Yamaha 465 a 467?

A_C

Member
Witam.
W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić zestaw KD, pomieszczenie to 20m/kw, sprzęt ma służyć do filmów jak również do muzyki, kwota, którą na to przeznaczyłem to około 3000 zł.
Wstępnie wybrałem kolumny jamo s606 i amplituner yamaha rx-v467...tylko mam taki dylemat wchodząc na stronę dystrybutora yamahy jest porównarka i korzystając z niej porównałem 465 z 467.
Jak dla mnie, osoby nie mającej dużej wiedzy z tej dziedziny wychodzi że 467 od starszego brata 465 jest lepsza tylko o hdmi v.14z 3D i mocą120W.
Czy to aż tak ważne parametry by cena była wyższa o 200-300 zł?
Ciekawi minie również, dlaczego w nowej wersji amplitunera nie ma tyle formatów odtwarzania dźwięku, co w 465 np. brakuje : DTS-ES Discrete, DTS Digital Surround, Dolby Pro Logic, Dolby Digital, Dolby Digital Plus itp?
Ogólnie patrząc yamaha 467 wygląda jak okrojona wersja 465, a może to tylko tak wygląda z punktu patrzenia takiej osoby jak ja, nie mającej wiedzy na ten temat.
Byłby wdzięczny za opinię o tych dwu amplitunerach.
Pozdrawiam A.
 

killpit

New member
Wygląd wyglądem ale prawda jest taka że nowe modele Yamahy są cieniutkie dlatego lepiej brać 465 jeśli bierzesz tylko po uwagę Yamahę jako firmę?
Polecam w tej klasie cenowej Pioneer 819,820 Onkyo 538,578 dużo lepsze moim zdanie ampli
 
D

Deleted member 141725

Guest
Polecam też nieco słabszy ale potrafiący uderzyć jakością i mocą Marantz NR1501.
 

A_C

Member
W opisie polecanego pioniera 820 znalazłem info. o posiadanym wejściu "USB host", czy to oznacza, iż można podłączyć pod to wejście bezpośrednio pendrive?
 

A_C

Member
Niestety nie odnalazłem instrukcji w wersji PL, tak przy okazji czy przy zakupie amplitunera dodawana jest instrukcja PL?
Na stronie Pioniera jest specyfikacja techniczna, wyszczególniono w niej wejście, USB host i tyle, nie wymieniono, jakie formaty mogą być odtwarzane poprzez to wejście.
Więc zwracam się z pytaniem do osób, które mają pionieera 820 co można odtworzyć poprzez w/w wejście USB?
 

kaczakat

New member
Z porównania na USA Pioneer modelu 820 i 920 (za mało mam postów do podania linka, po wrzuceniu w google "pioneer vsx-820 manual" w trzecim linku jest odnośnik do tej strony) wynika że oba obsługują przez USB: WAV, MP3, WMA, iPod Digital, JPEG. W starszej serii 819 miał USB i tak jak 919 obługiwał pliki dźwiękowe.
 

podgóros

New member
posiadacz RXV-v465

Witam,
Posiadam wyżej wymienianą Yamahe Rx-v465 do tego HKTS10BQ i naprawde jest wszystko SPOKO. Wymiary pokoju identyczne jak kolega do 20m/2 (nawet ciut mniejszy). Według mnie niewarto brać -475, chyba że chcesz dać pare setek więcej :). Lepiej odłożyć i nazbierać na BR albo DVD
Taka jest moja skromna opinia.
Teraz uzbierałem troszke pieniążków i próbuje coś do kupić jakiś BR lub sam odtwarzacz CD. I jeśli moge wtrącić to też potrzebuje pomocy w tej dziedzinie. Może jakoś pomorzecie kolejny raz?
 
Do góry