Wzmacniacz stereo do Tannoy F4

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Troche cena mnie przerasta, budżet to 2000zł.

Wysłałem ci używki, więc można przedzwonić i zapytać ile woła za Arię.

Paradigm Mini Monitor też dobry kierunek.

Zastanawia mnie to jak będzie się to zgrywać z Rotelem, jeśli planujesz nowe kupić to wzmak pod pachę i do najbliższego salonu, odsłuchaj go z wybranymi kolumnami.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też proponowałbym odsłuch. Byłbym ostrożny w łączeniu Rotel-a z Paradigm. Nie wiem jak RA-971 MKII, ale Rotel-e zazwyczaj grają dość jasno z punktowym basem. Nie wiem czy w połączeniu z "Kanadyjczykami" brzmienie nie będzie za ostre. Z tego co mi wiadomo Rotel gra dobrze z kolumnami Dynaudio. Jedwabna kopułka wysokotonowa łagodzi temperament Rotel-a. Proponowałbym odsłuch DM 2/7 lub używane trochę lepsze Audience 52SE. Minusem tych kolumn jest duże zapotrzebowanie na prąd.
 

majk187

New member
Poszukałem trochę modeli dynaudio i mam możliwość kupienia dynaudio bm5a mk1 1800zl lub dynaudio audience 62 - 1650zl? C y te modele warte są uwagi oraz tej ceny?
 

majk187

New member
dynaudio bm5a mk1 To kolumny aktywne więc raczej odpada, znalazłem jeszcze dynaudio audience 62, niewiem czy nie będą za duże do mojego metrażu
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
bm5a mk1 to kolumny aktywne. Audience 62 są godne uwagi. Ważne żeby były w dobrym stanie. Musisz zwrócić uwagę na wysokotonowce bo łatwo je uszkodzić. Często są powgniatane. Trochę mnie martwi to, że masz dość mały pokój choć przy dobrej akustyce nie powinno być problemu. Masz możliwość odsłuchu?
 

majk187

New member
Jak z basem jest w tych dynaudio audience 62, czy nie jest twardy, w moich tannoyach właśnie to mi się nie podoba.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dynki grają ciepło i dla niektórych ciemno. Bas jest dość miękki i dobrze rozciągnięty. Można nawet powiedzieć, że jest lekko poluzowany, oczywiście sporo zależy od elektroniki. Brzmienie określiłbym jako gęste.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Świetne kolumienki do małych pomieszczeń ,kapitalne wysokie tony i duża muzykalność połączona z kulturą
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
majk187 z tych co wymieniłeś największy potencjał w basie będą miały Audience 62. Jednak ja na Twój metraż szedłbym w monitory. Audience 52 fajne, ale jak bym cierpliwie szukał 52SE. W tej kolumnie siedzą lepsze przetworniki. Takie same jak w "legendarnej" serii Contour. Serii Excite nie słyszałem. Z tego co wiem są łatwiejsze do napędzenia i brzmią trochę inaczej niż "typowe" Dynki tzn. brzmienie jest jaśniejsze. Jenak na Twój metraż ja bym szukał modelu X16.
 

majk187

New member
Mam jeszcze możliwość zakupu Dali Zensor 3 w cenie 1500zł, czy to dobra opcja, czy Zensory dobrze by się spisywały?
 

mlero

New member
Po pierwsze wzmacniacz !!

Wydaje mi się, że zacząłeś nie od tej strony co trzeba.
Moje głośniki to Tannoy 615 ze słynnej serii sixies
Miałem kilka wzmacniaczy- ostatnio Rotela RB970BX, RC970BX przedwzmacniacz i końcówkę mocy i dźwięk był męczący, efekciarski, bas buczący, ogólnie -niesatysfakcjonujący.
Kilka wzmacniaczy przerabiałem i zawsze było niedobrze.
Myślałem nad zmianą głośników ale z racji kryzysu odwlekałem na potem...
Mój kolega co prowadzi sklep audiofilski niedawno polecił mi wzmacniacz, który odsłuchiwał i uznał, że dla mnie będzie akurat
AMC xia

Nooo i moje problemy się rozwiązały! Gra z Tannoyami przepięknie, dynamicznie- dla rocka super.
Kilka opinii napisałem w necie -poczytaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/1021293-post9.html
 
Ostatnia edycja:

majk187

New member
zanim zakupiłem wzmacniacz, podpytałem jaki wzmacniacz wybrać, ludziska podpowiadali, że coś z rotela się nada, udało mi się zakupić Rotela w bardzo fajnej cenie i w bardzo fajnym stanie. Z kolumnami Tannoy grał fajnie, jednak bass był męczący, twardy. W chwili obecnej zdecydowałem się na kolumny Dali Zesnor 3, jak już otrzymam sprzęt i trafi do pokoju w którym będzie grał na codzień, napiszę jakie są moje wrażenia i czy dobrze spisują się w tym gatunku muzycznym, który jak dla mnie jest trudny do odtworzenia.
 
Do góry