Yamaha + celestion = brak basu?

wdehe

New member
yamaha: RXV357 + celestion: F30
Kable grube, jakieś takie posrebrzane.

Trochę już to u mnie gra, ale małżonkę
ten dźwięk ostatnio zaczął drażnić,
gdzieś tam coś słuchała u kogoś, potem w domu posłuchała tego samego i stwierdziła, że mamy zestaw do .....y, w ogóle nie mamy basu - powiedziała.
Sam zacząłem zauważać brak basu.

Wina po stronie kolumn czy yamahy?


Kolumn słuchaliśmy przed zakupem razem w sklepie (podłączone do CA były) zagrały najlepiej ze słuchanych (kefy, mordan...., i coś tak jeszcze - kto by to spamiętał).

Może być tak że się "zużyły" w dwa lata słuchania?
Czy "uszy" się zepsuły?

 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Po pierwsze: Celestion F30 nie słyną z nadmiernej ilości basu (co prawda Dali Ikon 6 też nie, ale potrafią nieźle łupnąć) i dosyć łatwo go przesterować.

Po drugie: zwykle z czasem (miesiąc, dwa słuchania) zawieszenie głośników niskotonowych nabiera elastyczności, przez bas staje się lepszy - w zasadzie kolumny (poza jakąś naprawdę chińską tandetą) to sprzęt długowieczny - tym lepiej grają im częściej się ich używa.

Po trzecie: Yamaha z serii 3XX to najniższy model, który do odtwarzania muzyki po prostu się nie nadaje (żeby mieć dobry bas, amplituner czy wzmacniacz musi dysponować sporym zapasem mocy - w końcu: duży głośnik = dużo powietrza do poruszenia) - w tej chwili minimum to seria 6XX.

Stawiam na Twoje "uszy" - słyszą więcej, szczególnie po porównaniach z innymi kolumnami.

P.S.
Jeśli brakuje Ci basu, to dorzuć suba (zamkniętego do muzyki lub otwartego do filmów).
 

wdehe

New member
Dzięki za szybką odpowiedź :)



Czyli najlepsze co można zrobić - wymienić ampli na coś lepszego/mocniejszego.

Bo jeśli wymienię kolumny to i tak ampli nie da rady ich nadmuchać :(

Dobrze kombinuję?
 

klemens007

New member
może zanim zmienisz ampli spróbuj zamienić przewody. Ja posiadam kable profigold bassflex 2x4mm z 1mm rdzeniem miedzianym właśnie do basu. Gra to u mnie z conceptami 8 i onkyo 605, na brak basu nie mogę narzekać. Z tego co się orientuje przewody ze srebrnym przewodnikiem lepiej przewodzą wysokie i średnie. Może tu leży przyczyna braku basu.
 

kris-t-off

New member
witam,
nie chce tworzyć nowego tematu bo ten troche podobny.
tez mam problem z bass'em w subwooferze, prawie wogole go nie ma.
mam ampli Yamaha rx-v3900 i woofer JBL TLX SUB125 (stary bo jeszcze z poprzedniego zestawu).
mam go podłaczony w wyjcie tak jak w instrukcji Yamahy, kablem chinch (jedno wyjsciea z drugiej strony 2 wejscia) za 70zł.

czego to wina? ustawien, sub'a, kabla?
z gory dzieki za pomoc
 

krisder

New member
Bez reklam
kris-t-off napisał:
witam,
nie chce tworzyć nowego tematu bo ten troche podobny.
tez mam problem z bass'em w subwooferze, prawie wogole go nie ma.
mam ampli Yamaha rx-v3900 i woofer JBL TLX SUB125 (stary bo jeszcze z poprzedniego zestawu).
mam go podłaczony w wyjcie tak jak w instrukcji Yamahy, kablem chinch (jedno wyjsciea z drugiej strony 2 wejscia) za 70zł.

czego to wina? ustawien, sub'a, kabla?
z gory dzieki za pomoc

Sprawdz w ustawieniach ampli jak masz ustawione niskie tony. Są dwa ustawienia - przez fronty lub przez suba.
 

leotdi

New member
wdehe napisał:
yamaha: RXV357 + celestion: F30
Kable grube, jakieś takie posrebrzane.

Trochę już to u mnie gra, ale małżonkę
ten dźwięk ostatnio zaczął drażnić,
gdzieś tam coś słuchała u kogoś, potem w domu posłuchała tego samego i stwierdziła, że mamy zestaw do .....y, w ogóle nie mamy basu - powiedziała.
Sam zacząłem zauważać brak basu.

Wina po stronie kolumn czy yamahy?


Kolumn słuchaliśmy przed zakupem razem w sklepie (podłączone do CA były) zagrały najlepiej ze słuchanych (kefy, mordan...., i coś tak jeszcze - kto by to spamiętał).

Może być tak że się "zużyły" w dwa lata słuchania?
Czy "uszy" się zepsuły?


na pewno postronie ampli, kolumny mam te same, grube przewody. Też sluchalem przed zakupem. I tylko dlatego je kupilem.

ps
masz partnera w swojej małżonce - jeśli chodzi o Audio - i gratuluję :) bo mojej ... bez różnicy :p
 

pejotpe

New member
Bez reklam
kris-t-off napisał:
no i tam własnie mam ustawiony sub i nic ;/

Zmień fazę lub/i pobaw się odcięciem. Jak to nic nie da, to poprzestawiaj suba w różne miejsca (najwięcej będzie basu w rogu pomieszczenia, tylko trudno go wtedy kontrolować i może dudnić).
 

wdehe

New member
Kable: audio innovation ultra 100 silver composite loudspeaker cable. - cokolwiek to znaczy.


Dobrał je sprzedawca (w richersounds), w momencie w którym kupowałem kolumny . To jest dość gruba wiązka cieniutkich drucików.
Szczerze mówiąc nie wierzę w to by zamiana ich na miedziane poprawiła bas.




Małżonka "słyszy" różnice,
jednak od "słyszenia" do decyzji finansowych jest dłuuuuuuga droga.




Mam suba yamaha sw p-130 i nie wzbogaca dźwięku o bas, jak słucham muzy to wolę go wyłączyć, używam go tylko jak oglądam coś w 5.1.



Można mieć jakiś przełącznik do głośników? Tak by można je podłączyć pod dwa ampi/wzmacniacze?
Może zamiast kupować nowe ampli KD kupić coś stereo (wydaja się tańsze) a może nawet używane, podobno ludzie pozbywają się tego na potęgę i można tanio perełki kupić?

Chyba tak ze 100wat na kanał dałoby radę?


 

kris-t-off

New member
pejotpe napisał:
Zmień fazę lub/i pobaw się odcięciem. Jak to nic nie da, to poprzestawiaj suba w różne miejsca (najwięcej będzie basu w rogu pomieszczenia, tylko trudno go wtedy kontrolować i może dudnić).

juz wiem o co chodzi, choć mnie to dziwi bo w ustawieniach gdzie sie wybiera bass miałem przedtem "subwoofer", a teraz zmieniłem na "subwoofer+front" i sie bass pojawił, ale wcale nie chodzi o to ze fronty daja wiecej bassu, bo dotykałem membrany sub'a w czasie zmiany ustawien i na pozycji "subwoofer" wogole nie drżał, a na "subwoofer+front" juz tak.

może mi to ktoś wyjaśnic? :niewiem:
 
Do góry