (hdmi scene itp.)? bo widze że nawet zasilacze stały się słabsze.

florek 66 jak oceniasz wogóle brzmienie tych ns-555? podobno jest ciepłe niemęczące ale za to wysokie tony są jakby wytłumione. bo w moich ns-333 chyba tak jest, użyłem korktora i grają zupełnie inaczej jak to określają przestrzenniej itp. co do reszty kolumn to central tez ma 100w, surround z 60 no i jeszcze presence czyli kolejne 60W *2
 

florek66

New member
Do"cykaczy" napewno nie naleza,a czy wysokich jest za malo to kwestia bardzo indywidualna.Napewno nie sa przytlumione,graja cieplo z nisko schodzacym basem.Mysle,ze warto zwrocic na nie uwage.Co by nie pisac i tak przed kupnem nalezy posluchac,a moc HK-255 w stereo jak wczesniej napisalem 5x65W (rms)tak napisane mam w instrukcji,w trybie wielokanalowym 5/7x50W:p i spokojnie napedzaja NS-555.W przypadku 777 to nie dalbym glowy czy ta moc bedzie wystarczajaca.
 

DRHFILMS

New member
czyli jednak lepiej dać coś pod pre-out:)

czy ktoś może sie orientuje jak jakościowo i mocowo ( w realu) wypada AX-497 do RX-V 659?

a może lepiej dać do tego wzmak yamaha AS-2000? choć nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią:D
 

DRHFILMS

New member
z danych wynika że AX-497 jest taki jek RX-797 mocowo mają niby tyle samo.
a i cena jest taka że RX-797 jest droższy od AX-497 pewnie przez tuner ponadto RX-497 ma coupler styłu a AX nie

co do AS-2000 to już jest o ile wiem audiofilski więc nie wiem czy nie jest za dobry jak na te NS-777

mam pytanie czy moc rms np przy 8ohm jest zawsze niższa niż przy 6ohm? bo tak wynika z obliczeń to dlaczego mój RX-V659 przy 8 ohm ma 120W a przy 6ohm ledwo 95? w instrukcji było by używać przełącznika oporu ale to wciąż mnie dziwi czemu nagle moc tak spada. już nie wspomne że gdy jest 5.1 +presence czyli 7 kanałów to pewnie tak ledwo z 40W kanał:( a kolumnu mam tak że główne są 6ohm, central i tył 8 ohm a presece 16ohm
 
Do góry