Xtreamer (Media Player & Streamer)

ziupo

New member
Ale jaki dostęp do portali?
Obsługa klawiatury spodobała się załodze Xtreamera, ale nie wiadomo kiedy ją wprowadzą.

Natomiast ja mam ostatnio problem z dźwiękiem. Od 2 dni odtwarzacz nie przesyła żadnych dźwięków.
Problemem nie jest ani TV ani kabel HDMI, bo sprawdzałem w różnych konfiguracjach na różne sposoby.
Problem pojawił się z nikąd, bo wcześniej wszystko działało jak należy.
 
D

djrobus

Guest
Trudno pomóc mając tak mało danych.
Zakładając, że w ustawieniach audio nie mieszałeś wcześniej, to należy założyć, że coś nie tak z kablem hdmi. Podłącz drugim w ramach eksperymentów
 

kojer

New member
Właśnie przyszedł. Wygląda, że DHLem (na recepcji mi w pracy odebrano), na pudełku żadnych pieczątek poczty :). Kupiony 6.10, teoretycznie miał być wysłany 12.10, wysłali 8.10 :)
 

al41

New member
Czy coś źle robię, dlaczego w otoczeniu sieciowym (sieć) nie widzę Xtreamera.
Kopiuję plik przez przeglądarkę na dysk Xtreamera idzie idzie i na sam koniec błąd fatal error (chyba) 303
Jak ustawić stałe IP w WIFI
Dlaczego UPnP jest włączony a nie działa trzeba w Xt. wyłączyć i włączyć żeby zadziałało
Dlaczego przez WiFI z dysku sieciowego filmy się tną (odtwarzane przez laptop idzie bez zająknięcia) a w Xt przez WiFi nie da się oglądać
Dlaczego przesyłając pliki przez FileManager w Xt resetuje mi się urządzenie (nie mogę przesłać żadnego pliku)
Kiedy będzie nowe oprogramowanie choćby beta.
Dlaczego wejścia USB są tak blisko siebie (antena w jednym a drugie tylko płaskie złącze, nie wchodzi żaden pen drive.
Dlaczego taki mały wiatraczek tak szumi(toż to musi pracować jak Gierek we Francji)
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
Tak wiele pytań, a zero odpowiedzi... bo są do znalezienia na forum :>

1) Ustaw to samo otoczenie sieciowe w komputerze [WORKGROUP] i poprzez panel administracyjny Xtreamera [http://IP] włącz FTP i używaj FTP'a.
2) Poszukaj w instr. obsł. routera.
3) Nie wiem, powinien działać cały czas jeśli jest włączony.
4) Jakieś problemy z łączem? Zrywa? Lepiej podłączyć skrętką niż wifi.
5) Zapytaj Dziadka Mroza.
6) To sobie zmień. U mnie wchodzi i antena i pendrive Kingstona. Taki sam rozstaw USB masz w komputerach na przednim panelu i jakoś nikt nie narzeka.
 

kojer

New member
U mnie niestety nie widzi zewnętrznego dysku twardego Seagate FreeAgent Pro 500GB. Wiatrak szumi głośno, tak samo na średnich jak na niskich obrotach, na szczęście można wyłączyć (da sie zapamiętać jakoś by się nie włączał ponownie?). Przyszedł z firmware 1.0.2 i nie potrafił podłączyć się przez wifi. Po upgrade do 1.3.0.1 bez problemu się łączy. Upgrade trwa dość długo ale nie należy się przejmować tylko poczekać aż sam się zrestartuje. Ponieważ chwilowo mam tylko stary telewizor crt więc podłączyłem przez chinch-euro. Dźwięk bardzo cichy ale docelowo i tak podłącze do amplitunera światłowodem. Ponieważ nie działał dysk to obejrzałem tylko parę filmików z youtube i chwilowo dałem sobie spokój z dalszymi testami.
 

rangerek

New member
kojer napisał:
U mnie niestety nie widzi zewnętrznego dysku twardego Seagate FreeAgent Pro 500GB. (...) Przyszedł z firmware 1.0.2 i nie potrafił podłączyć się przez wifi. Po upgrade do 1.3.0.1 bez problemu się łączy. Upgrade trwa dość długo ale nie należy się przejmować tylko poczekać aż sam się zrestartuje. (...)
kurcze mam ten sam dysk ale 750tke zobaczymy czy go zobaczy :) - a jaki masz system plików na nim? (NTFS ext3 inne?)
upgrade rozumiem bezproblemowo przechodzi :mrgreen:
co do wiatraka to najlatwiej bedzie wyjąć wtyczkę :D a serio to chyba dobrze że się włącza (przegrzania itd) a pytanie Twoj X stoi na podstawce czy leży bokiem? (bo zastanawiam się czy głośność nie będzie mniejsza przy leżącym wiatraczku)
 

kojer

New member
NTFS. Upgrade idzie ok (zrobione z zabytkowego pena usb1.1 bo innego pod ręką nie miałem), nie nalezy tylko się denerwować jak pod koniec na dłuzszy czas "zawiśnie", trzeba poczekać aż się sam zrestartuje. Wiatrak chyba nie ma czujnika temperatury, po prostu chodzi tak jak ma ustawione w opcjach. Mysle, że bez dysku wewnątrz spokojnie może być wyłaczony. X na podstawce stoi.
 

Kowicz

New member
Do mnie sprzęt dotarł wczoraj 13.10 (zamówiony 05.10)

Wiatraczek faktycznie nie jest najcichszy i nawet na najwolniejszym biegu ciężko jest go zaakceptować więc póki co go wyłączyłem.
Problem w tym że mam zamontowany w nim dysk i boje się że może coś się przegrzać no ale czas pokaże.

Kolejna rzecz jaka mi wpadła w oko to niezbyt dobry pilot, u mnie guziczki jakoś ciężko pracują i się zakleszczają, mam nadzieję że po jakimś czasie się wyrobią i nie będzie z tym problemu.

Całość jest jednak dobrze wykonana i nie ma się do czego przyczepić.

Na razie odtwarza mi wszystko co mam, WiFi łatwo się konfiguruje i działa bez większych problemów.
Co do USB to faktycznie są trochę blisko siebie ale nie przeszkadza to na podłączenie WiFi i Pena jednocześnie.

Dzisiaj będzie c.d. testów więc może coś więcej będę w stanie powiedzieć.
 

al41

New member
ziupo napisał:
Tak wiele pytań, a zero odpowiedzi... bo są do znalezienia na forum :>

1) Ustaw to samo otoczenie sieciowe w komputerze [WORKGROUP] i poprzez panel administracyjny Xtreamera [ włącz FTP i używaj FTP'a.
2) Poszukaj w instr. obsł. routera.
3) Nie wiem, powinien działać cały czas jeśli jest włączony.
4) Jakieś problemy z łączem? Zrywa? Lepiej podłączyć skrętką niż wifi.
5) Zapytaj Dziadka Mroza.
6) To sobie zmień. U mnie wchodzi i antena i pendrive Kingstona. Taki sam rozstaw USB masz w komputerach na przednim panelu i jakoś nikt nie narzeka.
Jak ustawić stałe IP
2) Poszukaj w instr. obsł. routera.
wytłumacz jak w rołterze (hehe) ustawić IP na końcówce (chyba końcówka ustawia IP) a w "rołteże" daje dostęp
jeszcze raz edit grupa robocza to jest grupa a nie nazwa
jeśli się mylę to powiedz jak to zrobić
Myślisz że ja nie potrafię ustawić FTP
a ja mam MSHOME ustawianą sieć albom duuPa
 
Ostatnia edycja:

al41

New member
6) To sobie zmień. U mnie wchodzi i antena i pendrive Kingstona. Taki sam rozstaw USB masz w komputerach na przednim panelu i jakoś nikt nie narzeka.
Tak tylko antenka deczko cieńsza i było by spoko.
Pewnie czemu narzekasz jak nie pasi to na Berdyczów albo na Madagaskar.
"kurcze teściowa mówiła- wejdzie- teraz to po ptakach"
 

al41

New member
ziupo napisał:
Tak wiele pytań, a zero odpowiedzi... bo są do znalezienia na forum :>

1) Ustaw to samo otoczenie sieciowe w komputerze [WORKGROUP] i poprzez panel administracyjny Xtreamera [http://IP]włącz FTP i używaj FTP'a.
2) Poszukaj w instr. obsł. routera.
3) Nie wiem, powinien działać cały czas jeśli jest włączony.
4) Jakieś problemy z łączem? Zrywa? Lepiej podłączyć skrętką niż wifi.
5) Zapytaj Dziadka Mroza.
6) To sobie zmień. U mnie wchodzi i antena i pendrive Kingstona. Taki sam rozstaw USB masz w komputerach na przednim panelu i jakoś nikt nie narzeka.
na prawdę jakiś jesteś nie wie nikt. taka była piosnka
Ja chcę pomocy a nie wymądrzania .
Fakt facio coś słyszał a widział?
 

kojer

New member
Odnosnie nie działania dysku zewnętrznego Seagate FreeAgent Pro 500GB to jednak działa, niestety przy wyjętej antence od wifi. Razem nie działają, bo nie. Postaram się jeszcze z tym powalczyć aczkolwiek i tak planowałem połączyć kablem więc problem niewielki. Przetestowałem przy okazji FreeAgent XTreme 1Tb i jakiś 160GB w obudowie noname. Też nie chcą działać z antenką
 

neoandrew

New member
al41 napisał:
na prawdę jakiś jesteś nie wie nikt. taka była piosnka
Ja chcę pomocy a nie wymądrzania .
Fakt facio coś słyszał a widział?

Nie, ty chcesz aby ktoś ci odpowiedział a ty się nie zmęczysz.
To forum jest tak jak media markt - nie dla idiotów.
 

al41

New member
4) Jakieś problemy z łączem? Zrywa? Lepiej podłączyć skrętką niż wifi.
pewnie lepiej a lepiej
a może lepiej ferdka przez ipla obejrzeć
człeku po co mam WiFi
 
Do góry