Yamaha N560D czy Marantz MCR610 czy Pioneer HM82D

zukes

New member
Poszukuję mini wieży posiadającej:
1. Zwykłe radio FM
2. Radio cyfrowe DAB+
3. Radio internetowe
4. Odtwarzanie plików FLAC, MP3, WAV z CD i z USB
5. Korzystanie z NASa lokalnego
6. Wsparcie dla iPhone - opcjonalnie
7. Porządne zarządzanie radiem (nie jak w Marantzu SR 6008 gdzie mogę zapamiętac tylko 4 stacje radiowe)
8. Szybkie przeglądanie USB i NASa (nie jak w Marantzu SR 6008 gdzie urządzenie czyta cały dysk co trwa wieki)
9. Przyzwoity dźwięk z 2 głośników bez konieczności zakupu SUBa.

Poczytałem w sieci i znalazłem trzy urządząnka:
Yamaha N560D
Marantz MCR610
Pioneer HM82D
Był jeszcze Denon N9 ale opinie o jego dźwięku jak z puszki i konieczność zakupu SUBa zniechęciła mnie do tego modelu.

Chętnie poczytam o waszych opiniach i typach
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jakie zamierzasz podłączyć kolumny? I jak duży pokój? W SR6008 można zapamiętać tylko 4 stacje? Ja miałem SR5007 i wydaje mi się, że można było więcej. Ale już go sprzedałem jakiś czas temu więc może pamięć zawodzi.

Do listy dopisałbym Cocktail Audio X30, Cambridge Audio Minx Xi - tylko CA nie ma CD.
 

zukes

New member
Głośniczki mogę kupić dowolne. Niemiej nie chcę pakowac super kasy w super głośniki do miernych bądź co bądź wieżyczek.
Oglądałem na jedym z portali testowych pasmo przenoszenia oraz wykresy zniekształceń dla Marantz'a 610 (testujący sugerował zę to samo zobaczymy dla Denona N9). Wniosek jest taki, że ten sprzęt jest mierny. Niemniej nie ma lepszego z takimi fukcjonalnościami zatem trzeba coś wybrać z tego co jest.

Co do Marantz'a Sr6008. To nieprawdopodobne aby projektanci przewidzieli 4 guziki na pilocie na zapamiętane stacje (internet lub zwykłe). Niemniej to fakt. Dźwięk niezły ale nie wyobrażam sobie abym rano musiał włączyć TV (tylko tak można wyszukać pozostałe stacje radiowe) aby móc posłuchać radia.
Uznałem, że nie jest to sprzęt da mnie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Co do Marantz'a Sr6008. To nieprawdopodobne aby projektanci przewidzieli 4 guziki na pilocie na zapamiętane stacje (internet lub zwykłe). Niemniej to fakt. Dźwięk niezły ale nie wyobrażam sobie abym rano musiał włączyć TV (tylko tak można wyszukać pozostałe stacje radiowe) aby móc posłuchać radia.
Uznałem, że nie jest to sprzęt da mnie.

Masz jakiegokolwiek smartfona?
Ściągasz apkę Marantz'a i możesz sterować bez problemu, ja mam kilkanaście stacji dodanych do ulubionych i do przełączania/ wyszukiwania - pilot, a tym bardziej TV nie jest mi potrzebny.
Ampli+ smartfon i wszystko ;)
 

zukes

New member
Dlatego Marantz nie jest dla mnie. No chyba że w cenie będą dawać darmowego smartfona do sterowania.

Ale jeśli mógłby prosić o wypowiedzi na temat miniwieżyczek
 

Markus1

New member
Biorąc po uwagę właśnie funkcjonalność, wybrałem mcr610 i dali zensor 3. W tej cenie to moim zdaniem najlepszy wybór. Przyzwoita moc wyjściowa, radio internetowe, obsługa Dab+, Spotify, USB, cd, co chcieć więcej.
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Zukes, jakiego dokonałeś wyboru?
Posiadam identyczne wymagania i skłaniam sie do Maranza 610. Na dniach maja sie chyba pojawić następcy modelu 610 i 510.....
 

Alf2

New member
Markus1, czy brałes moze pod uwagę Zensory 1 zamiast 3? Sprzęt będę miał w pomieszczeniu o pow. ok 16m2, zastanawiam sie, czy seria 1 nie wystarczylaby....
P.s czy zauważyłeś jakieś wady ww. sprzętu, coś co jest upierdliwe, etc w użytkowaniu? Planuję używać sprzęt praktycznie tylko do radia internetowego i Spotify.
 

zukes

New member
Przez chwilę miałem Marantza 611 + Zensory 3.
Jak dla mnie przy tej cenie porażka.

Z CD oraz radia internetowego dźwięk super.
Z nośników USB oraz przez AirPlay dźwięk jak z pudełka kartonowego. Bez dynamiki bez głębi. Totalna porażka.
Radio FM jest wyłącznie z nazwy. Udało mi się złapać 3 stacje.
Radio cyfrowe Ok ale do czasu. Podczas przełączania się w ulubionych między stacjami DAB+ urządzenie wiesza się.
Miałem 2 samoczynne włączenia się urządzenia z dużą mocą. Czyli śpisz a tu nagle łubudubu. Wyłączasz po 2 h znowu. Dograłem najnowszy firmware nie pomogło. Serwis fabryczny głuchy.

W tym przypadku za ceną nie idzie żadna jakość. A szkoda.
 

jarpo

Member
Witam.
Ostatnio (w sklepie więc akustyka fatalna) słuchałem Yamahay N560D i Denona N9 i Denon wydawał się grać o wiele, wiele lepiej od tej Yamahy.
 

Markus1

New member
Nie wiem jak Marantz 611 ale moja 610 działa co najmniej dobrze. Radio internetowe, spotify Premium, odtwarzanie cd co więcej chcieć. Ktoś wyżej pytał czy nie myślałem kupować zestawu z zensorami 1. Nawet przesłuchałem. Brzmią dużo gorzej od 3. Słyszałem wyraźną różnicę chociaż nie jestem audiofilem.

Lumia 640 ds lte
 
Do góry