Wzmacniacz stereo do Tannoy F4

majk187

New member
Skompletowałem już swoje kino domowe, pochwalę się nim niedługo w odpowiednim wątku, teraz przyszedł czas na stereo do słuchania muzyki. Jak wiadomo amplituner średnio do tego się nadaje.
Nie wiem na co się zdecydować (myślałem nad Pioneerem A10, do kompletu z pozostałymi elementami, ale nie wiem czy to dobry wybór) lub jakimś modelem Rotel (np. RA 930 AX) lub coś innego, może ktoś coś doradzi? Do wzmacniacza podłączone będą kolumny frontowe z KD tj. Tannoy F4. Zestaw musi się to spisywać w muzyce rock-wej, z przewagą metalu. Wszelkie uwagi mile widziane.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tym amplitunerem to niekoniecznie - dla przykładu podłączając HK 3390 uzyskasz fajny dźwięk

Kolumny Tannoy do rocka lub metalu nadaję się średnio ,to nie są kolumny do głośnego grania .Przy większych poziomach głośności zaczynają się gubić ,bas jest nieźle rozciągnięty ,ale raczej wolny
Co innego w przypadku "spokojniejszych klimatów" wtedy podłączając do tych kolumn Cambridge Audio albo Marantz PM 5004/6004 (albo starszy model PM 5003) wydobędzie się z tych kolumn to co najlepsze -muzykalność i nasycony dźwięk

Wracając do tematu spróbuj jakiegoś modelu NAD
 

majk187

New member
Z tym rodzajem muzyki, nie chodzi mi o głośne granie, nie mam już 15 lat, kiedy to słucha cały blok razem ze słuchaczem. Chciałbym, aby wzmacniacz wydobył z tej muzyki co najlepsze. Jestem wstanie zmienić nawet kolumny frontowe.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zestawień jest sporo, ale to taka loteria co Ci się spodoba. Mnie podobało się w podobnym rodzaju muzyki zestawienie NAD + Paradigm Monitor. Ze wzmaków z dobrą dynamiką zobacz Exposure, Music Hall, NAD, może Marantz. Piszę tylko o tych co ja odsłuchiwalem. CA raczej do spokojnych klimatów. Z kolumn zobacz jeszcze Klipsch F/RF, Melodika BL, JBL Studio.
 

majk187

New member
Dzięki za cenne uwagi, narazie nad +paradigm mnie zaciekawił

Ma ktoś może inne propozycje, co najlepiej wykorzystało by kolumny Tannoy. Zmiana frontów to ostateczność.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Halogen76

New member
Mi polecono fronty Klipsch. Kupilem Klipsch Icon F_26 + marantz sr 5007. Slucham tylko metalu i punka. Kolumny godne uwagi. Duzo szybkiego basu, slychac dzwieki ktorych predzej nie bylo. Bardzo dynamiczne. Zastanawiam sie teraz nad wzmacniaczem koniecznie takim aby nie bylo potrzeby przepinania kabli na fronty
 

majk187

New member
niestety muszę odświeżyć temat, okazyjnie kupiłem ROTEL RA-931, teraz czas na zmianę głośników na froncie, mogą to być kolumny podstawkowe (zastanawiałem się nad paradigm monitor mini v7) lub duże kolumny np. monitor audio bx6. Zestaw musi się spisywać w takiej muzyce jak Suicide Silence, Thy Art is Murder, Lamb Of God, ale też w spokojniejszym klimatach (nadal rock - metal). Przypomnę, że zestaw ten nie musi grać głośno, Tannoye spisują się przyjemnie, jednak basu jest zbyt mało i jest "twardy".
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Monitor Audio też będą mieć twardy bas ,owszem będzie mieć bardzo dobre właściwości rytmiczne jednak brak będzie tego charakterystycznego "mięsa" ,co w przypadku rocka lub metalu może być wadą
Paradigm wydaje się niezłą propozycją ,ewentualnie możne jakiś podstawkowiec JBL lub Magnat Quantum
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
może coś takiego??

Focal Aria 906

nie całe 16 m2 to albo małe podłogówki, najlepiej z przednim BR ( z tylnym będą potrzebować więcej miejsca wokół siebie co przy takim metrażu raczej będzie kłopotliwe) albo podstawkowe, jeśli basu by brakowało zawsze można w przyszłości wesprzeć je subem jak choćby REL T5
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zobacz sobie np. Paradigm Monitor Mini, albo coś z Klipsch F10, Melodika BL 30, JBL Studio. Basu powinno być sporo i do szybszej muzyki będą dobre.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Oj widzę że to już w cały świat idzie:) Przede wszystkim trzeba wyodrębnic kolumny do rocka i metalu, bo tutaj nie wszystkie się sprawdzą, następnie odsłuch i dobra cena, po czym zakup:) Od siebie napiszę, że mnie spodobały się Paradigm szczególnie w szybkiej muzie. Na jak długo i czy by nie męczyły, to nie wiem bo słuchałem parę utworów, ale mają to czego szukasz czyli dobry bas i podkreślone skraje pasma.
 
Do góry