XYZ podłączenia dekodera/tv/ampli/bluray . . . czy dobrze kombinuję ?

maciej82k

New member
Witam,

Mam pytanie jak najlepiej podłączyć poniższe elementy żeby dawały jak najlepszy obraz/dźwięk.

Urządzenia to:

*Telewizor - Panasonic TX-P46G10E (posiada, HDMI 2szt. ; EURO 2szt. ; COMPONENT 1szt. ; Audio IN 1szt. ; Audio OUT 1szt. ; Digital Audio OUT 1szt.)

*Amplituer - Harman Kardon AVR 255

*Dekoder - UPS (posiada, EURO 1szt., HDMI 1szt.)

*BR - Panasonic BDP-BD60

Założenia:
1) Oglądanie tv z dźwiękiem przez amplituner
2) Oglądanie filmów z blueray z dzwiękiem i wizją przez amplituner
3) Oglądanie TV osobno (z dźwiękiem na TV) oraz możliwość słuchania jednocześnie muzyki z blueray lub radia przez amplituner jednocześnie

Mój pomysł to:
Podłączyć Dekoder HDMI-out z TV HDMI-in (1)
Podłączyć TV Optical-out z Amplitunerem Optical-in
Podłączyć BR HDMI-out z Amplitunerem HDMI-in
Podłączyć Amplituner HDMI-out z TV HDMI-in (2)

Tym sposobem mogę oglądać sobie osobno tv z dżwiękiem na tv oraz słuchać osobno np. radia na kinie domowym przez aplituner.
Dobrze myślę ?

Z góry wielkie dzięki za pomoc ! ! !
 

pawmel

New member
Rozumiem że BR można podłączyć tylko do ampli (Yamaha RX-v671) jednym HDMI, a ampli do TV drugim HDMI. Czyli że ampli przekaże obraz z BR na TV, czy tak ?
 

martbdg

New member
Podepnę się pod temat. Mam podobny "problem" i nie wiem jak skonfigurować sprzęt by obraz był jak najlepszy.
Telewizor z funkcją skalowania + amplituner również z skalowaniem..
TV toshiba TL938G 46'
Amplituner Denon 1911
Dekoder UPC HD
BR LG
+ laptop z hdmi (filmy,gry)

Czy jeśli dekoder upc podłączę bezposrednio zamiast do tv do amplitunera to obraz będzie podwójnie skalowany ? Jestem laikiem w tym temacie..:)
 

piotruspan46T

New member
Czy jeśli dekoder upc podłączę bezposrednio zamiast do tv do amplitunera to obraz będzie podwójnie skalowany ? Jestem laikiem w tym temacie..:)

Założyłbym się że nie będzie :)
Podejrzewam że końcowy obraz będzie efektem skalowania w TV, bo TV jest na końcu tego łańcuszka :)
Ja bym podłaczył wszystko do Amplitunera, czyli Dekoder, BR i laptopa a jeden kabel z Ampka do TV.
Nie wiem tylko czy Denon 1911 ma HDMI through, więc jedyna wada takiego rozwiązania to że przy oglądaniu czegokolwiek musiałbyś mieć zawsze włączony Amplituner.
 

robs85

New member
Witam, podepnę sie pod temat.. Czy jest możliwość ustawienia na amplitunerze tego jaki obraz ma przesyłać na telewizor? Posiadam Denona x2000 i pod niego podłączone mam DVD, Xboxa, dekoder Multimedii, wszystko podpięte HDMI na IN, wyjściowy kabel HDMI podpięty do TV (TV z HDMI zwrotnym). Jeśli chcę słuchać muzyki na odtwarzaczu DVD to czy mogę ustawić obraz wysyłany na telewizor np z dekodera? Teraz przy słuchaniu muzyki na DVD na telewizorze mam listę utworów z DVD... Czy można to jakoś zrobić czy amplituner jest wstanie obsługiwać tylko jedną rzecz na raz..? Wiem że rozwiązanie może być podpięcie np dekodera przez HDMI pod TV ale to wymusza za każdym razem wybór nr HDMI w TV z którego chce odebrać obraz... Jest jakieś rozwiązanie?
 

hans2

Banned
poszukaj w denonie w menu "video select".
jak nie bedzie dzialac to przepnij dekoder i dokup pilot uniwersalny.
 

siara1939

New member
Witam z góra napiszę że jestem tu nowy i nie chciałem zakładać nowego tematu.
Mam onkyo 626 i z podłączeniem głośników sobie poradziłem.
Teraz kolej na HDMI i tu pytanie bo chcę tak podłączyć żeby za każdym razem nie włączać amplitunera (powód - wieczorami muszę słuchać dźwięku tylko z TV).
Mój sprzęt to onkyo 626, Bluray Pioneer BDP-160, dekoder nc+,oraz telewizor Samsung 40" F6400.
Mam dwa kable HDMI dobrej jakości Monster oraz AUDIOQUEST CHOCOLATE oraz dwa tanie posiadam również 2 kable optyczne i jakieś rca też są.
Z jakim elementem najlepiej zastosować najlepszy kabel chocolate i kolejnie Monster i tak dalej. Co z czym połączyć najlepiej żeby był jak najlepszy dźwięk i obraz.
Ale jak wcześniej napisałem chcę tak podłączyć żeby za każdym razem nie włączać amplitunera!
Czekam na szybka odpowiedź i z góry dziekuje.
 
Do góry