Yamaha amplituner + kolumny

dynamol

New member
Witam.. Tak jak w temacie, co wybrać? Przymierzam się do zakupu amplitunera i kolumn 5.1 już trzeci miesiąc. Nie znam się na tym kompletnie, audiofilem nie jestem. Ma to czysto grać z mocnym basem. Czytam testy, opinie itd. Już mam mętlik w głowie.

Padło na firmę Yamaha ponieważ z tego co wyczytałem jest najmniej awaryjna oraz ma świetną aplikację do zarządzania amplitunerem AV Controller. Miałem okazję testować aplikację Yamahy, Onkyo i jeżeli dobrze pamiętam Harmana. Yamaha najlepsza.

Modele ampli które mi się podobają to:



RX-V777

RX-A830 lub RX-A820 tylko nie wiem jakie są różnice między nimi.

Yamaha RX-A740
Yamaha RX-V775

Cenowo jest podobnie, więcej pieniążków nie dam...



Chyba że jeden z mniejszych modeli np. RX-S600D który najbardziej mi się podoba. Tylko nie wiem czy nie będzie za słaby bo będzie to grało w salonie połączonym z kuchnią razem ponad 50m2.

Jakbym miał rozdzielić jak będzie używany amplituner to: 40% muzyka, 30% gry, 30% film.



Do amplitunera chcę również kupić kolumny. Najchętniej też jakiś model Yamahy, na początek 5 kolumn, subwoofer w późniejszym terminie.

Cena do 3000 zł. Bardzo dobre recenzje zbiera ten zestaw: Yamaha NS-777, NS-C444, NS-333. Tylko nie podoba mi się obudowa "piano" błyszczy się, zbiera kurz itd. I cena tez wysoka bo ok. 3500 zł. Chyba że to naprawdę dobrze zagra to byłbym skłonny dopłacić..



Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
 

popej

New member
Też szukam amplitunera i zainteresowałem się podobnymi modelami jak Ty. Właściwie rozważam wybór między V777 a S600D. Ten pierwszy model ma zaawansowaną korektę akustyki pomieszczenia i oficjalnie obsługuje kolumny 4Ohm na frontach. Niestety ma tuner z innej epoki a chciałbym korzystać z radia.

Model S600D bardziej pasuje mi estetycznie ale jego cena jest zdecydowanie zawyżona. Dużo taniej można kupić V500D, który jest prawie identyczny funkcjonalnie. Oba modele to tylko 5.1.

Pozostałe modele, które wymieniłeś, będą dość podobne do V777. Starsze wersje lub warianty z serii Avantage, czyli raczej marketingowe rozróżnienia. A740 chyba ma prostszą korektę akustyki niż V777.
 

dynamol

New member
RXA840? Przekracza 3000 zł. A powiedziałem sobie że więcej nie dam. Nic nie można znaleźć na temat tego amplitunera, jedynie jedną opinie na ceneo. Różnice między np. RXA820 będzie duża? Posiadasz ten model?
 

flash81

New member
Witam
Akurat przechodziłem to samo więc mogę pomóc. Jestem w miarę na bieżąco gdyż kupiłem Yamahę RX-A 740 dwa miesiące temu.
Podstawowe różnice między wymienionymi modelami:
Średnio co rok Yamaha wypuszcza nowe modele. Ubiegłorocznej jesieni premierę miały modele z serii RX-A 740, 840, 1040 itd (rok wcześniej były to 730 a dwa lata wcześniej 720 itd), a z serii RX-V najnowszy model to 777 (wcześniejszy to 775 i cyklicznie niższe). Tak więc w skrócie im wyższa pierwsza cyfra tym wyższy model, im wyższa końcowa liczba tym model nowszy.
Nie ma sensu kupować starszych modeli. Np dopiero w zeszłorocznych RX-A 740 (i wyżej) oraz RX-V 777 (i wyżej) pojawiły się gniazda hdmi 2.0 niezbędne w przyszłości do strumieniowania 4k. Po co kupować sprzęt przestarzały już w momencie zakupu?
Ja planowałem zakup RX-V 777, jednak w zaufanym sklepie poinformowano mnie że RX-A 740 z serii Aventage ma jednak znacznie lepszą jakość dzwięku, a różnica między nimi polega praktycznie na: RX-A ma jedno wyjście hdmi zamiast dwóch (jeżeli nie podłączasz dwóch telewizorów lub tv + projektor to nie potrzebujesz drugiego wyjścia) oraz brak wejścia na gramofon. Oprogramowanie i funkcje są takie same. Ja zakupiłem RX-A 740 i jestem bardzo zadowolony. Jakość dzwięku jest rewelacyjna, świetnie odtwarza flac z serwera multimedialnego a dts audio wciska w fotel.
Dowiedziałem się że w Polsce jest tylko jeden autoryzowany przedstawiciel Yamaha, jeżeli więc zakupisz sprzęt w sklepie który nie zaopatruje się u niego możesz mieć problemy z serwisem.

Mogę Ci polecić sklep Delta-Audi z Częstochowy. Sporo kasy już u nich zostawiłem i są godni zaufania plus można liczyć na rabaty. RX-A 740 utargowałem na 2800, bo kupiłem tez kolumny.
A co do głośników: z tym miałem największy problem. W w/w sklepie mają studio odsłuchowe i wiele zestawów próbowałem. Prawie siłą zmusili mnie do wypróbowania małych, niepozornych Paradigm Titan Monitor V.6 (już ich w sprzedaży nie ma, są nowsze modele) i szczęka mi opadła. Paradigm to mało znana kanadyjska firma ale gra czysto i baaaardzo dynamicznie. Oczywiście je kupiłem a potem również centralny. I teraz każdy test będę zaczynał od Paradigm'ów.
 

popej

New member
A740 to raczej odpowiednik V677 w innej obudowie.

W porównaniu do V777 oprócz drugiego wyjścia HDMI tracisz wielopunktowy pomiar akustyki, 7-kanałowe wyjście pre-out i kilka watów mocy. Ja bym wolał V777.
 

flash81

New member
YPAO jest, moc mniejsza raptem o 10 W, a kto gra na maksa?
Dla mnie jakość dźwięku ma znaczenie, a A 740 jest nawet tańsze od V 777.
 
Do góry