YAMAHA DVD-S661 opinie użytkowników

Rad87

New member
bylem w domarze bydgoszcz i koles powiedzial ze ten odtwarzacz ma trudnosci w czytaniu div-x nagrywanych na komputerze to prawda?
moze ma ktos ten odtwarzacz i wie coś więcej w tej kwestii?
 

qura12

Member
Bez reklam
Może nie tyle co problem co po prostu czyta je bardzo długo, szczególnie jak jest nagranych kilka na 1 płycie. Ogólnie dvd jest super i jestem z niego zadowolony ;]
 

Rad87

New member
czemu jest taki super? zastanawiam sie nad kupnem

jak je juz szczyta to dobrze chodzi taki film czy sie zacina?
czyta polskie napisy? tzn znaki
 

qura12

Member
Bez reklam
Czemu super? Bo wyświetla naprawdę piękny obraz. Co do divx to gdy już je wczyta nie ma żadnych problemów z wyświetlaniem ich. Napisy czyta bez problemów (również polskie znaki) jednak w oryginalnym sofcie są one trochę słabo widoczne ale tu z pomocą przychodzi możliwość wymiany softu na inny ;]
 

mopfar

New member
witam,
mam zamiarr zakupić Yamahe rx-v461 + dvd s 661 + koda av 702 ale zastanawiam sie nad Pioneerem vsx 818 + dv 410 + koda 702

moze ktoś mi coś doradzi

pozdrawiam
 

qura12

Member
Bez reklam
Rad87 napisał:
piękny obraz to wyswietla HDTV. a co go wyróżnia z tłumu, jak by mi go Pan polecił bym go kupił?:cool:
Tego się nie da tak do końca opisać... Najlepiej mieć podłączone oba interesujące nas modele do 2 takich samych telewizorów i włączyć ten sam film. Do HDTV nie ma co porównywać bo to całkiem inna rozdzielczość jednak myślę że w filmach dvd jakość kolorów niczym nieustępuje tym z HDTV.
 

Rad87

New member
posiada Pan ten odtwarzacz dvd? jest Pan z niego zadowolony? moze Pan napisać co w nim jest takiego szczególnego? ten div-x 6 ultra co to jest? uwywał Pan tego rozszerzenia filmów? prosze o odp
a jak ma Pan ochote to prosze napisać krótką recenzje tego odtwarzacza Pana odczucia odnośnie niego, bo chce kupić ten odtwarzacz ale jestem jeszcze nieprzekonany do niego bo to wkoncu 600zł wiec chcialbym wiedziec za co place oprocz firmy
moj email radoslawklosowski@wp.pl
 

qura12

Member
Bez reklam
No to od początku... Mam to dvd już od kilku miesięcy więc miałem wystarczająco czasu by poznać je wzdłuż i wszerz ;] Pyta się Pan czym się wyróżnia na tle innych odtwarzaczy, to pisze już po raz kolejny że wyróżnia się przede wszystkim jakością obrazu wyświetlanego z oryginalnych płyt DVD jak i dobrze zrobionych DivX. Moim zdaniem w tym przedziale cenowym s661 wyświetla stanowczo najlepszy obraz. Kolory są naturalne, nie ma przesycenia czerwieni, a z 3 metrów na tv 32" naprawdę ciężko byłoby odróżnić obraz z tego dvd od programu np. z n'ki w HDTV. Wiem, że dużo zależy od telewizora do którego będzie podłączone dvd ale ten model miałem okazje widzieć na 3 róznych tv (poza moim samsungiem le32r82b). Na 37' Grundigu fullHD obraz był tak samo dobry jak na moim samsungu, na Sony Bravia 42" był jeszcze lepszy (odległość 4m), najgorzej wypadła plazma samsunga (chyba 42') na której kolory wyglądały ładniej niż na lcd lecz obraz był trochę mniej ostry. DivX Ultra to nic innego jak najnowsza wersja popularnego kodeka DivX/XviD. To że s661 ma możliwośc odczytu filmów w tym kodeku działa tylko na plus ponieważ mamy gwarancję ze praktycznie każdy film w DivX zostanie odczytany. Co do odczytu formatów to szkoda że nie odczytuje trochę rzadziej spotykanych jak np. .mp4 ale nie jest to wada z powodu której należałoby zrezygnować z tego modelu ponieważ są to formaty naprawdę rzadko spotykane. Jeżeli chodzi o moje osobiste odczucia to nie zamienił bym go na żadne inne, chyba że na wyższy model ;] Uważam że naprawde jest warte swojej ceny szczególnie jeżeli mamy tv pozwalający wykożystać jego możliwości. Yamaha jest na pewno trochę droższa niż np. Pionieer z teoretycznie takimi samymi funkcjami lecz płacimy nie za napis "Yamaha" tylko za jakość produktu.
 

Rad87

New member
dziękuje za opinie na temat yamahy
narazie mój TV to Sony Trinitron kv-29c3k 100hz 37' ale oczywiscie przyszlosciowo zostanie wymieniony na Bravie
w tym wypadku placimy za elektronike( jakość obrazu i dżwięku) nie za napis "Yamaha"
mysle ze bedzie dobrze sie komponowal z amplitunerem yamaha rx-v459 z tv sony trinitron i audio tonsil fenix II
pozdrawiam
 

dinderi

New member
qura12 napisał:
DivX Ultra to nic innego jak najnowsza wersja popularnego kodeka DivX/XviD.
Dla ścisłości, Divx Ultra to nic innego jak stary, znany i lubiany DivX 5 + menu. A prościej mówiąc, divx ultra odtwarzają równiez starsze odtwarzacze, zgodne z Divx 5. Odtwarzany jest film, jedynie nie odtwarza sie menu.
lecz płacimy nie za napis "Yamaha" tylko za jakość produktu.
Tu bym poważnie polemizował. ;)
 

Rad87

New member
dziekuje za pomoc zakupilem ten odtwarzacz zobaczymy co napisze o nim po 1 dniu uzytkowania pozdrawiam

hello
kupilem ten odtwarzacz i jestem z niego bardzo zadowolony obraz i dzwiek piekna sprawa nie ma to jak natural sound z amplitunerem rx v-459 wspolgra kolorystycznie i funkcjonalnie wspaniale. Mam tylko 1 mały problem polskie napisy, których nie moze odczytac z filmów moj przedmówca napisałe że sciagnąl akutualizacje softu by ten problem zniwelowac mozna prosic o link do niej?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

qura12

Member
Bez reklam
Rad87 napisał:
dziekuje za pomoc zakupilem ten odtwarzacz zobaczymy co napisze o nim po 1 dniu uzytkowania pozdrawiam

hello
kupilem ten odtwarzacz i jestem z niego bardzo zadowolony obraz i dzwiek piekna sprawa nie ma to jak natural sound z amplitunerem rx v-459 wspolgra kolorystycznie i funkcjonalnie wspaniale. Mam tylko 1 mały problem polskie napisy, których nie moze odczytac z filmów moj przedmówca napisałe że sciagnąl akutualizacje softu by ten problem zniwelowac mozna prosic o link do niej?
Żeby dvd odczytywało dobrze polskie napisy nowy soft jest nie potrzebny(da się to w zmienić w opcjach) ale mimo to polecam go zainstalować ponieważ litery w firmowym sofcie są bardzo małe i słabo widoczne. Link do softu masz w tym temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24158
 

Rad87

New member
wielkie dzieki za pomoc
napisy chodza bez zadnych nowych softów wystarczylo pogrzebac w set up
na szczescie mam duzy telewizor i jest blisko fotelu w ktorym ogladam filmy wiec na razie napisy mi odpowiadaja( chociaz maja szary kolor i sa male ale na razie wszystko widze)
napisy divx ustawiam na 2 region i ż ł ź są super widoczne

jestem bardzo zadowolony z tego odtwarzacza :) mimo ze jeszcze nie mam TV z hdmi i warto bylo wyadac na niego takie pieniadze
jak by ktos byl nie zdecydowany do jesgo zakupu to z checia przekonam ta osobe do niego

jeszcze raz dziekuje za pomoc :eek:k:

ps--:bober::bober::bober::bober: tak przyszlosciowo przydal by sie taki soft do tych napisow by napisy te nie byly obcinane ( obecnie soft obcina koncowke wiersza napisow bo sa za duze)
 

izbkp

New member
Rad87 napisał:
wielkie dzieki za pomoc
napisy chodza bez zadnych nowych softów wystarczylo pogrzebac w set up

Witam, i mam pytanie, czy to urządzenie odczytuje napisy w formacie mpl2? tzn takie:

[1][10]Napis
[11][20]Napisy|Druga linia
[21][30]/Napis kursywa|Druga linia

Zdrówka życzę :)
 

marwit

New member
Witam,

Czy Wam też tak wolno odtwarza zdjęcia nagrane na cd lub z USB? Na wyświetlenie zdjęcia potrzebuje ok 2 sekund.

Pozdr
M.
 

promienie_iks

New member
661 mam od ok roku. generalnie nie jest zle - chociaz sa problemy przy odtwazaniu dvixow z cd. o ile z pendrive wszystko smiga elegancko, o tyle z cd na ekranie widoczne sa poziome prazki, ktore najlatwiej dostrzec na szarym tle. byc moze jest tow wynik duzej eksploatacji uzadzenia. efekt ten nie wystepuje przy kozystaniu z plyt dvd i napedu usb.
 

Kowall_tcz

New member
Witam.
Posiadam Ampli Yamaha rx-v461 i zamierzam dokupic do mojego cacka DVD-S661i chciałbym się dowiedzieć jak jest z tym wczytywaniem divx,ile to trwa(około) i czy mimo wszystko zawsze wszystkie wczytuje i czy w plikach mp3 jest przewijanie bo w moim ampli jak puszczam z Pendrive to nie ma ;/.
 
Do góry