Wzmacniacz stereo do Jamo606

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
No to pozdrowienia dla taty od forumowiczôw. Sukcesôw w "walce" z nowym sprzętem i radości ze słuchania.
 

Pablo3d

New member
Zaczyna sie robic interesujaco, zaczolem od wzmacniacza a skonczy sie na wymianie kolumn :)
Tak wiec co proponujecie, sprzedam te Jamo, wiec tak do 1200zl cos ciekawego mozna kupic? moga byc uzywki
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Zaczyna sie robic interesujaco, zaczolem od wzmacniacza a skonczy sie na wymianie kolumn :)
Tak wiec co proponujecie, sprzedam te Jamo, wiec tak do 1200zl cos ciekawego mozna kupic? moga byc uzywki

Poszukaj melodika bl40 - uzywka, badz pare zlotych dorzuc i beda nowe.

Ewentualnie JBL arena 180 /Studio 270.
Zapytaj ceny Blackninja - napewno cos pomoze.

pzdr
 

Pablo3d

New member
Poszukaj melodika bl40 - uzywka, badz pare zlotych dorzuc i beda nowe.

Ewentualnie JBL arena 180 /Studio 270.
Zapytaj ceny Blackninja - napewno cos pomoze.

pzdr
Piekne kolumny tylko one kosztuja ok tysiaca za sztuke a ja chcialem sie zmienic w 1300 za pare, nic dobrego nie znajde w tej cenie?

Do Onkyo może coś z Klipsha, świetnie się sprawdzą w kinie.
To tez w moim budzecie? poza tym kolumny ktore teraz kupie beda graly w kinie ale za jakis czas (nie wiem moze pol roku) bede przesiadal sie na stereo, wiec chcialbym juz kupować kolumny które dobrze zgraja w stereo :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedyś odsłuchiwałem Onkyo 6xx z Klipshami, grało to w kinie wybornie, gdybym był na kupnie w tamtym czasie, to wyciągnąłbym kase, zabrał to co słyszałem do domu i więcej już nic nie odsłuchiwał, efekciarskie, ale świetne kinowe brzmienie. Mocno byłem zaskoczony, szczególnie, że od lat już się skupiam na innym przedziale cenowym i te z niższego pułapu cenowego odpuszczam przy odsłuchach. Do stereo jednak średnio, za bardzo efekciarskie.

Chociaż samo w sobie Twoje Onkyo w stereo średnio wypadnie. Bez względu na skrzynki.
Mimo to i tak bym wolał wymienić te Jamo, a potem ew. będziesz myślał co dalej.
Poczekaj na Blacka, coś Ci wyczaruje może z cenami. To Magik forumowy.
 

Pablo3d

New member
Dzieki za propozycje :)
Na pewno czarne kolumny odpadaja (wyzej od zony nie podskoczę:D),
a ktore z tych kolumn beda najbardziej uniwersalne?
Głownie to slucham chilloutu, jakis schiller, a zdarza sie i Pink Floyd :) wiec raczej spokojna muzyka ale lubie jaki bas jest miekki nie dudniacy :)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tez dorzuc do odsluchów jednak moze ci w nich basu brakowac.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pablo3d

New member
Byłem dzis na odsłuchu w MM (tak wiem warunki ze hoho :) ), sluchałem Pioneera A-30 oraz Denona 720ae i musze przyznac ze ten Denon zdecydowanie lepiej grał, znacznie szersza scena i wszystko takie wyrazniejsze, basy byly w sam raz , wokal był cudywony, w tym Pioneerze mialem wrazenie ze slysze wiecej basow i mniej srednicy. Dla porownania podlaczylismy takze amplituner KD Onkyo SR444 (chyba podobny jak moj aktualny S608) i naprawde roznica do tego Denona nie porownywalna jakbym sluchal za jakas sciana :), potem podłączylismy do Marantza 6005 i szczerze nie czułem duzej roznicy miedzy tym Denonem 720.
Jak myslicie jak zagra ten Denon z moimi Jamo? Czy jesli teraz mi pasował ten dzwiek z Denona to uzywany sprzet bedzie jeszcze lepiej grał?

Druga sprawa to kolumny tam sluchalismy na przemian z Heco 702 Victa Primie oraz JBL Arena 180. Jak dla mnie lepiej zagrały te Heco scena duuuzo lepsza, góra lekka a srednie chyba bardziej wyeksponowane. JBL'e zagraly dla mnie gorzej po przełaczeniu jakby wszystko było stłumione, tylko czy przy dluzszym sluchaniu taki wyrazny dzwiek nie bedzie meczyl jak przy tych Heco?

Widze ze i tak pewnie bedzie mnie czekała zmiana kd jak i kolumn, ale najpierw chyba kupic wzmaczniacz i zobaczyc jak to sie zgra.
Sam juz nie wiem :)
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Słuchałem tych wzmacniaczy i powiem szczerze , że lepiej pioneer mi sie podobal..
jednak sa rozne gusta.

Oczywiste jest to ze KD słabiej zagra niz wzmacniacz.
tylko popatrz co mozesz miec z uzywek w cenie nowki tego Denona.

Co do porownania z Marantzem 6005 - w moim odczuciu marantz zdecydowanie lepszy.
sprobuj odsluchac rozne konfiguracje ale w odpowiednim pomieszczeniu i przy na kilku roznych utworach.

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pablo3d

New member
A moze cos z uzywanego zamiast tego Denona 720ae?

Z tego co znalazlem na Allegro:
- Marantz PM8200 - 1200zł
- Rotel RA-04SE - 1000zl
- Denon 1055R - 750zl
- Sony SONY TA-FB920R - 700zł
- DENON PMA 710 AE - 700zl
- Cambridge Audio Azur 540A V2 lub 640A - 800zl
- ONKYO A-9155 -700zl

Tylko nawet nie wiem ktory wzmacniacz ma jakei brzmienie.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
1.Denona znasz juz brzmienie.
710 podobny do 720 w zasadzie nastepca.
2. Onkyo jeden z kolegów z forum ma popytaj
3. Cambridge raczej 640v2 lub 650 poszukaj

Rotel nie znam.
Sony - jak dla mnie odpada.

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry