xbox360 a ampli onkyo 605

bebzoon

New member
witam;

mam pytanie - połączyłem xbox360 do ampli natywnym kablem component + optical = ampli --> HDMI do Sharpa XL1, niestety, max rozdzielczość wynosi 1280 x 720p, podczas gdy bezpośrednio podłączony
do TV (sławetna przejściówka VGA) wyciąga 1920 x 1080i !

amplituner ustawiony jest na skalowanie auto (passthrough)

co zrobić ? mogę podłączyć konsolę jak wcześniej bezpośrednio do TV + optical na aux (gniazdo z przodu, inaczej nie ma dźwięku) dla 5.1 albo...
no właśnie ?
ma/miał ktoś podobny problem ?

pozdrawiam

bebzoon
 

bebzoon

New member
blackninja ==> witam, thx ultra 2 za info - czy mógłbyś rozwinąć ?
w menu sekretnym są chyba 2 ustawienia - resolution:auto i 720p - coś pominąłem ? czy passthrough da się jakoś
wymusić ? zielony jestem...



pozdr

bebzoon
 

bebzoon

New member
no tak, szukajcie a znajdziecie - po raz kolejny odpowiadam sam na pytanie (swoje:)) - może się przyda komuś posiadającemu popularny
set: sharp xl1, xbox360 + onkyo 605:

"avforum reporting that the component connection is DOWNCOVERTNING to 720p"
wejście komponent w ampli jest skalowane w dół do 720p

edit: skalowanie w dół - component -> hdmi


http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=9632 nie jedyny to z wątków
ale ten wklejam - mała kupka z ampli, szczerze mówiąc...

pozdr bezboon
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
a może komponentem x360 do ampli i z ampli na TV wyjść (też komponentem)? zachowasz jakość (prawdopodobnie).. ja u siebie planuje dokładnie ten sam zestaw - 46xd1e, x360 (już są) i za tydzień/dwa "605"-tkę.. i takie podłączenie planowałem:
wiva (dvd) komponentem do ampli, coax do ampli
x360 hdmi do ampli, optyk do ampli
N-ka hdmi do ampli, optyk do ampli
ampli komponent do tv, hdmi do tv,
tv stereo do ampli (dla naziemnej)

Oczywiście, wymusi to włączanie ampli do każdego włączenia TV, dlatego muszę jeszcze całośc przemyśleć :)

Testowałeś może 605 i 640 ? Założyłem osobny temat na to - może masz jakieś doświadczenia i możesz się podzielić..
 
Z tego co mi wiadomo to 605 ma po hdmi albo konwersje do 720p albo passthrough ale tylko ze zródła hdmi, więc żeby mieć 1920 x 1080 w 605 to trzeba po hdmi podłączyć xbox 360 lub ps3. Do 1080p potrafi sklaować 905 z nowym chipem (ale podobno nie za dobry ten chip). Ja mam 805 onkyo i sharpa xl1e i mam kompa po dvi-hdmi i hdmi z amplitubera do tv i mam 1920 na 1080.
Pozdrawiam
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
hmm.. to może wystarczy, żebym tylko hdmi z ampli pociągnął - to sygnał z wiwy (podłączonej po komponencie) też wyjdzie z hdmi ampli, tyle, że doskalowany do 720p (?)
dalej pozostaje pytanie o 640.. dlaczego jest droższa o parę stówek i wszyscy kupują 605 bez pytania ? :>
 
Z tego co mi wiadomo

urządzenie - inny kabel niż hdmi -> amplituner - hdmi -> tv

Wszystko skalowane do 720p.

urządzenie - hdmi -> amplituner - hdmi -> tv 720p lub wiecej zależnie od urządzenia

urządzenie - inny kabel niż hdmi -> amplituner - inny kabel niż hdmi -> tv

Wtedy sygnał w takiej samej rozdziałce jak wyszedł z urządzenia.

Czyli jeżeli na wyjście ustawisz hdmi to viva będzie przeskalowana.

Nie rozumiem twojego przedostatniego postu, po hdmi idzie i obraz i dzwięk wobec czego nie potrzebny kabel optyczny.

A co do cen to po prostu sprzedawcy pewnie kupowali po wyzszej cenie rok , 0,5 roku temu, i staraja sie pozbyc bez strat, wsrod klientów nie wiedzących o nowszej linii. (no bo coś muszą z nim zrobić...)

Pozdrawiam
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
tigerheart napisał:
Z tego co mi wiadomo
Czyli jeżeli na wyjście ustawisz hdmi to viva będzie przeskalowana.

ok, czyli tak, jak dawniej - wszystkie sygn. wejściowe, jeden sygn. wyjściowy..

tigerheart napisał:
Nie rozumiem twojego przedostatniego postu, po hdmi idzie i obraz i dzwięk wobec czego nie potrzebny kabel optyczny.

A co do cen to po prostu sprzedawcy pewnie kupowali po wyzszej cenie rok , 0,5 roku temu, i staraja sie pozbyc bez strat, wsrod klientów nie wiedzących o nowszej linii. (no bo coś muszą z nim zrobić...)

Pozdrawiam

no właśnie nie wiedziałem, czy do odsłuchu dźwięku jest konieczny ten optyk, czy tez nie.. :) z hdmi mam narazie marne doświadczenie i nie wiem, jakie standarty dźwięku puszcza, a jakie nie (np. dźwięk z plików audio odtwarzanych na X-ie)..

a co do cen - tego się domyślam, ale zastanawia mnie różnica w jakości - serie z "7" w środku to serie poprawione swoich "0"-owych odpowiedników (np. 604 ->674) - dlatego pytam, czy czasem 605 nie jest bardzo podobna do np. lepiej grającej 640.. do tego jeszcze przed chwilą znalazłem na allegro 674, która jest droższa i właściwie ceną dobija do 705... :p

kołomyja..:???:
 

bebzoon

New member
XCLONE ==> hehe, można componentem do ampli a stąd componentem
do TV ale w takim razie po co pośrednicy ? nie lepiej od razu do TV ? - unikasz 1 kabla za sporą kasę a efekt dokładnie ten sam... i tak toslink
do ampli:)

co do podłączenia dvd, cyfryhd i xboxa coaxialem i optykiem do amplitunera to ma sens - w DD i DTS gra super i soczyście, przez hdmi jakoś bladziej, może ma sens przy nowych formatach z blu-ray czy hd-dvd;

pozdr
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
myślałem o tym spinaniu pod ampli wszystkiego tylko pod kątem okablowania do TV - po co mam ciągnąć kolejne wiszące sznurki, jeśli mogę tylko 1 kablem wyjść na TV i będzie git.. a teraz tym bardziej jestem do tego przekonany, bo wszystko podłączę do ampli, a z niego wyjdę tylko hdmi..

a optyki tak jak piszesz - dodatkowo podczepię na wszelki wypadek ;) mam potrzebny komplet, więc nie muszę niczego dokupić.. pozostaje mi tylko dokupienie 1 krótkiego hdmi (n-box ->ampli) i całość powinna hulać zgodnie z założeniami..

tak swoją drogą, to mnie cały czas zastanawia "fjuczers" pt.: "sterowanie urządzeniami poprzez złącze hdmi" - ciekawe, jak to działa i czy to obecnie już jest "używalne"..
 

bebzoon

New member
no, nabyłem w kupna drodze 3 m component <-> component, nie za drogi, bo i tak w sharpach jest przejściówka component -> vga (nie ma wejścia component);

mam teraz obraz w 1920 x 1080i - jedyna różnica, że trzeba wybrać wyjście pilotem od TV - teraz działa na hdmi i component - 720p vs 1080i - napisano masę wersów na ten temat, ale obraz bardziej szczegółowy jest
na 1080i, bez dwóch zdań, przynajmniej na fullhd;

pozdrawiam

bebzoon
 

macstone

New member
Witam! Mam SHARPA 46X20E i ONKYO 605. Chciałbym podłączyć do tego XBOX'a 360. Xbox jest bez HDMI, czyli w grę wchodzi tylko komponent. Z tego co tu przeczytałem wychodzi, że przesyłając obraz z X'sa w 1080i przez amplituner jest on przeskalowany (a właściwie downskalowany) do 720p, a podłaczając go bezpośrednio po komponencie będzie odtwarzany w 1080i. Wyprowadzcie mnie z błędu jeśli coś pokręciłem. Czy w takim wypadku jeśli podłącze po komponencie X'sa do ampli i potem z ampli wyjdę też komponentem na TV to uzyskam 1080i?

Acha i pytanie poboczne - czy da się uzyskać 1080p na moim TV na XBOX'sie 360 bez HDMI?
 
Do góry