Wzmacniacz stereo do gramofonu Rega RP1

Garos

New member
Witajcie :)

Na 40-ste urodziny zażyczyłem sobie gramofon i jestem szczęśliwym posiadaczem Rega RP1.
Posiadam amplituner ale myślę nad wzmacniaczem stereo do gramofonu, słucham różnej muzyki ale najczęściej rockowej i heavy, lubię dobry lecz nie dudniący bas.
Wzmacniacz cenowo do 1000 zł.

Wybrałem takie modele :
http://*********.pl/pioneer-a-10.html
http://*********.pl/onkyo-a-9030.html

Może ktoś poleci coś innego ?

Z góry dzięki, pozdrawiam
Garos
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tych dwóch wybrałbym Onkyo .Najlepsza kombinacja to by było preamp+ wzmacniacz
Nie wiem z jaką wkładką Twój gramofon obecnie pracuje ,ale jeżeli jest to Ortofon OM5 to wymiana ma jak najbardziej sens ,a można nawet rzecz,że jest konieczna
 
Wzmacniacz to wierzchołek góry lodowej, tak kolega napisał wcześniej.
Kłania się wymiana wkładki ,jakiś pre-amp no i wywaliłbym ten kabelek rca dzień dobry.
 

Bebol

New member
Sorki że się podpinam, ale czy wymiana kabla łączącego gramofon ze wzmacniaczem faktycznie robi duża różnice?? Mam Reloopa RP 6000 z igła Pro S i kable standardowe. Czy jak bym kupił jakieś kable np. "Melodiki" to będzie poprawa?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tak ,po swoim przykładzie wiem że ma znaczenie .Kiedyś spróbowałem z kablem IXOS ze srebrzonej miedzi ,pomimo tego że był dosyć drogi ok.500zł przy podłączeniu gramofonu wypadł nie najlepiej .Całkowicie "zabił " analogowe brzmienie ,dźwięk był niemal ostry na dłuższą metę odsłuch męczył ,a naprawdę lubię muzykę
Co ciekawe przy źródłach cyfrowych (BD ,CD) ten kabel wypadał znacznie lepiej ,może muzyka nie emanowała jakimś ciepłem, ale brzmienie było bardzo przejrzyste ,świetne wysokie tony i niesamowita dynamika wręcz szalone tempo nagrań w ogóle odnosiłem wrażenie, że muzyka jest odtwarzana jakby szybciej

W przypadku gramofonu mam bardzo dobre doświadczenie z kablami Qed (używałem Qed Qunex 2)
 
Ostatnia edycja:

Bebol

New member
Czyli jednak wymiana nie zawsze musi być na lepsze :) Ja jeśli już to nie chciałbym wydać na te kable więcej jak 200zł. Głośnikowe mam melodiki, więc o nich pomyślałem.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niestety nie znam kabli Melodika ,nigdy nie miałem i nie używałem

W przypadku gramofonu warto się rozejrzeć za jakimiś fajnymi używkami w rodzaju Qed Qunex ,Cable Talk ,Eagle Cable ,Van del Hul ,można też popróbować z kablami Supra
 

robiz

New member
Pre-amp będzie i wkładkę też wymienię ale niestety wszystkiego od razu nie dam rady :-(

A może zainteresuj sie wzmacniaczem Rega brio ;)
Wbrew pozom i wyglądowi, to całkiem sensowne urządzenie , do tego pre tez od regi i masz całkiem fajny firmowy setcik ;)

Z używkami to ciężka sprawa z tego co na szybko poszukałem. A nowa Supra 1.5m 360zł.

Spróbuj popytać w sklepie AVCORP, tam maja co jakiś czas kabel SUPRA Dual we własnej konfekcji w cenie ok 150 zł, chyba , jeżeli dobrze pamiętam.
Bardzo fajne kable w tej cenie.

robiz
 
Ostatnia edycja:

Garos

New member
Pod amplituner podłączyłem dobrego pre-ampa pomimo iż mam wejście phono i szału nie ma :-(
Pożyczyłem od kolegi wzmaka stereo Marantz Model 1090 i jest rewelacja, teraz hulnęło mocą, gra tak jak powinno :-o :-D tony niskie i wysokie grają pięknie :)
Informacja dla przyszłych użytkowników gramofonu, od razu podłączjcie pod wzmacniacz stereo
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Informacja dla przyszłych użytkowników gramofonu, od razu podłączjcie pod wzmacniacz stereo

Niektóre wzmacniacze stereo wcale nie grają lepiej niż amplitunery - znam takie .Również wzmacniacz nie jest równy wzmacniaczowi (nawet z tej samej półki cenowej)
 

Garos

New member
Kolega ma tego Marantza Model 1090 do sprzedania i pytanie: warto brać czy lepiej kupić nowy wzmacniacz?
 
Do góry