Yamaha AV Controller dla iOS i Android

Vaderus

New member
Bez reklam
Od dzisiaj mamy aplikację AV Controller również dla systemu Android! Do ściągnięcia z Android Market - szczegóły tu: https://market.android.com/details?id=com.yamaha.av.avcontroller

Aplikacja ma taką samą funkcjonalność i przyjemny interfejs jak wcześniej wydany program dla iOS (iPhone, iPod, iPad) - App Store - AV CONTROLLER

Możemy zatem sterować zdalnie i bez pilota wszystkimi sieciowymi amplitunerami i odtwarzaczami bluray marki Yamaha produkowanymi od 2010 roku!

Wykaz obsługiwanych urządzeń:
AV Receivers
- RX-A3010, RX-A2010, RX-A1010, RX-A810, RX-A710
- RX-V3071, RX-V2071, RX-V1071, RX-V871, RX-V771, RX-V671
- HTR-6064
- RX-A3000, RX-A2000, RX-A1000
- RX-V3067, RX-V2067, RX-V1067, RX-V867
- HTR-9063, HTR-8063
- RX-V2065, RX-V3900, DSP-AX3900, RX-Z7, DSP-Z7, HTR-6295
Blu-ray Players
- BD-A1010
- BD-S671
- BD-A1000, BD-S1067
Gorąco polecam - szczególnie zarządzanie strefami jest znacznie wygodniejsze niż pilotem.
 
Ostatnia edycja:

shyha

New member
Super sprawa, że Android również wspierany. Właśnie zamierzam wkrótce kupić Yamaha RX V671 to zobaczymy jak to smiga. Czy trzeba mieć przystawkę Blutooth czy wystarczy połączenie LAN do routera domowego?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Wystarczy, aby ampli i player były w tej samej sieci LAN czy WiFi co telefon.
Dodatkowo, można oczywiscie przekierowac port na routerze i sterować ampli i playerem przez internet!
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Właśnie pojawiła się najnowsza wersja aplikacji do sterowania wszystkimi modelami Yamaha Aventage oraz Bluray - AV Controller 3.0
Nowości dotyczą głównie wprowadzenia znacznie lepszej obsługi z poziomu padów oraz wprowadzają kilka udogodnień w dotychczasowym sterowaniu.
Jak zwykle, aplikacja wyszła jednocześnie na iOS i na Androida... ciekawe, czy wyjdzie kiedyś na WinPhone7?

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj:
Android: https://market.android.com/details?id=com.yamaha.av.avcontroller
iOS: App Store - AV CONTROLLER - US

Lista obsługiwanych modeli:
AV Receivers
- RX-A3010, RX-A2010, RX-A1010, RX-A810, RX-A710
- RX-V3071, RX-V2071, RX-V871, RX-V771, RX-V671
- HTR-6064
- RX-A3000, RX-A2000, RX-A1000
- RX-V3067, RX-V2067, RX-V1067, RX-V867
- HTR-9063, HTR-8063
- RX-V2065, RX-V3900, DSP-AX3900, RX-Z7, DSP-Z7, HTR-6295

Blu-ray Players
- BD-A1010
- BD-S671
- BD-A1000, BD-S1067
 

besson

New member
Witajcie mam problem bo mi nie działa ta aplikacja, na początku było wszystko ok ale jak zainstalowałem Twonky to tylko z jego poziomu mogę odpalać flaczki :(
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie.
Twonky nie ma nic do tej aplikacji.
Czy przypadkiem w ampli nie grzebales przy funkcji DMC? Spróbuj to przestawić i zobacz.
Aplikacja Yamahy dziala super, a szczególnie AirPlay.
 

tesla74

New member
Podepnę się do tematu. Mam problem ze sterowaniem przez AV Controller.
Mój zestaw to amplituner RX-A1010 i bluray Bd-A1010, wpięte do sieci domowej. Aplikacja na telefonie "nie widzi" odtwarzacza, a jednocześnie steruje bezproblemowo amplitunerem. Dodam, że sam odtwarzacz ma dostęp do sieci - działa Youtube, czy odtwarzanie plików z komputera po lokalnej sieci. Opcja "Network Control" jest załączona.
Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Daj w AV Controller wyszukiwanie urządzeń jeszcze raz.
Najlepiej przypisać w routerze na stałe adresy ip ampli i blu.
Zaktyalizuj aplikacje do najnowszej wersji na swoim fonie. Wersja aplikacji na iPhone jest niestety bardziej kapryśna niż wersja na Android'a (używam obu, to wiem).
 

szplukasz

New member
Podepnę się do tematu. Mam problem ze sterowaniem przez AV Controller.
Mój zestaw to amplituner RX-A1010 i bluray Bd-A1010, wpięte do sieci domowej. Aplikacja na telefonie "nie widzi" odtwarzacza, a jednocześnie steruje bezproblemowo amplitunerem. Dodam, że sam odtwarzacz ma dostęp do sieci - działa Youtube, czy odtwarzanie plików z komputera po lokalnej sieci. Opcja "Network Control" jest załączona.
Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

Ja miałem to samo na Androidzie. Na początku było wszystko ok, aplikacja widziała rx-a1010 i bd
-a1010. Teraz widzi tylko amplituner. Odinsalowalem AV Controller, zainstalowałem od nowa i nic nie pomogło. Oczywiście BD ma dostęp do sieci.
 

approx

New member
witam posiadam ampli RX-A 1020 oraz najnowszy av controler 3.70. aplikacja widzi ampli i można sterować telefonem powiem ze chodzi o androida problem w tym ze gdy wybiorę funkcje aby telefon przesyłał muzykę wybrana z telefonu do ampli to pojawia się informacja na telefonie "odtwarzanie niemożliwe"

na poprzednim ampli którym był rx-v2067 było wszystko porządku, jakieś pomysły gdzie leży problem
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
czy wam ta aplikacja umozliwia wyslanie plikow FLAC? bo z mp3 u mnie nie ma problemu zas z FLACami jest problem, gdyz program je widzi, lecz sa nieaktywne i nei moge ich streamowac. Jak sytuacja wyglada u was?
 

approx

New member
u mnie pliki FLAC wogóle nie są widoczne przez aplikacje Av Controler jedynie mp3 ale co z tego i nie nie dzałaja nie wiem o co chodzi
 

kwasior21

New member
Troche odswieze temat.Jak pieknie dalo sie sterowac yamaha rxv 773 tak z dnia na dzien juz nie znajduje amplitunera .... nic nie zmienialem w ustawieniach ani nic .... dodam ze net radio, serwer dlna dziala wysmienicie .... Ostatnio pisalem w innym temacie na forum ze pieknie dziala, jednak cofam to ... jak jest u Was?
 

kleszczak

New member
witam, mam yamaha rx-v477 i xiaomi mi4.
Aplikacja wykrywa amplituner(jest model podany w aplikacji) ale po kliknięciu wyskakuje "sprawdź adres MAC"
O co chodzi bo ja średnio w temacie.
 
Do góry