x10 a x20 - różnice

uzielone

New member
Jestem posiadaczem Panasonica 37X10Y i mogę go śmiało każdemu polecić, w tej klasie cenowej to bardzo dobry wybór. Co do różnic to raczej zauważalna jest ta w wyglądzie, seria X10 jest zdecydowanie ładniejsza, wygląd X20 mnie osobiście mocno rozczarował.
 

aniqwerty

New member
No doradzcie cos bo żona naciska!

x10:
+gniazdo d-sub do podlaczenia starego lapka
+mniejsze powidoki
-zuzycie pradu (czy przy ok 8-10 godzinach dziennie to bedzie duza roznica?)

x20:
+mniejsze zuzycie pradu
-powidoki (wg. kikiego)
-brak d-sub
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to musisz sam zadecydować.
Ale w X 20 deklarowany jest lepsze algorytmy zmiany napięcia.
Nie będą powodować szybkiej zmiany czerni - tak przynajmniej deklaruje Panasonic.
 

don111

Banned
tylko podstawowe pytanie, czy ktokolwiek spotkał się z problemem słynnej utraty czerni czy to tutaj czy za granicą, konkretnie w modelu X10 ? ;)
 

tom123456q

New member
Z testów jakie przeprowadza Kiki wychodzi że nowe serie mają większy pobór mocy jak wynika z tabliiczki. Mam 42x10 i kiedyś włączyłem go na kilka godzin pod mienik energii. Średni pobór wyszedł na poziomie 180W. Przy całkowicie czarnym ekranie jest to ok. 90W przy zupełnie białej planszy 245W. Dla porównania LCD 40cali maja stały pobór ok. 150W. Więc faktycznie różnica niewielka.
Polecam jak jeszcze gdzieś dorwiesz x10. Za różnice w cenie do x20 kup sobie odtwarzacz sieciowy np. ASUS O!Play. Połączysz to po HDMI i możesz oglądać do woli wszelkie filmy ( rownież HD ) . Obraz rewelacja.
 

aniqwerty

New member
Widocznie uznano,że ta powłoka jest tak potrzebna jak psu na budę.;)

A może po prostu cieli koszty?
Wydaje mi się, że taka powłoka może się przydać w jasnym pomieszczeniu.
czy oba modele mają jakąś szybę zabezpieczającą?

Wygląda na to, że jutro zamówię TX-P42X10Y :D
 
Ostatnia edycja:

aniqwerty

New member
Są jeszcze jakieś różnice między tymi modelami?


edit:
Właśnie zamówiłem x10 w Torresie :)
 
Ostatnia edycja:

Dlugi56

New member
Jeśli w X10 powłoka antyrefleksyjna nazywana była jako "FILTR NATURAL VISION" to na stronie Panasonica X20 też taką posiada.
 
Do góry