yamaha 667 vs onkyo 608

karolbe

Member
karolbe ja piszę tu ogólnie o wzmacniaczach na tranzystorach. Czy można to zrobic w Onkyo zapytaj w serwisie, pamiętaj, że to zmienia zasadniczo parametry końcóki mocy.

Co to za komputer ? Zasilacz od lapka wciąga 90watt :)

Komputer to Asrock ION 330. Przy pelnym obciazeniu pobiera jakies 40W, ale mimo, ze jest oparty na wolnym procesorze Intel Atom to bez problemow sobie radzi z dekodowaniem materialu FullHD (bo to akurat dekoduje karta graficzna nVidia). Swietny maly komputer do media center.
 

radoskur

New member
Kiki, jak kupilem nowy komputer to tez nie slyszalem zadnych nadmiernych halasow wentylatora. Po trzech latach slyszalem go bardzo wyraznie, na tyle, ze bylem zmuszony zupelnie wymienic jeden wentylator (co nie bylo latwe bo to wiatraczek 30x30mm). W co jak w co, ale nie uwierze, ze ampli za 1700zl ma tak wysokiej jakosci wentylatory, ze wytrzymaja wiecej niz 3 lata...
Nie wiem, moze was stac na to zeby sobie po okresie gwarancyjnym wymieniac na wlasna reke komponenty, a moze po prostu przyzwyczajacie sie do popiskiwan? Tylko troche mi sie to kloci z wyostrzonym sluchem audiofilow, ktorzy slysza roznice miedzy kablami, a nie slysza wentylatorow ;-) Rozumiem, ze kazdy chwali swoje, ale badzcie chociaz troche obiektywni.

Ja wtrącę swoje 5gr kolego. Wentylatory w komputerach stacjonarnych chodzą cały czas. W amplitunerach tylko przy bardzo dużym obciążeniu - a takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. Jeżeli jest to wentylator z dobrej jakości łożyskami to nawet za 5 lat go nie będzie słychać. Jak napisał blackninja lepiej skończmy już tą jałową dyskusję n/t wentylatorów
 

karolbe

Member
Ja wtrącę swoje 5gr kolego. Wentylatory w komputerach stacjonarnych chodzą cały czas. W amplitunerach tylko przy bardzo dużym obciążeniu - a takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. Jeżeli jest to wentylator z dobrej jakości łożyskami to nawet za 5 lat go nie będzie słychać. Jak napisał blackninja lepiej skończmy już tą jałową dyskusję n/t wentylatorów

Uzyles dwoch przypuszczen, po pierwsze, ze nie beda sie wlaczaly zbyt czesto oraz, ze beda dobrej jakosci. Ja jako urodzony sceptyk wole nie ryzykowac i sie w ampli z wentylatorem "ladowac" nie chcialem. Szczegolnie, ze konkurencja robi sprzet tej samej klasy ale bez wentylatorow :)

I tym samym koncze temat wentylatorow.
 

pkomp

New member
kuman zacznij więc od nauki czytania - napisałem ci o co chodzi w klasach i jaki to ma wpływ na pobór i straty energii
kiki wspomniał o lampach - one ściśle należą do klasy A - tam nikt nie patrzy jak się grzeją(lampa musi się grzać - zimne paskudnie grają a zimne lampy w tv nie pozwalały na jego pracę - może kiedyś taki tv widziałeś - 20 minut się musiał grzać - najpierw pojawiał się dźwięk a po paru miuntach obraz)
Pozatym tranzystor - jaka jest różnica między tranzystorem zarówno pod wzgledem grzania się, mocy jak i jakości dźwięku a kolejnym scalakiem z rynku powie ci byle artykuł w google....i każdy artykuł powie że żaden scalak nie dorówna tranzystorowi....Spójrz na wzmacniacze Krell - te się dopiero grzeją ale mają 20-40 kilo radiatora dla swoich tranzystorów....

Co do wentylatorów to włączają się bardzo rzadko bo i rzadko dochodzi do sytuacji w których muszą wymuszać przepływ powietrza - jeśli to robią to i tak ich nie usłyszymy bo gramy sporo głośniej - jakość?zwykłe komputerowe...trwałość?2 lata kręcenia się po 10 godzin dziennie.....czyli dla ampli praktycznie dożywotnio

wracając do tematu - odsłuchać bo różnice brzmieniowe pomiędzy onkyo a yamahą są dość spore ale jak zależy na mocy i jest potrzeba napędzenia dużych kolumn zarówno przednich jak i tylnych to zdecydowanie onkyo - yamaha sobie nie poradzi tak dobrze

Oszczędność energii to jest jakiś aspekt ale jak ci sprzedawca sprzeda bardziej prądożerny ampli 200 pln taniej to możesz sobie tą oszczędnością podetrzeć tyłek bo więcej zaoszczędzisz na zakupie niż na prądzie
 

Bighorn

New member
dziękuję wszystkim, którzy wnieśli tyle kolorytu do tego wątku - pasjonująca lektura!
trochę o maszynach zamieniających prąd na ciepło, sporo o wentylatorach... nawet wycieczka w przeszłość do rozgrzewających się 20 minut telewizorach :eek:k:
kocham to forum :-D
 
Do góry