Xtreamer (Media Player & Streamer)

wiatrak

Active member
Bez reklam
Antena nie jest za darmo. Dla pierwszych kupujących X'a była dołączana gratis w promocji, a teraz promocja jest przedłużona... ;) :D

Natomiast poważnie pisząc, ciekawi mnie odtwarzanie BD (ISO i plików .m2ts). Pal licho menu BD, ale czy możliwe jest przełączanie oryginalnych napisów (PGS), szczególnie podczas odtwarzania plików .m2ts? I jak wygląda odtwarzanie obrazów ISO płyt, w których film jest zapisany w kilku plikach .m2ts (typowo jest to tylko jeden, największy, taki plik); czy odtwarzacz sam przechodzi do kolejnych plików i jak z płynnością tego przejścia? Bitstream dźwięku HD chyba na tej becie jeszcze nie chodzi?
 

matias2004

New member
Przełaczanie napisów pgs działa. True hd i dts ma dziala ale downmixuje , lepsze to niz cisza.Bitstream nie wiem bo mam ampli z hdmi lpcm bez dekoderow.Pisza ze nie , ale w finalowej wersji bedzie (za kilka dni).
 

artur25

New member
witam
mam zamiar zaopatrzyc sie w to ustrojstwo i w zwiazku z tym mam kilka pytan:
a mianowicie, jak chodza filmy czy sa problemy z zacinaniem czegokolwiek czy wszystkie od divx po fullhd chodza plynnie, czy mozna dodawac swoje stacje radia internetowego?? jak wyglada menu czy w nowym sofcie cos zmienili ?( prawde mowiac fajne menu ma xbmc mogli by cos takiego wpakowac) jak wyglada sprawa podlaczania np klawiatury pod usb czy dziala juz w tym sofcie czy w nastepnych, a i jeszcze jedno czy istnieja jakies alternatywne softy tworzone przez uzytkownikow czy tylko firma ma wylacznosc??
 

lisq1

New member
No więc wracam do mojego problemu z USB. Patrząc od tyłu na xtreamera to prawy slot działa, lewy jest martwy. Wszystko co w niego włożyłem było nie widoczne dla sprzętu, dysk, pen, antena. Chyba wyjścia nie mam i muszę reklamować:( Słyszałem że się trafiają wadliwe ale nie sądziłem że akurat mi:razz: Kutwa
 

iNT

New member
......

Ja właśnie otrzymałem już info o numerze DHL....ale z tego co czytałem to jak wysyłali DHL to juz w PL poczta to przejmuje :/ ehh wiec może jakoś na koniec tygodnia doleci do Lublina :)

.....dysk zamówiony 640GB....wiec tylko czekać na sprzęt montować i testować :)
 

kojer

New member
No to wrzuciłem betę, menu wygląda znacznie lepiej w wyższej rozdzielczości, mp3 u mnie działają, uruchomienie avi itp. wymaga 2 krotnego nacisnięcia entera. Za to zniknęły mi problemy z wyświetlaniem niektórych plików i katalogów przez sieć, teraz wszystko wyświetla dobrze. Nadal niestety dźwięk przez HDMI jest bardzo cichy. Wreszcie wygląda jakby wiatrak reagował na ustawienia. Poprzednio miałem albo wyłaczony albo taki sam hałas przy dowolnym ustawieniu.
 

0kili0

New member
Panowie

Połączyłem xtreamera z routerem i z kompem.
Wchodzę w NET, wciskam moja grupe robocza workgroup, potem moj komputer i kaze mi podac login i haslo . Nie wiem co wpisać bo na kompie nic nie ustawialem. Mam winde 7. Ktoś pomoże ?
 

kojer

New member
Chyba pochwaliłem za wcześnie, przestał mi odtwarzać po sieci, mp3 idą ale filmy nie, transfer przy kopiowaniu z kompa na X na początku jest 300kB/s a potem spada praktycznie do zera. Nie odtwarza się przez sieć prawdopodobie ze względu na żałosny transfer. Po wejściu w UPnP nie widzę grupy WORKGROUP a jeszcze pół godziny temu była (wejście przez zdefiniowane skróty działa). Coś z siecią jest zwalone.
 

siwyyy77

Member
Zamówiłem na oficjalnej stronie, cena 513zł po przeliczeniach mbanku.

Mam pytanie czy posiada ktoś polską instrukcje, tak wiem urządzenie proste ale tak mam, że lubię poczytać instrukcje zwłaszcza w języku który znam...
 

darko10

New member
0kili0 napisał:
Panowie

Połączyłem xtreamera z routerem i z kompem.
Wchodzę w NET, wciskam moja grupe robocza workgroup, potem moj komputer i kaze mi podac login i haslo . Nie wiem co wpisać bo na kompie nic nie ustawialem. Mam winde 7. Ktoś pomoże ?

tu masz rozwiązanie:

follow this in order to see your shares (it is working for Vista + windows 7 and probably windows server 2003)

the problem is that your shared folder guest access is restricted by the windows registry :

Click the Windows "Start" button in the lower left of your Desktop, and in the "start search" area type "regedit" and press enter.

1. After a security prompt you should have the Registry Editor open.
2. Navigate to the following location in the registry editor.

MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\

1. On the right side Double Click on everyoneincludesanonymous and in the window that pops up, change the value data from a 0 value to a 1
2. Double Click on NoLmHash and in the window that pops up, change the Value Data from a 1 value to a 0
3. Navigate to the following location in the registry editor

MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters

1. Double Click on restrictnullsessaccess and change the 1 value to a 0

NOTE: There is no need to "save" these changes, as you make changes to the registry it is saved automatically.

2. Close the registry editor and restart the computer.
3. Once the PC restarts don't forget to update your available network shares on your xtreamer by using your remote to navigate the onscreen menu to Refresh, once Refresh is selected press enter. The Windows Vista shares should show on the xtreamer with no problems.
 

0kili0

New member
darko10 napisał:
tu masz rozwiązanie:

follow this in order to see your shares (it is working for Vista + windows 7 and probably windows server 2003)

the problem is that your shared folder guest access is restricted by the windows registry :

Click the Windows "Start" button in the lower left of your Desktop, and in the "start search" area type "regedit" and press enter.

1. After a security prompt you should have the Registry Editor open.
2. Navigate to the following location in the registry editor.

MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\

1. On the right side Double Click on everyoneincludesanonymous and in the window that pops up, change the value data from a 0 value to a 1
2. Double Click on NoLmHash and in the window that pops up, change the Value Data from a 1 value to a 0
3. Navigate to the following location in the registry editor

MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters

1. Double Click on restrictnullsessaccess and change the 1 value to a 0

NOTE: There is no need to "save" these changes, as you make changes to the registry it is saved automatically.

2. Close the registry editor and restart the computer.
3. Once the PC restarts don't forget to update your available network shares on your xtreamer by using your remote to navigate the onscreen menu to Refresh, once Refresh is selected press enter. The Windows Vista shares should show on the xtreamer with no problems.


Pięknie dziękuje ! Cały dzień szukałem i nigdzie nie mogłem dokopać sie do tej informacji. Wszystko pięknie śmiga, Naprawdę jestem wdzięczny !!!
 
Ostatnia edycja:

0kili0

New member
Teraz mam kolejny problem.

Miałem WD HD Playera i zmieniłem go na xtreamera bo mi przycinały filmy, niestety jest to samo na tych pozycjach ...

chodzi miedzy innymi o KNOWING w 1080p, Star Trek 1080p, ogólnie nowe pozycje ;/
 

iNT

New member
Czy ktoś inny takż ma takie kłopoty jak kolega?
A gdzie masz filmy na HDD wbudowanym? po USB? czy po LAN/WiFi?
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Jak przycina tzn ze sa skopane ripy , za duzo reframes lub cos innego , przewaznie jak tnie w x to tnie tez na kompie.Jesli chodzi o knowing 1080p to ogladalemn to kilka dni temu przez siec u siebie i szlo jak talala.Sprawdz w mediainfo co w pliku siedzi .X radzi sobie z filmami ktore szatkowaly mi na wd .
 

darko10

New member
0kili0 napisał:
Teraz mam kolejny problem.

Miałem WD HD Playera i zmieniłem go na xtreamera bo mi przycinały filmy, niestety jest to samo na tych pozycjach ...

chodzi miedzy innymi o KNOWING w 1080p, Star Trek 1080p, ogólnie nowe pozycje ;/

mam sporo filmów bd w 1080p.(te dwa też) wszystkie chodzą idealnie z hdd i po sieci (kabel). po wifi się tną, ale to wina routera(draft G)
 
Do góry