YAMAHA BLUETOOTH YBA-10 vs AVILA

tomato10

New member
Witam. Chcę wyjaśnić parę kwesti odnośnie tego bluetacza.
Otóż gdybym nie był taki uparty i dociekliwy pewnie bym tego nie podłączył z moim telefonikiem .Metodą prób i błędów udało się chyba za 7 razem .
Tak w skrócie :
-podłaczyć yba-10 do amplitunera wyłączonego z zasilania .
-wyłączyć bluetooth w fonie
-włączyć amplituner i właczyć DOCK na pilocie
-w fonie odpalić blu-th i funkcja wyszukaj urządzenia znaleść yamaszke
-potem wchodzimy w setup na ekranie tv i następnie serch
-w fonie wciskamy połącz z jamahą i wpisujemy 0000
-powinno pokazać na tv "conect"
i od tego momentu wszystko powinno chodzić .

Duży problem sprawia fakt sprawdzenie czy dany telefon obsługuje profil bluetoot A2DP. U mnie pisało tylko Bluetooth .2.1 więc była to zagadka czy pójdzie .Teraz mp3 śmigaja i to całkiem nieźle ...pełnia szczęścia :smile:

Tutaj jest link z fonami kompatybilnymi z a2dp(lista z październiak 2007):

A2DP Mobile Phones and Handhelds - A2DP, Bluetooth Stereo Headsets, Bluetooth Headphones, Wireless devices, Gadgets Review, Nokia Headsets, Plantronics, Motorola, Jabra, Sony, iTech
 

marler

New member
Ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć informacji o kompatybilności tego cuda. Mam Yamahę RX-V663 i kłopot z podłączeniem tego blutacza i stąd pytanie: czy on jest w ogóle kompatybilny z tym modelem?
 

tomato10

New member
Nie wiem ten model ma gniazdo bluetooth . Tak musi wyglądać gniazdo .
 

Attachments

  • bi.jpg
    bi.jpg
    23,8 KB · Wyś: 4971

lubicz

New member
Witam

mam pytanie do kolegi Tomato 10


czy po połączeniu yba-10 do 765 dźwięk który jest generowany przez moduł był ok .
Widzisz - mam taki problem jak zakupiłem bluetooth do swojej 765 to po podłaczeniu i parowaniu wszystko gra ale .......
przez nokie 5800 - jest powiedzmy ok , ale podczas słuchania przez lapka występuje przez cały czas pisk na wysokich tonach -
dźwięk generowałem przez kilka laptopów i na każdym sprzęcie sygnał był generowany z piskiem


powiedz czy słuchałeś muzy przez laptopa i czy było dobrze

aktupalnie zlożyłem reklamacje gwarancyjną do Audioklanu - zobaczymy co oni powiedzą


daj znać

dzięki

pozdr
Lubicz
 

tomato10

New member
Witam . Oczywiście słuchając z telefonu dźwięk jest "dobrej jakości" i nie występuja żadne zakłócenia, piski itp.
Natomiast mam laptopa HP z vistą i powiem szczerze nie mogłem sobie poradzić ze sparowaniem tych urządzeń . Jako że lapek jest żony, dałem sobie spokój po kilku próbach .Nie znam dobrze visty i myśle że w systemie jest coś nie tak ?! choć widzę że Ci się udało . Jaki system masz ?

I jeszcze pytanko z tej noki jak odtwarzasz to jest "powiedzmy ok"? to znaczy ze nie jesteś zadowolony?
Ja uważam iż u mnie dźwięk jest przyzwoity a nawet dobry ... ( wiadomo że nie ma co porównywać do odsłuchów audiofilskich bo nie w tym rzecz ) każdy z nas gdzieś tam odsłuchuje te mp3 i nikt się nie czepia.:)
 
Ostatnia edycja:

XTCNOW

New member
rozwiązanie?

Witam . Oczywiście słuchając z telefonu dźwięk jest "dobrej jakości" i nie występuja żadne zakłócenia, piski itp.
Natomiast mam laptopa HP z vistą i powiem szczerze nie mogłem sobie poradzić ze sparowaniem tych urządzeń . Jako że lapek jest żony, dałem sobie spokój po kilku próbach .Nie znam dobrze visty i myśle że w systemie jest coś nie tak ?! choć widzę że Ci się udało . Jaki system masz ?

I jeszcze pytanko z tej noki jak odtwarzasz to jest "powiedzmy ok"? to znaczy ze nie jesteś zadowolony?
Ja uważam iż u mnie dźwięk jest przyzwoity a nawet dobry ... ( wiadomo że nie ma co porównywać do odsłuchów audiofilskich bo nie w tym rzecz ) każdy z nas gdzieś tam odsłuchuje te mp3 i nikt się nie czepia.:)

Trochę mnie drażnił ten pisk, co gorsza, używając BH-214 (zestaw nokii - do słuchawek) podłączanego do wejścia na froncie też to obserwowałem.
Mam wrażenie, że to problem próbkowania - standardowo mp3 są w 44100Hz a profil BlueSoleil wykorzystuje 48000Hz.

Zmieniłem ustawienia pliku konfiguracyjnego bluesoleil:

C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\btav.ini

obecnie plik ma u mnie taką zawartość:
[A2DPMP3]
FS=44100
CHANNELMODE=stereo
BITRATE=320000
CODECNUM=1
CODEC1=Fraunhofer IIS MPEG Layer-3 Codec (professional)

[A2DPSBC]
FS=44100
CHANNELMODE=stereo
MAXBITPOOL=48
MINBITPOOL=48
BLOCKS=16
SUBBANDS=8
ALLOC_METHORD=LOUDNESS

[A2DP]
MTU=672

[SWITCHUSBDEVICE]
WAITTIMES=20
TIMELEN=500

Po zmianach - zrestartować trzeba komputer.

Mam wrażenie, że teraz gra mi jak trzeba - trudno cokolwiek zarzucić.
BTW sparowanie YBA-10 jest trywialne - wystarczy postępować zgodnie z instrukcją.
Chyba cała przewrotna idea jest taka, że jak ampli wypisuje "searching" to nie ma się co spodziewać, że sam coś znajdzie - trzeba w komputerze wyszukać i sparować.
 
Ostatnia edycja:

thomx

New member
Witam
dzis meczylem sie z podlaczeniem YBA-10. Glownym problemem byla instrukcja tego urzadzenia, ktora wprowadza w blad ( podlacz kabel i sparuj ). Właśćiwa instrucja podlaczenia tego urzadzenia znajduje sie w dokumentacji amplitunera, w moim przypadku trzeba bylo wykonac jeszcze kilka czynnosci m-in przez trzy sekundy przytrzymanie przycisku "band" na pilocie w trybie source. Dotyczy ampli 663. Prosze wiec sprawdzajcie instrukcje swych amplitunerow jak cos nie pojdzie od razu. Pozdrawiam
 

XTCNOW

New member
a jak u Ciebie tomx z dźwiękiem?
Jakiego stosu BT używasz na komputerze?
Masz ten opisywany tutaj pisk na wysokich częstotliwościach?
 

cyc79

New member
witam:
mam problem w sparowaniu telefonu i laptopa za pośrednictwem YAMAHA BLUETOOTH YBA-10 wyglada to tak ze urzadzenia te widza amplituner(v465)
ale nie moga sie polaczyc poniewaz amp.ich wogole nie wykrywa .
proszę o pomoc bo nie mam pojęcia jak to zrobić aby było ok.
 

XTCNOW

New member
witam:
mam problem w sparowaniu telefonu i laptopa za pośrednictwem YAMAHA BLUETOOTH YBA-10 wyglada to tak ze urzadzenia te widza amplituner(v465)
ale nie moga sie polaczyc poniewaz amp.ich wogole nie wykrywa .
proszę o pomoc bo nie mam pojęcia jak to zrobić aby było ok.

Amp niczego nie wykrywa i nie wykryje.
Przeczytaj ten wątek uważnie, searching na wyświetlaczu amplitunera trzeba odczytywać jako "teraz możesz wyszukać urządzenie YBA-10".
Szukanie rozpoczynasz na telefonie i laptopie (po kolei).
 
Do góry