Xtreamer (Media Player & Streamer)

chreo

New member
Witam,

Czy ktoś z Was oglądał na Xtreamerze filmiki z tej strony?
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx
(tu powinien być link, ale jeśli forum go wytnie to wpiszcie w Google:
WMV HD Content Showcase
...i wybierzcie pierwszą stronę)

Większość z tych filmików ma dźwięk WMA PRO i za cholerę nie wiem dlaczego u mnie nie słychać dźwięku...

Dodatkowo proszę Was o sprawdzenie filmiku Alexander z tej samej strony w jakości FullHD 1920x1080 - czy Wam też Xtreamer przycina co chwila?
 

wrx

New member
Bez reklam
Ja ogladalem 3/4 tych filmikow (Alexander nie) i wszystko pieknie chodzi.
EDIT: wszystkie, jesli to bylo mozliwe w 1080p

EDIT2: sprawdzilem Alexandra - nie tnie sie tylko na srodku.
 
Ostatnia edycja:

chreo

New member
Czy można zatem przyjąć że Alexander przekracza możliwości Xtreamera?

Czy po prostu trailer jest skopany i nawet na najlepszym komputerze będzie się zacinał?

P.S. Czy ktoś próbował oglądać Alexandra (z linku 2 posty wyżej) na dysku wewnętrznym Xtreamera? (bo może przez USB przycina).

P.S2. Czy jakieś ustawienia Xtreamera mogą sprawiać, że nie słychać u mnie dźwięku w plikach z WMA PRO ?
 

wrx

New member
Bez reklam
Wszystko odtwarzam z USB i nic sie nie tnie.

A teraz sprawdzilem z HDD w komputerze - przycina w tych samych miejscach!
 

Ciasteczkowy

New member
wrx napisał:
Nie mam wbudowanego dysku, a tylko zewnetrzny, czy uwazacie, ze mozna wylaczyc wentylator?
Sugerując się opisami z Sieci i własnym doświadczeniem powiem ci, iż gdybyś odtwarzał 720p nie byłoby problemu, ale przy FullHD osobiście obawiałbym się o swój sprzęt. Aktualnie wyświetlam tylko filmy w 720p z zewnętrznego dysku i przeważnie wiatrak mam wyłączony, choć czasami, kiedy mam ochotę uruchomić coś głośniej (co się rzadko zdarza, doprawdy, wyjątkowo cicho oglądam filmy) włączam wiatrak - i tak go wtedy nie słyszę, a X jest chłodniejszy.
 

ziupo

New member
A testowaliście już Xtreamera jakimiś demkami?
Mam takie demko: Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv i mam zamiar dzisiaj przetestować nim odtwarzacz.
Znacie jakieś inne demka?
 

wrx

New member
Bez reklam
Ciasteczkowy napisał:
Sugerując się opisami z Sieci i własnym doświadczeniem powiem ci, iż gdybyś odtwarzał 720p nie byłoby problemu, ale przy FullHD osobiście obawiałbym się o swój sprzęt. Aktualnie wyświetlam tylko filmy w 720p z zewnętrznego dysku i przeważnie wiatrak mam wyłączony, choć czasami, kiedy mam ochotę uruchomić coś głośniej (co się rzadko zdarza, doprawdy, wyjątkowo cicho oglądam filmy) włączam wiatrak - i tak go wtedy nie słyszę, a X jest chłodniejszy.
A rozeznajesz sie na tej skali manualnej?
Bo przy "100" jest duzo ciszej niz przy ustawieniu predkosci na niska.
ziupo napisał:
A testowaliście już Xtreamera jakimiś demkami?
Mam takie demko: Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv i mam zamiar dzisiaj przetestować nim odtwarzacz.
Znacie jakieś inne demka?
http://www.hd-trailers.net/
 

ziupo

New member
Nie no, wiem skąd czerpać materiał [próbki] HD, ale nie znam żadnych dem czy pokazówek, które wypuszczają na ogół producenci TV.
Np Kuki testuje demami Pioneera i JVC, ale gdzie je można dostać/kupić?
 

siwyyy77

Member
czy wiadomo, nad czym pracują w nowej wersji softu;)

Bo mi do pełni szczęścia brakuje obsługi najnowszych dekoderów HD (nie downmixa) i menu z ISO bluray.
Jest nadzieja na to:confused: zwłaszcza chodzi mi o dzwięk HD;)
 

mary2222

New member
siwyyy77 napisał:
czy wiadomo, nad czym pracują w nowej wersji softu;)

Bo mi do pełni szczęścia brakuje obsługi najnowszych dekoderów HD (nie downmixa) i menu z ISO bluray.
Jest nadzieja na to:confused: zwłaszcza chodzi mi o dzwięk HD;)
tu masz nową betę: gator884.hostgator.com/~xtreamer/Xtreamer_2.1beta-2.zip

Pozdro
 

siwyyy77

Member
wrx napisał:
Ja, szczerze mowiac bez zadnych kalkulacji, zamowilem w PL - strata niewielka, ale w razie awarii zysk ogromny!:p

Na dwoje babka... ja jestem do przodu na razie 20% wartości sprzętu, kupiłem bezpośrednio od producenta, a niepotrzebną antenkę pchnełem na allegro za 75zł...
Jak się spsuje to będzie okazja do wymiany sprzętu na już coś nowszego lepszego;)
 

pitates

New member
zaginiona 2 paczka

Witam serdecznie a ja mam dalej problem z nimi zapłaciłem za 2 xtreamery a paczka przyszła z jednym od 17.11.09 pisze do nich meile on odpisują i jak do tej pory nic z tego nie wynika czekam na ostatniego meila od nich i wszczynam roszczenia na paypalu bo zaczyna mnie to denerwowac z tego co było w regulaminie w punkcie 9 to w razie problemów wyślą 2 jednostke a ja dalej czekam


pozdrawiam
 

matias2004

New member
Z ew. reklamacjami gwarancyjnymi, nie jest już tak kolorowo:???:
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=27&t=5720

To tak celem informacji dla nowych użytkowników, aby przekalkulowanli za i przeciw, gdzie zamawiać X'a Dzisiaj
Po co ten płacz , gosciu z linka nie doczytał po prostu , wysyłka kosztuje kilkanascie zlotych , życzą sobie wysyłke tylko pocztą , za wysyłkę zwracaja pieniadze jak do nich dojdzie , ale nowy sprzet wysylaja natychmiast , po otrzymaniu mejlem pdf skanu kwita z poczty.
kalkulacja jest prosta gdzie zamawiac , u konikow + 100 zl i problem z niejasnymi zasadami sklepu + zasady producenta + kodeks handlowy + prawa dziecka rekojmia i cholera wie co jeszcze.
Przerabiałem ostatnio zwrot x i fakycznie zmienili zasady regulaminu , ale tylko dlatego ze uczciwi inaczej wysylali reklamacje a sprzet niby uszkodzony pchali bez anteny , zasilacza i pilota , gdyz "uszkodzony" x producent zostawial u klienta na pamiatke.
Tak czy inaczej dałem X`a do ludzi i mam teraz asrock ion330ht , jaka zajebista ulga , wszytko dziala , radia szmery bajery , jakosc odtwarzania muzyki duzo lepsza i w ogole inne zycie.Polecam.
 
Do góry