Yamaha 465 bez dźwięku na HDMI?

Wiatrak99

New member
Witam wszystkich na wstępie,

A rozwijając temat mam pytanie/problem.
Podłączyłem Yamahę 465 do TV i Blu-Raya Sharp Aquos, oraz XBOXA przez HDMI.
Chcę to tak ustawić, żebym mógł czasem używać sprzętu bez włączania amplitunera. /standby/
I tu mam problem. Co do obrazu jest wszystko ok, ale nie mam dźwięku.
I chyba już przetestowałem wszystko. Brak dźwięku zarówno z odtwarzacza jak xboxa.
Kable ok, sprawdzone.
Czy ktoś ma pomysł o czym ew. zapomniałem?

Aha, i jeszcze jedno pytanie, gdy ustawie pokazywanie kodowania audio , zawsze wyświetla się PCM, niezależnie co puszczam (BD xbox) tak powinno być?
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Pogrzeb w setup i ustaw sobie ,żeby dźwięk był puszczany tylko na ampli to wtedy nie będzie wyświetlał pcm tylko aktualnie użyty dekoder. A co do braku dźwięku to u mnie po wyłączeniu ampli (musi być wyłączony na danym źródle scene , który zamierzasz używać - czerwona dioda) dźwięk jest czy to z braya czy dekodera. Musisz poszukać w setup - ustawienia hdmi.

HDMI - Standby Through i Audio Output to te parametry musisz poustawiać.
 

Wiatrak99

New member
Dzięki, co do używanego dekodera już jest ok :)

ale z dźwiekiem nadal mam problem.
W ustawieniach Func setup: HDMI mam tylko:
Control - on/off
Standby - on/off
Audio - AMP/TV/Amp + TV

Powinienem szukać gdzieś indziej?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Nie właśnie tu się to ustawia. Jak w zakładce audio ustawisz AMP to dźwięk dekodowany będzie tylko przez Ampli co spowoduje że będą dostępne dekodery ampli a nie wysyłane równorzędnie na ampli i tv co powoduje że sygnał puszczany jest pcm. Standby na on a control z tego co pamiętam na off i po wyłączeniu ampli musi świecić się dioda czerwona, to wtedy znaczy,że sygnał przechodzi przez ampli w standby. Tylko musi być wyłączony na tym źródle, które chcesz używać bo jak dasz na inne to nie przepuści sygnału. Trochę to głupio wymyślili, ale przynajmniej nie zżera tyle prądu.
 

Wiatrak99

New member
dzięki za pomoc raz jeszcze, wszystko się wyjaśniło.
problemem było ustawienie w TV, które jak mi się wydawało nie ma nic wspólnego z problemem: ustawienie źródła dźwięku dla PC.

Niemniej jednak cieszę się że z Twoją pomocą idzie mi teraz DTS
I mogę w spokoju ducha wysłuchać "Dark Side of the Moon" :)
 

_errr

New member
Witam,
A ja nadal mam taki problem jak kolega na poczatku i ustawilem wszystko tak jak pisaliscie.
Dodam tylko ze chodzi o PS2 podlaczone przez hdmi do portu 2 w ampli. Co najdziwniejsze caly czas jest PCm nawet jak wrzuce BD z DTS'em na 5.1 a jak wlacze cyfrowa kablowke i wlacze kanal ktory nadaje w Dolby digital to ampli pokazuje dobrze. Pomocy o co tu chodzi...

Z gory dziekuje
Pozdrawiam
 

Wiatrak99

New member
Witam,
A ja nadal mam taki problem jak kolega na poczatku i ustawilem wszystko tak jak pisaliscie.
Dodam tylko ze chodzi o PS2 podlaczone przez hdmi do portu 2 w ampli. Co najdziwniejsze caly czas jest PCm nawet jak wrzuce BD z DTS'em na 5.1 a jak wlacze cyfrowa kablowke i wlacze kanal ktory nadaje w Dolby digital to ampli pokazuje dobrze. Pomocy o co tu chodzi...

ok, ja już zrobiłem to się powymądrzam teraz :)
Co prawda mam xboxa a nie ps, ale:
jeżeli w ustawieniach HDMI ustawi się audio na TV lub AMP/TV to wtedy ograniczeniem jest
to co jest na wyjściu HDMI.
Być może (pewnie kwestia ustawień TV) jeżeli puszczasz z kablówki kanał HD, to Yamaha to "widzi", i też puszcza lepiej :)
 

_errr

New member
Pomylilem sie mam PS3 a nie PS2 :) widzial ktos PS2 z HDMI? :p
Wiatrak to znaczy ze w ampli w ustawieniach HDMI mam ustawic na TV/AMP czy tylko AMP?
Kablowka jest podlaczona identycznie jak PS3 tylko ze pod port hdmi 1...
Co do ustawien TV to raczej nie sadze zeby cos to mialo wspolnego bo do TV dzwiek nie powinien isc a nawet jak idzie to i tak z tego nie korzystam...
 

Wiatrak99

New member
AMP, wtedy idzie jak trzeba.

Każde inne ustawienie powoduje, że o dźwięku decydują możliwości audio telewizora.
(przynajmniej u mnie)
 

jezollo

New member
Witam, mam podobny problem z rx-v465 z kodekami.

Podpinam Laptopa po hdmi :
Soft KMPlayer/WMP 12
Kodeki FFdshow, K-Lite

Jako że nie mam bluray, dla testów ściągnąłem gladiatora bdrip z DD 5.1,
Sample Terminator z DTS-HD MA, i cos na C... z True HD(jestem w pracy nie pamiętam nazwy).

Puszczam Gladiatora KMplayer/WMP12 i na ampli ładnie wyskakuje Dolby Gigital.

Puszczam Terminatora na ampli nie pokazuje się DTS tylko Dolby Digital, dźwięk przerywa, głośniczki na ampli migają, dekoder DD na ampli się wł/wył.

Puszczam ten plik na C z true HD pokazuje DEKODER OFF dźwięku brak.

Już nie mam pomyśłu co jest nie tak, wczoraj na końcu restartowąłem ustawienia AMPLI do fabrycznych i dzisiaj od nowa będę ustawiał.

Jedno co mnie zaniepokoiło, zawsze gdy puszczałem muze z lapka było pokazane PCM wczoraj coś nakręciłem bawiąc się żeby puścić TRue HD i teraz pokazuje PLII Movie zamiast PCM nawet po restarcie do fabrycznych tak jest.


Co do dźwięku z PS3, kiedyś czytałem (nie do końca pamiętam tematu bo nie mam PS3) że stara konsola PS3 miała coś nie tak z bitstreamem i dopiero od wersji SLIM działa, coś mogę mieszać gdyż czytałem to dawno.
 
Ostatnia edycja:
Do góry