Wzmacniacz vintage do bx6

Marc33

New member
Hej don111, powiedz mi w takim razie co z używanych zestawó byś polecił? Jak wspomniałem wcześniej nie mam budżetu na ten cel w najbliższym czasie. Musze przebrnąć pprzez świeta i sylwestra oraz ferie. Dopiero potem mogę się zastanawiac nad zakupem nowego zestawu. Teraz kupię używany a potem go sprzedam i dołożę. Myślałem o Arcam A65 tylko piszą 40W na kanał to chyba za mało co myslisz? Jakie nady byś dedykował? Jeśli miałbym kupować to od razu z CD i najchętniiej aby te 2 klocki obsługiwał jeden pilot. Nie wyrabiam juz bomam ich w tomu sały stolik. Podpowiedz mi też jaki CD do tego HK 680 choc bardzo ciężko go dostać.

Będę bardzo wdzięczny za rady bo masz spora widze wiedzę. Czuję tez że starasz się być obiektywny a to dobra cecha. Każdy luboi chwalić swoje a to nie o to chodzi.

Prosze tez innych użytkowników którzy sa w tym wątku o dyskusję i realne opinie w temacie.

pozdrawiam wszystkich
M
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Marc33

New member
Dzięki za linki. Powiedz mi jeszcze czy ten pierwszy 317 da sobie radę? Ma 2 x 50wat ? Oba maja mozliwość podłączenia z moim AVR po pre ampie? Aha i jaki do nich CD? Nie ukrywam, że wolałbym tej samej marki i pod jednego pilota. Na allegro są tylko 4 szt.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
317 na pewno sobie poradzi ale można lepiej :)
lepiej powalcz o tego drugiego, nie ma wejścia na końcówkę mocy ale w niczym to nie przeszkadza, podłączyć można bez problemu
 

BD

Member
Bez reklam
WZMACNIACZ UNIKAT SANSUI AU-D9 500W DLA AUDIOFILA (1976873705) - Aukcje internetowe Allegro (może być już docelowy do BX6)

taka okazja a zero walki-dziwne;]
 

BD

Member
Bez reklam
..i onkyo- ale te forum akurat ma profil bardziej skierowany na dzwiek wielokanalowy jak na stereo- tylko dziwi mnie brak zainteresowania tym wzmakiem na allegro bo cena niezla..
 

Marc33

New member
Chłopaki, wszystko super ale ja mam kino i po pre amp chciałbym to połączyć. Wzmacniacz całkiem ok trzeba poczekać do końca. Mam włąśnie 3 wątpliwości:

Jak dokładneipołączyć to aby grał frontami z AVR-em w kinie.
Jaki do tego CD (najchętniej tej samej marki)
No nie ma pilota i ten za 1400 również.

Czy można znaleźć jakiś pilot co to obsłuży wraz z CD-kiem.
A może mój od HK 260 bo słyszałem, że ma możliwośc programowania. Nigdy mi sie to nie udało ale ponoć taka możliwość ma.
 

don111

Banned
pod pre out amplitunera zawsze podłączasz, jeśli chodzi o main-in czyli wejście na końcówkę we wzmacniaczu to nie musi ono być koniecznie, tylko wtedy są 2 gałki głośności (ampli i wzmacniacz), po prostu trzeba sobie ustawić tą we wzmacniaczu na godz. 10-11 i sterować dalej amplitunerem, tu pilota do wzmacniacza nie potrzebujesz, jednak gdybyś chciał słuchać CD lub innego źródła z pominięciem ampli to sterowanie głośnością we wzmacniaczu będzie ręczne (chyba że źródło, np ten CD ma swoją regulację głośności, niektóre mają)
generalnie jak szukasz wzmacniacza z pilotem to mocno zawężasz sobie wybór, Onkyo, Marantz, HK 680, 6950R, 6850R, 6650R (powinien działać pilot od amplitunera, jeśli da się go zaprogramować)
 
Ostatnia edycja:

Marc33

New member
Cześć,

a co powiesz o tym?

Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

Ogólnie prawi ewszystko rozumiiem. Jeśli weźmiemy ustawimy gałkę na 10-11 we wzmacniaczu i chcąc sluchać kina to amplitunerem dalej sterujemy resztę głośników? Fronty zawsze zostają na tej 10-11 i tak czały czas będa grały? Jeśli tak to słabo to dla mnie opcja. Nie widzi mi sie zby wstawac i przyciszac fronty juz nie wspomnę, że ciiiężko tak na oko zgrać taki sam powiom głośności na obu urządzeniach (wzmak i amplitunr)

Czy ja dobrze rozumiem?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
źle rozumiesz, amplitunerem sterujesz głośnością wszystkich kolumn na raz a godz. 10-11 na wzmacniaczu oznacza tylko limit głośności dla frontów

6650R to nie jest top model ale zagra nieźle, cena dobra, zakładając że nie był grzebany
ma przełącznik integrated/separated więc możesz podłączyć CD bezpośrednio pod niego z pominięciem amplitunera (lepsza jakość), a do kina przełączyć na separated i sterować całością z Onkyo
 
Do góry