x20;s20 a blu-ray

tomikhd

New member
Z uwagi na planowany zakup jednego z tytułowych modeli oraz odtwarzacza Panasonic BD DMP-BD80 ma pytanie - czy jakość wyświetlanego obrazu z płytki BD będzie różna na przedmiotowych panelach. Czy lepiej różnicę w cenie pomiędzy przedmiotowymi modelami przeznaczyć na bardziej szczytny cel. Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.
 

Lech

New member
Bez reklam
Zobacz te odbiorniki na własne OCZY! Z tego co widziałem są pewne problemy z odbiciem światła w ekranach telewizorków. Z tego co pamiętam w S20 można się przeglądać jak w zwierciadle.
 

tomikhd

New member
Zobacz te odbiorniki na własne OCZY! Z tego co widziałem są pewne problemy z odbiciem światła w ekranach telewizorków. Z tego co pamiętam w S20 można się przeglądać jak w zwierciadle.

Kwestię odbicia pomijam, gdyż pokoju nie mam nasłonecznionego. Interesuje mnie jedynie kwestia odbioru materiału BD na matrycy full hd i hd ready. Czy będzie różnica w jakości wyświetlanego materiału?
 

pasterz81

New member
Wiesz co bracie, mam X10Y 42" czyli matryce HDReady, obraz z dobrych źródeł typu kontenery MKV czy filmy z bluraya o dobrej jakości nie pozostawiają mi złudzeń, że już chyba lepszego obrazu byc nie może, pomijam oczywiście nasze stacje HD typu TVN HD bo tam z jakością bywa różnie. Ale pytasz konkretnie, więc swój TV wybrałem świadomie - widziałem to samo demo na TV X10Y i G10E i albo mam kiepski wzrok albo nie widziałem różnicy - może się ktoś ze mną nie zgodzic oczywiście. Czytałem również, że aby dostrzec róznice między matrycą HDReady a FullHD tv powinien miec min. 50", no chyba, że ktoś widzi takową np na 42". Chętnie również wysłucham opini innych...
 

filcek

Member
pasterz81 ma racje różnica jest widoczna dopiero przy 50 calach i to niewielka . A ogólnie na hd ready gry z x360 wygladają lepiej , kablówka , filmy dvd , telewizja hd wszystkie programy nadawane sa w hd ready . Więc wg mnie osoby która posiada 42pv80 hdready i 50s20e full hd
bardziej praktyczne jest kupno tv hdready tylko na filmach blu-ray jakość jest minimalnie lepsza na tv full hd
 

bluejeans71

New member
pasterz81 ma racje różnica jest widoczna dopiero przy 50 calach i to niewielka . A ogólnie na hd ready gry z x360 wygladają lepiej , kablówka , filmy dvd , telewizja hd wszystkie programy nadawane sa w hd ready . Więc wg mnie osoby która posiada 42pv80 hdready i 50s20e full hd
bardziej praktyczne jest kupno tv hdready tylko na filmach blu-ray jakość jest minimalnie lepsza na tv full hd

Witam. Mam pytanie do Ciebie - bo ja także jestem posiadaczem modelu 42pv80 i chcę wziąć większy rozmiar - myślę o 50s20. Głównie do Cyfry+ HD i Playstation 3 (czasem film na blue ray). Naprawdę nie ma wielkiej różnicy w obrazie? Nie mam okazji, by zobaczyć te telewizory obok siebie więc nie mogę sobie wyrobić opinii. Pytam zatem fachowca :) Bo skoro nie ma wielkie różnicy to... raczej wezmę 50x20. Proszę o dwa słowa więcej na temat różnic. Dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy jaką masz odległość.
Przy mniejszej odległości obraz z BD jest zdecydowanie wyraźniejszy i bardziej dynamiczny na S 20 - to wynika z technologii matrycy.
 

filcek

Member
z 3-4 metrów nie widać różnicy . Ostrość i detaliczność obrazu bedzie wieksza do 2 metrów ale to nie bedzie wielka różnica .Jeśli tv chcesz do kompa podłączyć do pracy jako monitor to 50x20 odpuść sobie bo czcionka bedzie nieczytelna ,Do pracy jako monitor plazma musi być full hd , ale ogólnie nie polecam tv plazmowych do pracy w arkuszach kalkulacyjnych i przęglądania neta do tych celów lepiej lcd pozatym pulpit może sie wypalić sprawdzone u kumpla n g20 ma pasek startu i nie da sie tego powidoku usunąć .
 

filcek

Member
Pewnie tak , ale jak masz możliwość sprawdzenia na własne oczy w sklepie to skorzystaj z okazji bo każdemu inny obraz odpowiada .
 

bluejeans71

New member
Sprawdziłem. seria X czy C (HD ready) nie umywają się do jakości obrazu na S-ce. A ta z kolei nie może się równać z G czy V. Na te ostatnie mnie nie stać - tych pierwszych nie chcę :). Wybieram 50S20 - mam nadzieję, że się nie zawiodę po przesiadce z PV80 :)
 
Do góry