Yamaha jako kino domowe i jakie głośniki?

pawfazi

New member
Witajcie,

Przymierzam się do zakupu kina domowego w cenie ok. 5000 (ale max 6000PLN).
Moje założenia to:
- Pokój 20 m2
- 40% filmy TV, 40% filmy (w tym divx z AC3), 20% muzyka
- słuchanie "normalne" lub przyciszone z uwagi na dzieci i mieszkanie w bloku
- Rodzaj muzyki: Dance/Pop/rnb/rap
- system 5.1 z subwooferem
- usb (ew. czytanie z karty pamięci)
- polskie znaki w divx

Najbardziej z opisów zaintersował mnie wstępnie poniższy zestaw:
1) blu-ray YAMAHA BD-S667 (nie wiem jak z divx?)
2) amplituner Yamaha RX-V667

ale jestem otwarty na inne propozycje. Myślałem też mocno o DENONIE z bluray DENON DBP-1611UD ale ponoć do połowy grudnia nie ma na niego szans, bo w fabryce mają jakieś problemy.

Mam kłopot z głośnikami. Nie wiem kompletnie co wybrać?
W zestawach powyższą Yamahę oferują z poniższymi głośnikami:
- Dali Concept 6 + 1 + C (bez subwoofera)
- JAMO S 606 HCS3 + SUB 210 (z subwooferem)
- Wharfedale Crystal 30.5 Set (bez subwoofera)

Będę wdzięczny za wasze wskazówki.
Dziękuję

Pozdrawiam
 

killpit

New member
Do twoich wymagań dość cichego słuchania filmów i muzyki to Klipsch F2 będzie strzałem w 10
Natomiast ampli do tego wziąłbym Onkyo608 do tego BD308 które czyta wsio ma również USB i zestawienie na 10 :)
 

pawfazi

New member
Do twoich wymagań dość cichego słuchania filmów i muzyki to Klipsch F2 będzie strzałem w 10
Natomiast ampli do tego wziąłbym Onkyo608 do tego BD308 które czyta wsio ma również USB i zestawienie na 10 :)
Właśnie mocno zastanawiam się nad Onkyo 608 :) Rzeczywiście parametry są b.dobre.
A co masz na myśli pisząc Klipsch F2 - tylko dwa głośniki przednie czy zestaw 5.0? Jeśli dwa to czy to nie jest za mało?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale wg mnie kasa pozwala Ci naprawdę na extra sprzęt :
Onkyo 608 + BD Onkyo + Klipsch F3 . I już możesz z radości skakać do góry. Musisz podpytać jeszcze blackninja o ofertę .
 

pawfazi

New member
A co powiecie o Quadral Quintas 6000 do Onkyo sr608? Byłem w sklepie i słuchałem głośników. Te quadrale graja naprawde fajnie i zestaw z onkyo jest tanszy o ok. 1700PLN od zestawu z klipschami f3. Zastanawiam sie czy warto doplacac tyle pieniedzy? Sluchalem zestawu przednich dwoch glosnikow z amplitunerem 608 i bluray 308 onkyo.

Podsumowujac najlepiej wyszły klipsch f3, ale sa dosc drogie w zestawie. Quadral 6000 grały całkiem fajnie - bass maja dobry, a ja lubie mocny bas. Nieźle grały też quadral 5000.
Na kolejnym miejscu byly klipsch f1, ale te wydaja sie za słabe.
I najgorzej wypadły maudio...

Prośba o Wasze opinie o quadralach 6000. Czy warto kupic te 6000 czy raczej dolozyc do f3?
Dzieki
 
Do góry