Wzmacniacz i Cd do MA RX6?

Maciej24

New member
Witam wszystkich, właśnie stałem się posiadaczem zestawu MA RX (5.1) i amplitunera onkyo 906. Teraz przyszedł czas na wybór do RX6 dobrego wzmacniacza i cd. Tutaj zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze. Sprzet stoi w pomieszczeniu 19m, a muzyki słucham przeróżnej, od popu, dance, techno, R'n'b, hip hop po rock. Mam wstępnie kilka typów: CA740 lub 840, Roksan kandy K2 i Naim Nait 5i. Może ktoś już słuchał tych kolumn z takimi zestawami? :)
 

krzystorek

New member
Maciej24 mam podobny problem. Rozglądam się za zestawem stereo. Po odsłuchach padło na MA RX6. Też jestem na etapie poszukiwania do tego solidnego wzmacniacza. Moi faworyci do RX to: CA 840A , Naim Nait XS , Arcam A28.
Pamiętaj że Monitor Audio mają dobrze zaznaczoną górę i głęboki bas. W tych kolumnach brakuje trochę średnicy co może poprawić na przykład Naim. Naim Nait XS jest droższy od 5i ale warto dopłacić. Wzmacniacze Naim'a mają rewelacyjny środek i rewelacyjnie się komponują z MA. Naim potrafi delikatnie wygładzic górę Monitor Aduio co sprawia że się tego rewelacyjnie słucha i nie kłuje po uszach. Nie pisałeś o budżecie bo Naim to raczej klocki dosyć drogie. No ale jak ktoś kupuje 906 to i może się skusi na Naima :)
 

Maciej24

New member
Słyszałem pochlebne opinie o Naim Nait XS, tylko niestety wykracza troszkę poza mój budżet. Chce przeznaczyć ok 8000 na wzmacniacz i CD, więc jest on poza moim zasięgiem. Ale Naim 5i to całkiem ciekawa propozycja:). A co z Roksan kandy K2? W necie go chwalą, ale nie wiem jak zagrałby z RX6.
 

krzystorek

New member
Przyznam szczerze że Roksana nie słyszałem ale do 8tys proponuję przesłuchać: CA740 , Arcam A28 , Twój Naim 5i i może jeszcze Carat A57. Wszystkie te wzmacniacze z CD zmieszczą się w budżecie i powinny dobrze sobie poradzić z RX6. Wszystko teraz zależy od tego co bardziej przypadnie Ci do gustu. Mi najbardziej z Monitor Audio podobał się Naim ale to tylko moje odczucia. Może Tobie spodoba się coś innego. Wszystko zapewne okaże się po odsłuchach ;)
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
5i-2 jest już chyba ponad rok w ofercie. Poza zmianami wewnętrznymi, przekładającymi się na lepszą rytmikę, dodano gniazdo z przodu obudowy, pod które można podłączyć np coś w stylu przenośnego odtwarzacza mp3 ;) Sytuacja może być nieco zagmatwana, ponieważ na stronie oficjalnej producenta bieżący model jest oznaczony jako 5i i pewnie część sklepów nie przywiązuje wagi do oznaczeń na opakowaniach, gdzie z kolei widać właśnie 5i-2. Ale może być też tak, że komuś jeszcze ostał się 5i.
 

Maciej24

New member
Witam ponownie, w końcu wybrałem sie na odsłuch sprzętu, do Rx6 były podpiete: CA A840 i C840, Naim nait5i z cd5i i Naim nait XS z CD5xs. W porównianiu CA i Nait 5i zdecydowanie bardziej podobał mi się nait, nie mam może jakiegoś wyjatkowego "ucha" i nie jestem zbytnio obsłuchany jeśli chodzi o sprzęt stereo, ale poprostu bardziej przypadł mi do gustu. Tak jak ktoś już wcześnie tutaj napisał, czułem się jakbym był w innym wymiarze. Byłem już zdecydowany na kupno tego naima, dopóki nie podłączyli Naima XS... Wtedy szczęka mi dosłownie opadła :) Zdecydowanie lepszy dźwięk, wokale i średnica po prostu bajka. Zdecydowanie najlepszy sprzęt z którym miałem do czynienia!!!:) Czytałem gdzieś wcześniej, że bas na XS nie schodzi zbyt nisko i że się pod koniec urywa, ale jak dla mnie jest idealny i niczego mu nie brakuje, jest po prosu w sam raz.:) Może to kwestia podłączonych głośników, kabli czy akustyki. Z tego całego wrażenia zapomniałem zapytać jakimi kablami był zestaw podłączony. Wiem że znacznie przekroczę ustalony budżet, ale cóż za jakość trzeba płacić. Teraz moje pytanie, jakie najlepsze okablowanie do nich? Teraz RX mam podłączone do onkyo kablami QED XT Evolution, myślicie że dobrze zagrają z XS? Jeszcze jakim kablem najlepiej podłączyć cd do wzmacniacza?
 

pawel-t1

New member
kiki napisał:
Ładnie opisałeś tego Naima - ja słuchając z Kefem - byłem jakby w innym wymiarze.

Z jakimi Kefami słuchałeś tego Naima? I czy ma on main-in?

Podłączam się też do pytania kolegi p0is0n - chętnie bym posłuchał w wawie. Tylko gdzie?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Cyrus z serii 6, Jolida 1501RC, Roksan K2, wreszcie Naim XS ale najdrozszy z nich jest. Same dobre i nieco rozne sposoby na wymarzony dzwiek :)
 
Do góry