yamaha 667 vs onkyo 608

radoskur

New member
Też mnie jakoś te 2 sprzęty kuszą.

Onkyo ma 7x140 (certyfikat THX) 6xHDMI, 2xsub, waga 11,5KG
Yamaha ma 7x140 (bez THX) 6xHDMI, 2xsub, waga 10,5KG

Oba mają HDMI 1.4 z obsługą 3D i zwrotnym kanałem Audio, oba obsługują 3D.
ONKYO ma wbudowany wentlator więc w ciasnej półce da rade - ciekawe czy YAMAHA ma wbudowany wentylator. Yamaha jest też niższa (151mm) niż Onkyo (176mm) - co wręcz wymagałoby wentylatora do poprawnego schładzania...

Ostatnio do tej dwójki dołączył na mojej liście Harman Kardon AVR260 - jednakże to trochę inna półka cenowa cena średnio 600-700 więcej.

Może blackninja co nieco podpowie :)
 
Ostatnia edycja:

lukaszko

New member
Mam yamahę 667 i nie zauważyłem(usłyszałem) w niej wentylatora więc chyba go nie ma.
Funkcjonalnie i wizualnie sprzęt super.
Co do dźwięku mnie zadowala ale nie prowadziłem bezpośredniego porównania więc ciężko mi porównać ją z onkyo.
 

karolbe

Member
Ja bym - juz abstrahujac od dzwieku - nie kupil sprzetu w tej klasie z wentylatorem. Aktualnie mam stara Yamahe (8 lat) i dziala tyle lat bez zadnej awarii. Nie wierze, zeby sprzet z wentylatorem za pare dolcow dzialal tyle czasu bezawaryjnie albo przynajmniej bez halasowania po np. 2 latach.

A jak juz to zostalo wyjasnione w innych watkach, Onkyo potrzebuje wentylatora z powodu przegrzewajacej sie sekcji wideo.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wentylator w Onkyo nie chłodzi sekcji video.

RXV667 ma mniejszą moc od TX-SR608, a podobna wydaje się za sprawą rożnych warunków pomiaru (norm).
608.........160 W/ch (6 ohms, 1 kHz, IEC) (zasilacz 620 watt)
667.........140 W/ch (4 ohms, 1 kHz, 0.7% THD) (zasilacz 400 watt)
 

schwarz

New member
A co w dzisiejszych czasach nie ma wentylatora;) Poważnie to moim zdaniem każdy wentylator to źródło problemów i buczenia. Ja w moim Onkyo nie mam i jest to dla mnie ważne. Ale np HK mają po 2.
 

radoskur

New member
Wentylator w Onkyo nie chłodzi sekcji video.

RXV667 ma mniejszą moc od TX-SR608, a podobna wydaje się za sprawą rożnych warunków pomiaru (norm).
608.........160 W/ch (6 ohms, 1 kHz, IEC) (zasilacz 620 watt)
667.........140 W/ch (4 ohms, 1 kHz, 0.7% THD) (zasilacz 400 watt)

A jakim Zasilaczem dysponuje HK AVR 260?
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
390 wat o ile dobrze pamiętam ale Harman zawsze chwalony jest za wydajne zasilacze więc nie ma się czego obawiać,że zagra słabiej od tej dwójki.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Te 540 wat to jest max pobór prądu przy obciążeniu 7 kanałów.Dla porównania AVR460 według instrukcji pobiera max 890 wat przy obciążeniu 7 kanałów.
 

radoskur

New member
Te 540 wat to jest max pobór prądu przy obciążeniu 7 kanałów.Dla porównania AVR460 według instrukcji pobiera max 890 wat przy obciążeniu 7 kanałów.


Więc wytłumacz mi jak może pobierać 540 Watt z zasilacza 390 Watt... jedno drugiemu przeczy ;-) Przy dłuższym obciążeniu taki zasilacz by po prost padł... Wychodzi na to że rzeczywista moc AVR260 to jakieś 7x55 może 7x50 bo elektronika też coś przecież pobiera...
 
Ostatnia edycja:

radoskur

New member

killpit

New member
Zasilacze sa b.ważne lecz nie tak jak nasz odsłuch danego modelu.
Moim podkreślam moim zdaniem a mam do czynienia ze sprzętem od prawie 10lat Yamaha gra bez płciowo mam nadzieje że wiecie o czy pisze :)
Onkyo to taka dynamika nie ujarzmiona szczególnie w kinie w stereo nie jest to lider i na pewno nie będzie ale kwestia do czego co i dla kogo :)
H/K mocny zbasowany dół z przewagą szczególnie w dolnych partiach ale niczego mu nie brakuje poza tą dynamiką w kinie w stereo jest super.
 

bojka

New member
Z tego co zdążyłem zauważyć porównując tę parę, to:
-na tym forum bardziej polecane jest Onkyo 608, zresztą Onyo otrzymało tu nagrodę
-w sklepach ze sprzętem (nie sklepy dla sknerów... itd), polecają Yamahę 667, ze względu na neutralność i lepsze odwzorowanie stereo, ponoć lepiej też współpracują z większością głośników.

Same parametry wydają się takie same, różnią się nazewnictwem producenta.

Stoję przed tym samym wyborem, na szczęście mam jeszcze chwilę czasu, zatem zdążę umówić się na odsłuch wygrzanych obu modeli.

Bardzo mało jest opinii właścicieli Yamahy 667 i 767? Proszę podzielcie się swoimi opiniami na temat Yamahy.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Kto słucha ten nie błądzi ;)
Tez jestem zdania że warto odsłuchać Yamahe 667 i 767.
Yamaha 767 to chyba najtańszy amp z dwoma wyjściami HDMI
 

Kuman

New member
Hmmmmm

ONKYO ma wbudowany wentlator więc w ciasnej półce da rade - ciekawe czy YAMAHA ma wbudowany wentylator. Yamaha jest też niższa (151mm) niż Onkyo (176mm) - co wręcz wymagałoby wentylatora do poprawnego schładzania...

Yamaha nie wymaga wentylatora, gdyż jest zbudowana z lepszych komponentów i się nie grzeje. Ja mam 2065 w bardzo ciasnej półce i rozgrzewa się do około 39-40 stopni, czyli prawie wcale. Mierzyliśmy kumpla Onkyo 608 i pomimo wentylatora obudowa miała 62 stopnie. Żenada.
Mam w sypialni mini wieżę z wentylatorem i to była największa zakupowa pomyłka w życiu, po półtora roku chodzi jak traktor. Nigdy więcej nie kupię niczego grającego z wentylatorem.
 
Do góry