YAMAHA DVD-S661 opinie użytkowników

qura12

Member
Bez reklam
Z wczytywaniem DivX jest różnie... Samo wczytanie filmu nie trwa długo (5 sekund max) ale załadowanie listy plików na płycie to już inna sprawa... Ja zauważyłem że to zależy od dwóch czynników. Po pierwsze od tego ile filmów jest nagranych na jedną płytę, im więcej, tym dłużej się wczytuje. Jednak nie są to czasy w stylu kilkunastu minut, nie ma się co obawiać. Ostatnio miałem wszystkie odcinki 39 i pół (13 sztuk) i wczytywało się mniej więcej 1,5 może 2 minuty. Drugim czynnikiem jest jakość oraz stopień zniszczenia płyty. Z płyt Sony czy Emtec wczytuje się dużo szybciej niż z jakiś badziewi w stylu Omega czy Shiwaki... To samo jeśli chodzi o stopień zniszczenia płyt... Im bardziej porysowana, wypaćkana palcami itd. tym dłużej się wczytuje. Co do przewijania mp3 to oczywiście jest ;]
 

adam.s

New member
A jak to DVD radzi sobie z nieoryginalnymi płytami DVD i CD - spotkałem sie z opiniami, ze jest z tym kłopot... Mam do wyboru w zestawie ten model albo pionka dv-410 (oba w tej samej cenie o dziwo, momo że detalicznie Yamaha znacznie droższa). Oba sa chwalone pod wzgledem jakosci obrazu, nie wiem ktore lepiej przetwarza same pliki muzyczne.
Pozdrawiam
 

promienie_iks

New member
klopot jest z plytami DVD na ktorych nagrane sa divixy. Zadko ktora plyte moj s661 czyta.. nie wiem, moze zle nagdywam?? w kazdym razie jest to dla mnie problem
 

qura12

Member
Bez reklam
U mnie nie ma takiego problemu... może rzeczywiście jest to wina sposobu w jaki nagrywasz (np. zbyt duża prędkość)
 

marcinbb

New member
Mam pewien problem z tym DVD, nie chce czytać plików nagranych w avi jako 1280 na 720, po włożeniu dvd z filmem pojawia się informacja że rozdzielczość nie jest obsługiwana, natomiast po podłączeniu pendrive pod USB z tym samym filmem tylko "czekaj".
Czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Witam

Podłącze sie pod wątek jeśli można. Mam ten odtwarzacz od 1,5 roku nie ma z nim żadnych problemów jeśli chodzi o odtwarzanie. Czyta wszystkie divx i xvid (nawet w 5.1) obojętnie jak nagrane czy to na dvd czy cd, oczywiście nie typu hawk czy innych marketowych śmieci. Wczytywanie płyty dvd z divx gdzie na płytce jest 6 filmów zajmuje ok 5 sekund i tyle samo wczytywanie pojedynczego indeksu filmu. Dodam że bardzo fajnie to śmiga z ampli Yamahy 459 i kolumnami ns50+nsp60+suby012 w pokoju 18m2. Filmy to poezja stereo da się słuchać, nie ma tragedii. Narazie jeszcze crt 29` ale na dniach ma być jakaś bravia 40`.

Mam tylko jeden problemik. Jak nagram na pena jakieś mp3.jpeg lub divx to wczyta je dość szybko ale chwilę pogra i się wyłącza. Na płytach tego nie ma. Jak zapiąłem pena Sundisk 4gb to go wogóle nie widział. A te cuda dzieją się na 2gb kingstonie. Może macie jakiś pomysł?

Jeszcze mam prośbę, mógłby mi ktoś przysłać soft do tego 661_1250_V2Mtz bo z softpedii ni cholery nie idzie.

pzdr slawkor:hmm:
 

slavmir

New member
jaki soft, by czytał polskie napisy??

Czy ktoś może dać namiar na soft do DVD S661, który umożliwia odczyt polskich napisów?
Ogólnie DVD jest rewelacyjne, testowałem w sklepie i czyta wszystko, co wrzuciłem. Problem tylko z polskimi znakami, dlatego pytam, czy jest soft poprawiający tę jedyną wadę?
Pozdrawiam!
 

marcinbb

New member
Wgrany soft czyta już polskie napisy trzeba tylko ustawić jestem w pracy więc nie pamiętam gdzie ale coś "grupa 2" - czy jakoś tak.
Soft patrz post nr #14

Ze swojej stronty zapytam czy znacie sposób na szybsze "przewijanie" filmów avi odtwarzanych przez USB.
Wczoraj przypadkiem zamiast strzałki w lewo użyłem nie tego przycisku co za tym idzie wystartował film poprzedni.

Po ponownym włączeniu odtwarzanego pliku przewijanie do 1:05:00 zajęło ładnych kilka minut ponieważ przy przewijaniu x5 DVD nie nadąża z wczytywaniem obrazu co znacznie zwalnia przewijanie przy przewijaniu x2 trwa to o wiele szybciej ale nadal zbyt długo czy może jest jakiś inny sposób coś jak jump to time?

Jeszcze ostatnie pytanie czy istnieje sposób na podłączenie zewnętrznego dysku w kieszeni pod USB aby był rozpoznawalny przez DVD, ponieważ wygląda na to że DVD podaje za małe napięcie/natężenie i głowica w dysku tylko stuka ale dysk już się nie kręci:confused:
 
Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
Co do podłączania pamięci zewnętrznych u mnie jest różnie... Z mp3 iRiver 1gb nie ma żadnych problemów ale np. z pendrivem Kingstona 2gb już problem się pojawia... Jak mam na pendrivie oprócz np. filmu różne pliki (dokumenty, jakies grafiki i ogólnie pliki których dvd nie odczytuje) to wykrywa mi pendriva ale nie ładuje się lista plików, natomiast jak mam tylko np. 2 divx i tak trwa to dużo dłużej niż z mp3. O podłączeniu telefonu (ma możliwość działania jak czytnik kart) już wogóle nie było mowy.
 

calekk

New member
pytanie:
- czy S661 potrafi puścić dźwięk osobno po kablu coaxialnym pomimo podłączenia przy pomocy HDMI do LCDka ?

nurtuje mnie to pytanie bo mam ten sprzet ze starszym typem amplitunera (RXV 620) w którym nie ma HDMI.. obawiam się czy przy takim podłączeniu nei będę miał głosu jedynie w TV..

ktoś to już testował ?
 

Dario Pyza

New member
calekk napisał:
pytanie:
- czy S661 potrafi puścić dźwięk osobno po kablu coaxialnym pomimo podłączenia przy pomocy HDMI do LCDka ?

nurtuje mnie to pytanie bo mam ten sprzet ze starszym typem amplitunera (RXV 620) w którym nie ma HDMI.. obawiam się czy przy takim podłączeniu nei będę miał głosu jedynie w TV..

ktoś to już testował ?

Tak,mam tak podłączone,wszystko działa bez zarzutu.
 

inver

New member
Mam nowiutki s661 - czyli prawdopodobnie z najnowszym oryginalnym firmwarem.

Nie dostrzegłem problemu małych liter. Ustawienie "Napisy 1". Polskie litery widoczne bez zarzutu z plików zarówno SRT jaki SMI i TXT w niektórych formatach. Dostrzegłem inny problem - jeśli napisy są za długie to nie wyświetla jch w calości np. ucina 2 linię.

Na ustawieniu "Napisy 2" również ładnie z polskimi czcionkami, nie ucina napisów, ale czcionka jest brzydka i postrzępiona....
-----------
Divxy z płyty odczytuje chyba wyraźnie szybciej bo nawet przy 10 plikach na płycie (po 350MB) nie czekałem dłuzej niż 10 sekund na start.
plik 1400MB - odpalał się 20 sekund - odtwarzacz podaje wczytanie w % więc wiemy na bieżąco za ile film wystartuje.
-----------
Na USB chodzą zdjecia w 12 Mpix 4000x3000 (czyli w wyzszej rozdzielczości niż podaje producent w instrukcji) ale bardzo wolno się wczytuja.

Zdjecia w 2000x1500 - o dziwo też się wolno wczytują (ale szybciej niz poprzednie) - a slideshow pokazuje zdjęcie linia po linii wyświetla je kilka sekund po czym robi czarny ekran i wczytuje następne - nieciekawie to wygląda.

Jednocześnie z przeglądaniem zdjęc można odtwarzać muzykę - fajne.

Testowałem z pendrivami - 4GB Pretec, 8GB Kingstone, 4GB Mint (za 25zł) bez zarzutu. Dysk 2,5" 40GB seagate sformatowany na NTFS - nie poszedł, pewnie z winy NTFS, zakladam że gdyby był na fat32 to by nie było problemu.
(ale nie mialem jak tego sprawdzić).
-----------
Bardzo bogate mozliwości ustawienia obrazu i czysty przeskalowany obraz z DVD na 720p. Do tego stopnia że znajomi pytali czy blueraya kupiłem.

BTW - napisy z dvd nie są wygładzone :( i widać ząbki (z bliska oczywiscie)

Można wybrać format telewizora, i proporcje filmy kilka ustawień.
W końcu filmy na dvd opisane jako 16:9 chodzą bez pasów na pełnej rozdzielczości z napisami w obszarze widocznym. DUZY PLUS.
------------
Duże ustawienia wyjsć dźwięku - działa wszystko na każdym wyjściu.. jednocześnie. - co i jak można poczytać w instrukcji.
do dvd mam ampli rxv363 - na dvd661 ustawilem wyjście na coaxialu 92kHz PCM, - niekompresowany. Działa bez zarzutu. Coaxiale połączone zwykłym badziewnym metrowym kabelkiem z chinchami, nie ma żadnych zakłóceń czy nieczystości. (jednocześnie gra na chinchach stereo i hdmi)
 

pik78

New member
qura12 napisał:
Co do podłączania pamięci zewnętrznych u mnie jest różnie... Z mp3 iRiver 1gb nie ma żadnych problemów ale np. z pendrivem Kingstona 2gb już problem się pojawia... Jak mam na pendrivie oprócz np. filmu różne pliki (dokumenty, jakies grafiki i ogólnie pliki których dvd nie odczytuje) to wykrywa mi pendriva ale nie ładuje się lista plików, natomiast jak mam tylko np. 2 divx i tak trwa to dużo dłużej niż z mp3. O podłączeniu telefonu (ma możliwość działania jak czytnik kart) już wogóle nie było mowy.

Trzeba mieć na uwadze że port usb ma ograniczenie w ilości plików jakie mogą być nagrane na pen drive, bodajże coś około 500. Po szczegóły odsyłam do instrukcji.
 

marcel551

New member
napisy

izbkp napisał:
Witam, i mam pytanie, czy to urządzenie odczytuje napisy w formacie mpl2? tzn takie:

[1][10]Napis
[11][20]Napisy|Druga linia
[21][30]/Napis kursywa|Druga linia

Zdrówka życzę :)
Ponawiam pytanie o format tych napisów.W moim Y s661 chodzą tylko te.W formacie minutowym NIE CHODZĄ.Jak je rozpoznać przed ściągnięciem ew.,jak je przerobić? Pzdr.
 

tedi111

New member
dvd yamaha s663

Witam posiadam DVD YAMAHA S663 po włożenie pendrive do czytnika USB i odpaleniu filmu nie ma dzwięku 5.1 tylko zawsze stereo (film jest nagrany w 5.1) a jak nagram na płytę DVD to jest 5.1 mam pytanie czy port USB nie czyta 5.1 ????? proszę o podpowiedz
 

dinderi

New member
marcel551 napisał:
Ponawiam pytanie o format tych napisów.W moim Y s661 chodzą tylko te.W formacie minutowym NIE CHODZĄ.Jak je rozpoznać przed ściągnięciem ew.,jak je przerobić? Pzdr.
Przerobisz w SubtitleWorkShop. Wystarczy otworzyć napisy i "Zapisać jako". Wybierzesz MicroDVD lub jeszcze lepiej SubRip i problem z głowy.
 

starygil

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pendrive Kingston 8 Gb

Sformatowałem Pendriva w kompie i od tej pory moja Yamaha nie widzi jego zawartości ,co jest nie tak? Prosze o rade
 
Do góry