Yamaha 765 kontra Denon 1910

kolega12

New member
Witam. Jestem pierwszy raz na forum, proszę o wyrozumiałość. Potrzebuję dobrej rady, co wybrać? Próbowałem odsłuchać różne sprzęty ale nie mogę się zdecydować. W sklepach typu Saturn nie da się wszystkiego wychwycić. Myślę o zakupie Yamaha RXV 765+ DVD 663 + kolumny NS555, NSP333, 444 - lub Denon AVR 1910 + DVD (?) + kolumny DALI Concept 6. Jeden sprzedawca powiedział że Yamaha świetnie zagra stereo ale kino już nie, z kolei inny mówił co innego. Ja chcę słuchać muzyki różnej pop rock ale i opera + klasyka, oraz oczywiście kino. Pokój ma ok. 23 m. Czy musi być sub. Czy sugerować się tym, że jedne mają USB a inne nie? (czasami słucham muzyki z pena). Mogę wydać ok. 5 - 6 tys za całość, może więc coś innego ? Bardzo proszę o pomoc i z góry wielkie dzięki:)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja nie rozumiem co niektórym się nie podoba w dźwięku kina w Yamaha. Mam V765 i nie mogę kompletnie na nic narzekać. W muzyce to prawda, jest świetna, ale w kinie też dźwięk jest konkretny. To wkońcu jest amplituner kina domowego a nie stereo więc musi grać pozytywnie. Ostatnio ją testowałem z DTS HD MA i to co słyszałem to poprostu rzeźnia dźwiękowa :D No chyba, że jestem głuchy... :twisted:
 

squad05

New member
ja z kina Yamahy jestem bardzo zadowolony. Jeżeli chodzi o stereo to na pewno można lepiej ale do stereo to się kupuje wzmacnaicz stereo a nie amplituner do kina.
Moja wskazówka, nie kupuj dvd, na dzień dzisiejszy duuzo lepiej kupic BR, a co do kolumn to dobrze by było jakbys ich posłuchał przed kupnem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeden sprzedawca powiedział że Yamaha świetnie zagra stereo ale kino już nie, z kolei inny mówił co innego.
Trafiłes na promotorów zatrudnionych do sprzedania konkretnej marki, u zatrudnionego przez np. audioklan najlepsza będzie Yamaha.
 

squad05

New member
mi natomiast strasznie zachwalali marantza a yamaszce nawet nie wspomnieli :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hawk11

New member
Jak nie chcesz Yamahy to posłuchaj HK 255 (260) + JBL ES pack będziesz zadowolony. Też ma pre out jak Yamaha (to się przyda na przyszłość). Posłuchaj np. na płycie JMJ Aero DTS.
 

evenement44

New member
squad05 napisał:
mi natomiast strasznie zachwalali marantza a yamaszce nawet nie wspomnieli :)
To trochę dziwne bowiem Marantz i Yamaha mają tego samego dystrybutora w Polsce - Audio Klan. Więc jeśli miałeś do czynienia z promotorem Audio Klanu to powinien Ci zachwalać i Yamahe i Marantza.

Co do samej Yamahy 765 to jest to sprzęt jak najbardziej godny polecenia, w przeciwieństwie do Denonów ma niezależne podłączenie drugiej strefy i bi-ampingu. Niestety coraz więcej firm karze wybierać między jednym a drugim.
 
Ostatnia edycja:

Pierek

New member
Co do samej Yamahy 765 to jest to sprzęt jak najbardziej godny polecenia, w przeciwieństwie do Denonów ma niezależne podłączenie drugiej strefy i bi-ampingu. Niestety coraz więcej firm karze wybierać między jednym a drugim.



Mozna zrobic bi -amping na kolumnach surroundowych nie rezygnujac z bi-amp na frontach ?? A co to jest ten presents ??
 
Ostatnia edycja:

adorobis

New member
Ale tam jest więcej różnic!

Chciałbym zauważyć, że pomiędzy tymi klockami jest więcej różnic (z tych, które zauważyłem):
1. Denon ma upsampling do 1080p na sygnale z HDMI a Yamaha nie
2. Yamaha dekoduje sygnał DSD z płyt Super Audio CD na kablu HDMI a Denon nie - to ma szczególne znaczenie jeżeli ktoś chce słuchać SACD 5.1. Na Denonie się nie da, bo nie ma wejść audio 5.1
3. Jak wyżej Yamaha ma wejście audio 7.1 a Dennon nie.
4. Denon ma powszechnie krytykowanego pilota a Yamaha nie:) Argument znika dla dla kogoś kto używa 1 programowalnego pilota do wszystkiego
P.S.
Post spóźniony, ale może zostanie dla kolejnych internautów szukających wzmacniacza w podobnej klasie... Btw, w tej klasie cenowej nie ma nic lepszego niż te dwa. Gorzej jak komuś są potrzebne wszystkie wymienione powyżej funkcje. Trzeba przeskoczyć na poziom wyżej...
 
Do góry