Xtreamer (Media Player & Streamer)

maxxio27

New member
Do kolegi @matias chyba jednak mało siedzisz w mikroprocesorach :) skoro warstwa sprzetowo- programowa to za trudne pojęcie :)

Realtek to low cost for low end , Sigma to procesor który więcej zawiera w sobie niż w sofcie , Realtek tak jak napisałem wcześniej dużo bardziej ingeruje w oprogramowanie co daje możliwość w przypadku open source to pisania oprogramowania żyłując możliwości chipów do granic możliwości , mało kto pamięta czasy Comodore 64 gdzie stosowane były pierwsze specjalizowane procesory DSP Motoroli , i programiści wyciskali z nich rzeczy jakich nie spodziewali sie inżynierowie z Comodore i nie mieli tego w swoich zamysłach projektując sprzęt . I jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy . Przy sofcie jesteśmy ograniczeni wyobraźnią twórcy oprogramowania oraz szybkością procesora , co wiecej implementacja odpowiednich interfejsów tak samo jak np wyjścia HDMI oraz jakości obrazu po tym wyjściu zależy od twórcy oprogramowania , na jednym z forum znalazłem porównanie obrazu z X'a i PCH , na korzyść jednak Sigmy w PCH . Ale prawdopodobnie to zasługa chipu do obsługi HDMI SIL9134 , czego brakuje w X'ie.


pozdrawiam

maxxio27
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>>maxxio27

A co w X'ie obsługuje wyjście HDMI? Jeśli nie ma SIL 9134, to może i HDMI 1.3 brak, żegnaj DTS HD MA. Wiem wiem, w specyfikacji stoi że jest HDMI 1.3, dużo innych rzeczy których nie ma (podobno będą) też jest w specyfikacji... :roll:
 

matias2004

New member
Do kolegi @matias chyba jednak mało siedzisz w mikroprocesorach :) skoro warstwa sprzetowo- programowa to za trudne pojęcie :)

Nie siedze w ogole w mikroprocesorach , ale nie ma czegos takiego jak warstwa sprzetowo-programowa , sa dwie osobne wartswy sprzetowa i programowa ,razem to moze byc sytruktura, ale nie wazne , nie o to chodzi.

Hdmi jest 1.3a , w ostatnich info na stronie xtremera jest napisane ze musieli usunac formaty hd z firmwearu na wniosek dts`u gdyz niektore z nich sa zarezerwowane tylko dla bluray , ale nie tlumacza dokładnie kiedy czy w przyszlosci beda obslugiwane tyle ze pracuja nad tym ,co może oznaczac ze nigdy nie bada suportowane.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Bzdurne tłumaczenia, X jako firma coraz bardziej mnie yhym yhym... Kukurydza (A-110) od dawna ma DTS HD MA bitstream passtrough, a z BD ma niewiele wspólnego... :twisted:
 

matias2004

New member
Nie moge znalezc tego info , chyba to bylo na wczorajszym forum party , ale chodzilo glownie o true hd , reszta chyba bedzie ok jako bitstream , nie wiem jak z dekodowaniem.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Właśnie czytam podsumowanie "afterparty" MadiaMan'a
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=28&t=2364

Zwrócił moją uwagę ciekawy passus:
"DVD Drives:
[16:27] <+Keymz> @bitlisz, with ext. dvd drive
[16:27] <@george_le> not yet even we had dvd CSS license


Issues with license mean this not yet been done.."

Moja angielski być kiepski, jeśli dobrze rozumiem powyższe to X ma licencję DVD CSS? :eek:
 

ziupo

New member
maxxio27 napisał:
Realtek to low cost for low end , Sigma to procesor który więcej zawiera w sobie niż w sofcie , Realtek tak jak napisałem wcześniej dużo bardziej ingeruje w oprogramowanie co daje możliwość w przypadku open source to pisania oprogramowania żyłując możliwości chipów do granic możliwości
Eh nie siedzę aż tak w temacie aby wiedzieć jak się pisze na Realteki, bo nawet nigdy nie ściągałem SDK, ponieważ nigdy na nich nic nie składałem , a zatem i nic nie pisałem :) Zresztą po co by mi były tak rozbudowane chipy do amatorskich projektów?

maxxio27 napisał:
mało kto pamięta czasy Comodore 64 gdzie stosowane były pierwsze specjalizowane procesory DSP Motoroli , i programiści wyciskali z nich rzeczy jakich nie spodziewali sie inżynierowie z Comodore i nie mieli tego w swoich zamysłach projektując sprzęt.
E no jakieś pojęcie mieli ;), ale nie skupiali się wyłącznie na tym.

maxxio27 napisał:
I jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy . Przy sofcie jesteśmy ograniczeni wyobraźnią twórcy oprogramowania oraz szybkością procesora , co wiecej implementacja odpowiednich interfejsów tak samo jak np wyjścia HDMI oraz jakości obrazu po tym wyjściu zależy od twórcy oprogramowania , na jednym z forum znalazłem porównanie obrazu z X'a i PCH , na korzyść jednak Sigmy w PCH . Ale prawdopodobnie to zasługa chipu do obsługi HDMI SIL9134 , czego brakuje w X'ie.
pozdrawiam, maxxio27
Niestety Realtek ma swoje ograniczenia, jak choćby to, że potrafi obsłużyć naraz tylko jeden strumień video, a zatem nie ma możliwości szybkiego wygenerowania ściany z podglądem filmów.
OpenSource niewątpliwie działa na korzyść urządzenia i jeśli tylko polityka producenta na to pozwala, to możemy spdziewać się, że w dosyć krótkim czasie odkryjemy prawdziwe możliwości tej maszyny (chip, pamięci, magistrala czy nawet ingerencja w dekodowanie materiałów, na które producent nei ma licencji - ups).

---

Tak, pojawi sie obsługa DVD Menu, ale dopiero w fw na nowym SDK. Ponadto głównemu inżynierowi od oprogramowania spodobał się mój pomysł z wykorzystaniem dongla bluetooth do obsługi słuchawek [A2DP i AVRCP] oraz ppołączenia z urzadzeniami posiadajacymi BT. Podesłałem mu też pomysł z forum X'a dotyczący zmian w głównym menu i propozycję wprowadzenia nowych motywów i skórek do GUI.
A po nowym SDK możemy spodziewać się poprawy stabilności/jakości sieci, optymalizację kodu i mniejszej zasobożerności pamięci [czyli optymalizacja kodu, masło maślane].
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
Nie nie, tu chodziło własnie o bitstream DTS w X. Downmix działa i to legalnie, tak mi przynajmniej mówił admin Xtreamer na spotkaniu.
Jednak wczoraj to ciężko było na ogólnym czacie i wolałem pogadać prywatnie z innymi członkami załogi.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Po kiego sluchawki BT???!!! Zdalne sterowanie z jakiejś komórki z javą!!! Czyli GUI na ekranie komórki, i odtwarzacz muzyczny bez konieczności włączania TV! :)

Na PeCe są jakieś Sailing Clicker'y czy BlueTooth Remote Control, takie coś na X'a byłoby fajne... :eek:k:
 

ziupo

New member
Kolega chyba nie zrozumiał mojego postu. Napisałem o słuchawkach BT, bo trudno byłoby poprowadzić np 10m kabla słuchawkowego, a nie każdy używa tych bezprzewodowych oO. Dlatego właśnie lobbuję za wprowadzeniem obsługi przynajmniej A2DP.

Skoro dla Ciebie możliwość podłączenia urządzeń z BT kojarzy się tylko z grami i aplikacjami rozrywkowymi [zdalne sterowanie], to świadczy to jedynie o Tobie. Dla mnie oznacza to możliwość skorzystania z zawartości tych urządzeń.
Myślisz, że po co w kinach domowych producenci dodają możliwość połączenia przez BT? Nie dotyczy to tylko telefonów komórkowych, ale nawet gdyby, to i w tym przypadku nie zawsze masz przy sobie przewód potrzebny do podłączenia telefonu do USB.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zdalne sterowanie to aplikacja rozrywkowa z kategorii gier??!! ;)

Nie rozumiem po co w omawianym przypadku połączenie telefonu przez USB? Z czym, z X'em?

Oczywiście że zrozumiałem Twój post, każdy ma jakieś swoje "pierwsze potrzeby". Moją w żadnym wypadku nie są słuchawki BT, dla mnie właśnie takie coś jest z kategorii zabawek. ;)

Kolega chyba nie zrozumiał mojego postu. Włączanie TV (lub w moim przypadku projektora) tylko po to, aby wybrać w przeglądarce katalogów ten właściwy, otworzyć go i nacisnąć PLAY na wybranym utworze muzycznym, to chyba zbytecznie nielicha kombinacja? A dokonanie tego samego przy pomocy wyświetlacza i klawiszy nawigacyjnych telefonu komórkowego z BT może być chyba ciekawą opcją?

W każdym bądź razie jak będzie okazja, to podsuń ludziom z X'a taki pomysł... ;)
 

ziupo

New member
O to drugie to faktycznie dobry pomysł na wykorzystanie AVRCP :) Tylko czy X pozostaje na tyle w trybie stand by, żeby miał dostęp do BT i funkcji wake-up?
Dla mnei słuchawki BT to norma. Lepsze od zestawu głośnomówiącego, a przy okazji mogę je zabrać wszędzie i używać także przy komputerze jako mikrofonu i słuchawek do komunikatorów. Poza tym w przypadku PDA wygodniej się rozmawia przez Skype'a lub videorozmowy własnie przez sluchawki niż przez telefon, bo dźwięk jest przekazywany na zewnętrzny głośnik.
 

maxxio27

New member
matias2004 napisał:
Do kolegi @matias chyba jednak mało siedzisz w mikroprocesorach :) skoro warstwa sprzetowo- programowa to za trudne pojęcie :)

Nie siedze w ogole w mikroprocesorach , ale nie ma czegos takiego jak warstwa sprzetowo-programowa , sa dwie osobne wartswy sprzetowa i programowa ,razem to moze byc sytruktura, ale nie wazne , nie o to chodzi.


Architektura procesora :) to tak tylko żeby wiedzieć co z czym sie je , proste wytłumaczenie warstw ;)




Architektura procesora - wspólne określenie najważniejszych z punktu widzenia budowy i funkcjonalności cech procesora . Na architekturę procesora składają się:
  • model programowy procesora ( Instruction Set Architecture) - zestaw instrukcji procesora oraz inne jego cechy istotne z punktu widzenia programisty, bez względu na ich wewnętrzną realizację; stanowi granicę pomiędzy warstwą sprzętową a programową
mikroarchitektura procesora - wewnętrzna, sprzętowa implementacja danego modelu programowego, określająca sposób wykonywania operacji przez procesor, szczegółową budowę wewnętrzną procesora itd.
Procesory realizujące ten sam model programowy, mogą znacznie różnić się między sobą na poziomie mikroarchitektury - np. różne wewnętrznie procesory firmy Intel i AMD realizują te same modele programowe, np. IA 32 bądź AMD64 (tzw. EM64T )



Mówiąc po ludzku bez hardware nie ma software i odwrotnie :) Poza tym pisząc warstwa sprzętowo- programowa miałem na myśli w przypadku X'a zintegrowanie właśnie tego w tym sprzęcie , standardowe SDK bez wysiłków programistów w tym wypadku nie pozwoliłoby na poprawne działanie tylu formatów jakie obsługuje X , niestety tutaj wszystko zrobione zostało programowo z niewielkim wsparciem ze strony sprzętu , ponadto integracja tych dwóch warstw jest widoczna np w procesorach AMD gdzie błąd sprzetowy w pierwszych Phenomach został załatany oprogramowaniem.

pozdrawiam


maxxio27
 
Ostatnia edycja:

maxxio27

New member
Kurna i teraz bedzie polemika na temat co to jest :) jak nazwać zintegrowane warstwy sprzętowa i programową ??:) Poza tym jedna bez drugiej nie istnieje :) więc wyrażenie jest jak najbardziej poprawne :)


Zresztą dyskusja wychodzi poza temat :)

pozdrawiam

maxxio27
 

matias2004

New member
Nie sa zintegrowane , sam cytowales wiki ze jest miedzy nimi granica-zestaw instrukcji, moga istniej jedna bez drugiej.

Podawałes ze xtreamer pracuje na wysilonym procesorze , ktory jest wyżyłowany , co tez nie jest prawda.Kod jest jescze niedopracowany , ma byc poprawiany , i z całą pewnascia bedzie poracował jeszce szybciej.
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
hanti napisał:
nie mylił się

The Firmwares will be released in these days :
________________________________________________
(1) next week - 7.9.2009 version 1.03 (still based on old SDK- will give today more details)
__________________________________________________

__________________________________________________
(2) on the 12.10.2009 we will introduce you version 2.0 new firmware based on the newest SDK that address core system speed issues and improved playback and more efficient chipset workflow.
Za: http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=2&t=2471

A teraz popatrz kiedy on to mówił.
Z jego wypowiedzi zrozumiałem znacznie krótszy czas oczekiwania niż w rzeczywistości nastąpił.
 

xamen

New member
witam,

wg. c4i.com.pl player będzie dostępny 5.09. cena na dzień dzisiejszy to 603,90 zł brutto co daje dokładnie 495 zł netto (bez antenki WiFi). dla tych co mają firmy to jest naprawdę ciekawa alternatywa w stosunku do zakupu z Azji, gdyż, jak pisze sprzedawca: polska instrukcja i wsparcie techniczne oraz polska gwarancja.

mnie tylko ciekawi czy ktoś otrzymał już sprzęt z nowymi cichymi wentylatorami?
 
Do góry