yamaha 667 vs onkyo 608

pkomp

New member
Kolego grzanie nie zależy od jakości komponentów tylko klasy wzmacniacza....jak się w tym temacie dokształcisz to możesz potem pisać...wzmacniacze klasy T praktycznie się nie grzeją bo maja olbrzymia sprawność - wyższą od wzmacniaczy klasy D które grzeją się bardzo mało.Z kolei wzmacniacze klasy AB grzeją się juz dośc mocno ale najbardziej grzeją sie wzmacniacze klasy A które mają może i bardzo przyjemny dźwiek ale sprawnośc na poziomie 50% albo i mniej....
Nie zapominaj również o innych elementach które sie grzeją.....

ps.nie kupujcie klawiatur natec - chłam jakich mało

bojka - odsłuch - to co dobrze zagra z jasna yamaha nie musi dobrze zagrac z nieco ciemnym onkyo i na odwrót - ostre kolumny z yamahą będą tragedią kłujaca w uszy z miernym basem
 

Kondor910

New member
Zaraz bo chyba na różnych falach nadajecie.
Proste pytanie a właściwie dwa.
1 Czy grzanie się sprzętu w sposub bardzo bogaty to dobre czy złe zjawisko?
2 Czy wentylator w sprzęcie założony z przyczyn oczywistych to właściwe wyjście?
Bo chyba jest trochę sprzętów o niebo mocniejszych bez wentylatora. Coś w tym jest
 

smigacz78

New member
Posiadam ta yamahe od ok miesiaca, odsluchiwalem przed zakupem z wieloma konkurentami.
bylem nastawionay na onkyo 608 ale po dluzszym odsluchu zdecydowealem sie na yamahe i nie zaluje. Jesli jednak chcesz tylko i wylacznie do kina i filmow to wybierz onkyo, u mnie yama chodzi non stop glownie z tv i muzyka a wiczorami lub w nocy filmy. Nie ma zadnych wentylatorow w srodku nie nagrzewa sie, nie swieci jak choinka ... poprostu gra i trabi i nie sprawia klopotow;)
polecam. Bardzo prosta i przyjemna obsluga sprzetu (poza menu na tv - wyglada jak kupa;))
 

gebolek

Banned
Yamaha nie wymaga wentylatora, gdyż jest zbudowana z lepszych komponentów i się nie grzeje. Ja mam 2065 w bardzo ciasnej półce i rozgrzewa się do około 39-40 stopni, czyli prawie wcale. Mierzyliśmy kumpla Onkyo 608 i pomimo wentylatora obudowa miała 62 stopnie. Żenada.
Mam w sypialni mini wieżę z wentylatorem i to była największa zakupowa pomyłka w życiu, po półtora roku chodzi jak traktor. Nigdy więcej nie kupię niczego grającego z wentylatorem.



No to sprawdź sobie temperaturę wzmacniacza HK990. ( około 5 tyś zł ).
Grzeje się mocno i raczej wątpie żeby był wykonany z niskiej jakości komponentów a już napewno o niebo leprzych od twojej Yamahy.
 

smigacz78

New member
super ale mowa w tym watku o sprzecie z innej beczki i klasie. 667 i onkyo 608 to chyba przedzial cenowy do 2k. To tak jak bys sie burzyl, ze przeciez farelka za 500zl ogrzeje lepiej pokoj od farelki za 120zlociszy ;)
 

schwarz

New member
HK może gra dobrze w stereo ale nie podniecajmy się, że jest wykonana jak marzenie. Ja co chwilę wpadam na opinię o awaryjnych HK i na testy gdzie w srodku znajdują więcej niż 1 wiatraczek...
 

gebolek

Banned
super ale mowa w tym watku o sprzecie z innej beczki i klasie. 667 i onkyo 608 to chyba przedzial cenowy do 2k. To tak jak bys sie burzyl, ze przeciez farelka za 500zl ogrzeje lepiej pokoj od farelki za 120zlociszy ;)



Tu nie chodzi o przedział cenowy.
Podważam tylko stwierdzenie kolegi Kumana, że lepsza jakościowo elektronika się nie grzeje, bo się grzeje i to bardzo!!!
Stwierdzenie, że Yamaha ma lepszą elektronikę od Onkyo na podstawie temperatury jest mylne i mija się z prawdą!!
Przykład z HK miał to tylko potwierdzić.
 

Krzych_c

New member
Yamaha nie wymaga wentylatora, gdyż jest zbudowana z lepszych komponentów i się nie grzeje. Ja mam 2065 w bardzo ciasnej półce i rozgrzewa się do około 39-40 stopni, czyli prawie wcale. Mierzyliśmy kumpla Onkyo 608 i pomimo wentylatora obudowa miała 62 stopnie. Żenada.
Mam w sypialni mini wieżę z wentylatorem i to była największa zakupowa pomyłka w życiu, po półtora roku chodzi jak traktor. Nigdy więcej nie kupię niczego grającego z wentylatorem.

Kompletna bzdura z tą temperaturą. 62 stopnie obudowa, to ciekawe ile w środku... Polecam zmierzyć temperaturę pod pachą...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lampa tez się pięknie grzeje i jak pięknie gra!

We wzmakach o których piszemy, temperatura zależy też od prądu spoczynkowego, większość można ustawić tak by były zimne, gorzej wtedy z dźwiękiem.
 

karolbe

Member
Lampa tez się pięknie grzeje i jak pięknie gra!

We wzmakach o których piszemy, temperatura zależy też od prądu spoczynkowego, większość można ustawić tak by były zimne, gorzej wtedy z dźwiękiem.

Na tym forum nawet wady Onkyo sa przekuwane na zalety. Magia ;-)

A tak serio, jestes w stanie zagwarantowac, ze akurat tak jest w przypadku tego amplitunera? Pytam serio, bo ja odrzucilem przy zakupie Onkyo 608 wylacznie ze wzgledu na to, ze przejadal zbyt duzo energii na cieplo (takze te 30-50W (zalezy kto mierzyl) w HDMI standby mnie oslabilo, to tyle co moj dzialajacy pod pelnym obciazeniem komputer "media center"! Dla porownania w tej Yamasze to jest niecale 3W).
 

alex1

Member
każdy chwali to co ma i proste :twisted: , ale stwierdzanie że to kupa i trąbi to nad wyraz zidiocenie do kwadratu,
tak obudowa miała 62 stopnie :-? chyba w skali zza oceanu

czasem naprawdę trudno ogarnąć to co ludzie potrafią wymyślić
 
Ostatnia edycja:

Kuman

New member
Cóż

Tu nie chodzi o przedział cenowy.
Podważam tylko stwierdzenie kolegi Kumana, że lepsza jakościowo elektronika się nie grzeje, bo się grzeje i to bardzo!!!
Stwierdzenie, że Yamaha ma lepszą elektronikę od Onkyo na podstawie temperatury jest mylne i mija się z prawdą!!
Przykład z HK miał to tylko potwierdzić.

Mylisz się. Zajmuję się tym zawodowo i od wielu lat wysiłki inżynierów projektujących elektronikę użytkową polegają na zmaganiu się z ciepłem, oraz zużyciem energii. Lepszy sprzęt zużywa mniej prądu i mniej się grzeje od gorszego, z takimi samymi pozostałymi parametrami.
Nie chodzi też o ceny, gdybym porównał temperaturę Onkyo odpowiadającego cenowo 2065 to wynik byłby jeszcze bardziej szokujący.
Wyznawcy Onkyo przypominają mi polityczną sektę. Podobnie jak wyznawcy Tuska, którym nie przeszkadza, że rząd robi ich na szaro, podwyższa podatki, wprowadza płatne dodatkowe fakultety dla studentów, zabiera pieniądze z emerytur, itd. a i tak pieją na jego cześć. Podobnie wyznawcy Onkyo pomimo, że ich sprzet zamienia prąd na ciepło zamiast na muzykę, nie kontroluje dźwięku, wyłącza się co kilkadziesiąt minut z powodu przegrzewania, szumi wiatrakami, to podniecają się ta marką jak oszołomieni.
W sumie dziwiłby mnie ten pociąg do przeciętności, gdybym kiedyś nie oglądał sondy na temat marek samochodów. Zapytano się przechodniów w jednym z polskich miast, jakie auto tej samej klasy jest lepsze, Volkswagen, czy Mercedes i niemal wszyscy wskazali Volkswagena, gdyż to taka szacowna marka...
Pozdrawiam.
 

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli ja zaliczam się do sekty, to nie wiem doprawdy do jakiej grupy Ciebie zaliczyć. Tak delikatnie ujmując to do grupy piszącej pierdoły, tylko nie wiadomo w jakim celu. Pragnę Cię poinformować "fachowcu - elektroniku" że moje Onkyo służy mi od ponad roku i w tym czasie:
Ani razu nie stracił kontroli nad dźwiękiem.
Ani razu nie wyłączył się z powodu przegrzania i z innego powodu również.
Temperatura obudowy nie spowodowała u mnie żadnych poparzeń choć czytając takie bzdury jak Twoje posty nie raz "macałem" ampli ze wszystkich stron ( rzekome, zmierzone 60 stopni spowodowało by obrażenia).
Wentylator nie załączył się nigdy, choć do tej pory myślałem że tylko dlatego gdyż go po prostu nie ma. Skoro fachowiec twierdzi że jest to już straciłem pewność i gdy tylko skończy się gwarancja to ściągnę obudowę i może znajdę (pewnie jak to w Onkyo jest sprytnie ukryty).
Wypisujesz takie bzdury a potem dziwisz się że na forum istnieje sekta wielbicieli Onkyo. Każda marka posiada swoich wielbicieli i ja to rozumiem. Sam do niedawna byłem fanem Yamahy i takowy sprzęt posiadałem.Z tym że żaden producent nie jest tak zaciekle atakowany na tym forum przez oszołomów jak Onkyo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to rzeczywiście totalne bzdury.
Mam sprzęt na testach różnych firm i nigdy się przegrzewały , nigdy się nie wyłączały.
Nie słyszałem też żadnych szumów .
 

alex1

Member
mam 608-kę od powiedzmy 3 tygodni i do tej pory złego słowa nie powiem, wentylator jest i owszem ale wiem o tym bo go widać ale nie słychać,
i choć w MM sprzedawca namawiał mnie właśnie na Yamahę obrzucając resztę konkurencji błotem to i tak wybrałem po swojemu

po całym dniu słuchania obudowa jest ciepła ale nie gorąca jak wszędobylscy analitycy wypisują :evil: :-?

cyborg i ossama pewnie bana dostał to i klony się pojawiły :-D
 

karolbe

Member
to rzeczywiście totalne bzdury.
Mam sprzęt na testach różnych firm i nigdy się przegrzewały , nigdy się nie wyłączały.
Nie słyszałem też żadnych szumów .

Kiki, jak kupilem nowy komputer to tez nie slyszalem zadnych nadmiernych halasow wentylatora. Po trzech latach slyszalem go bardzo wyraznie, na tyle, ze bylem zmuszony zupelnie wymienic jeden wentylator (co nie bylo latwe bo to wiatraczek 30x30mm). W co jak w co, ale nie uwierze, ze ampli za 1700zl ma tak wysokiej jakosci wentylatory, ze wytrzymaja wiecej niz 3 lata...
Nie wiem, moze was stac na to zeby sobie po okresie gwarancyjnym wymieniac na wlasna reke komponenty, a moze po prostu przyzwyczajacie sie do popiskiwan? Tylko troche mi sie to kloci z wyostrzonym sluchem audiofilow, ktorzy slysza roznice miedzy kablami, a nie slysza wentylatorow ;-) Rozumiem, ze kazdy chwali swoje, ale badzcie chociaz troche obiektywni.
 

schwarz

New member
Każdy wentylator prędzej czy później zamieni się w brzęczyk. Jak dojdzie fakt że pracuje w brudzie to nastąpi to dosyć szybko. A jak już zacznie brzęczeć to czyszczenie nie pomoże tylko wymiana. Każdy z nas przecież ma PC, Laptopa lub coś innego z wentylatorem i widzi a raczej słyszy co się dzieje z czasem... Zintegrowane KD Szajsunga mojego kolegi jak się uruchamia po 4-5 latach to tak jakbyś mikser włączył:mrgreen::-D
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na tym forum nawet wady Onkyo sa przekuwane na zalety. Magia ;-)

A tak serio, jestes w stanie zagwarantowac, ze akurat tak jest w przypadku tego amplitunera? Pytam serio, bo ja odrzucilem przy zakupie Onkyo 608 wylacznie ze wzgledu na to, ze przejadal zbyt duzo energii na cieplo (takze te 30-50W (zalezy kto mierzyl) w HDMI standby mnie oslabilo, to tyle co moj dzialajacy pod pelnym obciazeniem komputer "media center"! Dla porownania w tej Yamasze to jest niecale 3W).
karolbe ja piszę tu ogólnie o wzmacniaczach na tranzystorach. Czy można to zrobic w Onkyo zapytaj w serwisie, pamiętaj, że to zmienia zasadniczo parametry końcóki mocy.

Co to za komputer ? Zasilacz od lapka wciąga 90watt :)
 

edi730

New member
Nic nie jest wieczne. Popatrzcie na testy amplitunerów, przeważnie są w nich fotki ampli od środka. Wentylatory są umiejscowione względnie łatwo do demontażu i wymiana ich jest bardzo prosta. To w czym problem dobrać inny zgodnie z nalepką specyfikacji lub taki niskoobrotowy który wydajnością dorównuje tym tanim które bardziej pierdzą niż dmuchają ;) Można kupić wyższej klasy łożyskowany itd. A na rynku jest ich od groma. Jeśli piszecie że wytrzymuje 2 do 3 lata to tym bardziej to okres gwarancji po którym można sobie pogrzebać.
 
Do góry