Yamaha Aventage RX-V1067, 2067, 3067 nowy firmware

Vaderus

New member
Bez reklam
Pojawił się zapowiadany od tygodnia nowy firmware do amplitunerów z serii Aventage, czyli RX-V1067, RX-V2067 i RX-V3067.

Oto co wnosi nowe oprogramowanie (za stroną Yamaha.com):

---------------------------
RX-V2067 Firmware Update Version 3.16

Yamaha is pleased to offer the following firmware update to ensure the best possible performance and latest features for your AV receiver.
This firmware includes the following improvements.
1. Improves Rhapsody online music service connectivity (For USA model only)
2. Improves iPhone App control
3. Improves FLAC file playback capability
4. Stabilize HDMI CEC operation with some TV models
5. Reduces video noise in video processing

CHECK THE UNIT’S FIRMWARE VERSION PRIOR TO THIS UPDATE
On the remote control, press the ON SCREEN button.
Select “Information” > “System”. Your current firmware version is displayed on TV.
If your firmware version is 3.16 or higher, the AV receiver is already up-to-date.
If not, conduct firmware update by following the instruction.

Registered Date : 30/6/2011
Language : English
File Size : 21.32 MB
---------------------------


Firmware do ściągnięcia tu: Yamaha Downloads Other European Countries

--------

Firmware już wgrany :)
Ustawienia w ampli zachowane - super!
Odtwarza wszystkie FLAC'i (z kilkoma miałem kiedys problem). Miodzio :)
Nie zauważyłem jeszcze zmian w iPhone app...
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Proszę bardzo, wg życzenia darmowe tłumaczenie z moimi komentarzami, co mi sie udało na szybko wytestować:

Yamaha jest przeszczęśliwa mogąc oferować nowe oprogramowanie zapewniające najlepszą wydajność i najnowsze funkcje w Twoim amplitunerze - uwielbiam te wstępy :mrgreen:

Nowe oprogramowanie oferuje:
1. poprawia odbiór radia Rhapsody (internetowy serwis ale tylko w USA :cry: );
2. poprawia stabilność aplikacji sterującej na iPhone
- osobiście nie zauważyłem zmian :?
3. poprawia stabilność i zgodność z plikami FLAC - faktycznie, potwierdzam, niektóre FLAC'i nie chciały grać wcześniej ze względu na ponoć niestandardowe albo rozszerzone nagłówki w pliku (ID3 Tag) - jak zwał tak zwał, teraz wszystkie FLAC'i mi ładnie grają :-D
4. poprawia stabilność współpracy z niektórymi telewizorami przy wykorzystaniu HDMI CEC (znanego również jako Viera Link, Samsung Anynet itd... każdy nazywa po swojemu funkcję umożliwiającą włączanie TV automatycznie przy włączaniu np. Bluray i automatyczne przełączenie odpowiedniego wejścia w amplitunerze) - ponieważ mi z moim TV to działało bez problemu... nie stwierdzam u siebie różnicy :neutral:
5. redukuje szum w obrazie przy włączonej konwersji wideo - pojęcia nie mam o co chodzi, bo ja żadnego szumu nie widziałem... ale może chodzi o konwersje z analogu na HDMI :confused:

Tak czy inaczej JEST i DZIAŁA i POPRAWIA co nieco i NIE KASUJE żadnych ustawień a więc jest BEZPIECZNY :krol:

Jak mogę coś jeszcze, to do usług...
 

Tomekzup

New member
Aktualizacja

Jak to zrobiłeś bo ja próbuje na wszelkie sposoby i nie mogę, nie wiem o co chodzi? Przez neta wg insrukcji nie działa a przez USB nic nie widzi? O co chodzi? Nie wiem...
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Napisz dokładniej z czym masz problem? Co i jak probujesz zrobić (najlepiej krok po kroku, żeby sprawdzić gdzie i z czym masz problem).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tomekzup

New member
Update

Dzięki, wszystko gra. miałem polską instrukcję błędnie przetłumaczoną dopiero w oryginale angielskim okazało się o co chodzi
 

Tomekzup

New member
A tak przy okazji, nie działa mi radio internetowe w modelu RX V1067 nie wiedzieć czemu. Sprzęt podpiety do internetu, pokazuje wszystkie stacje z całego swiata, ikony stacji, buforuje niby wszystko ok a dźwięku nie ma, spotkałeś się z tym kiedyś?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A tak przy okazji, nie działa mi radio internetowe w modelu RX V1067 nie wiedzieć czemu. Sprzęt podpiety do internetu, pokazuje wszystkie stacje z całego swiata, ikony stacji, buforuje niby wszystko ok a dźwięku nie ma, spotkałeś się z tym kiedyś?

Żadnej stacji nie słyszysz?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A widzicie chociaż zasoby z sieci wewnątrzdomowej po DLNA (do testów wystarczy Windows media player 11 i włączenie odpowiedniej funkcji)?
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Łącze się już z kompem i łączy mi się też z ampli aplikacja AV Receiver Manager. Ale z netem nadal not connected :(
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Łącze się już z kompem i łączy mi się też z ampli aplikacja AV Receiver Manager. Ale z netem nadal not connected :(

A próbowałeś już sprawdzić czy możesz grać .mp3 z kompa po DLNA - opis co i jak ustawić na początek jest w instrukcji do ampli na str. 67 (dla RX-V2067... ale te same podstawy dotyczą wszystkich innych z DLNA).
Sprawdź najpierw czy sieć w ampli działa Ci poprawnie w ramach domu.
 

Tomekzup

New member
widzę zasoby z Windowsa, mogę sterować sprzętem poprzez przeglądarkę, podpięte do routera bezprzewodowo a radia NET nie słychać, zdołałem zupełnie przez przypadek znaleźć jeden podcast z Afryki, który chodzi reszta nie wydaje dźwięku
 

Tomekzup

New member
radio Net

widzę zasoby z Windowsa, mogę sterować sprzętem poprzez przeglądarkę, podpięte do routera bezprzewodowo a radia NET nie słychać, zdołałem zupełnie przez przypadek znaleźć jeden podcast z Afryki, który chodzi reszta nie wydaje dźwięku
 

Vaderus

New member
Bez reklam
I mamy najnowszy firmware do Yamah Aventage (1067, 2067, 3067) - v.3.20
Do zassania z: RX-V2067 - Yamaha Downloads Other European Countries

Opis zmian z małym komentarzem:
1. Improves Rhapsody online music service connectivity (For USA model only) - tylko USA, dla Europy nieistotne;
2. Improves USB audio file playback capability - nie wiem co zostało poprawione przy odczycie z USB, nie kojarzę z żadnego innego forum a sam nie używam USB;
3. Improves DVI-HDMI conversion cable connectivity - z tego, co wyczytałem z forów USA, poprawia to zgodność z wyświetlaniem obrazu z komputerów Apple oraz grafiki wbudowanej Intel.

Powodzenia we wgrywaniu nowego softu!
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Wgralem w końcu ten nowy firmware 3.20 i muszę przyznać, ze faktycznie jest poprawiona obsługa hdmi... i to znacznie!
Wreszcie mogę w tunerze sat ustawić rozdzielczość na wyjściu 1080p i wszystko przechodzi przez ampli (poprzednio max dla sat było 1080i) plus dla każdej najdziwniejszej rozdzielczości jest menu ekranowe na obrazie. Teraz już z każdego urządzenia mam max jakość!
Dodatkowo, mój leciwy projektor, który nie daje rady wiecej niż 1080i/30Hz po component, może równoległe teraz wyświetlać obraz razem z pozostałymi dwoma wyjsciami hdmi (poprzednio albo hdmi albo component... chyba tez ze względu na jakieś zabezpieczenia antypirackie).
Teraz mam jednocześnie 2x hdmi 1080p/60Hz, przeskalowane do 1080i/30Hz i jednocześnie jeszcze composit 576 - 4 rożne wyjścia video na raz!
Naprawdę Yamaszka jest wyjątkowo uniwersalna i elastyczna :)
 

Johnny_west

New member
Wgralem w końcu ten nowy firmware 3.20 i muszę przyznać, ze faktycznie jest poprawiona obsługa hdmi... i to znacznie!
(...)
Teraz mam jednocześnie 2x hdmi 1080p/60Hz, przeskalowane do 1080i/30Hz i jednocześnie jeszcze composit 576 - 4 rożne wyjścia video na raz!
Naprawdę Yamaszka jest wyjątkowo uniwersalna i elastyczna :)

Witaj.

Czy dobrze rozumiem ? Podając sygnał HD na jakieś wejście HDMI otrzymujesz sygnał na wszystkich możliwych wyjściach (HDMI1, HDMI2, Component, Video i S-Video ) równolegle ??

Pytam bo u mnie jakoś to nie działa :? ( RX-V1067 )

Pozdrawiam.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Mamy wersje 2.0 aplikacji do sterowania naszymi Yamaszkami - od tygodnia na Android'a i od 2 dni też na iOS.
Najważniejsza nowość, to możliwość odtwarzania muzyki wprost z pamięci telefonu/odtwarzacza na amplitunerze - taka autorska wersja AirPlay i dodatkowa do już istniejącego DLNA.
 
Do góry