Wzmacniacz i amplituner podpięcie

Rucia1

New member
Pomału dojrzewam do zakupu wzmacniacz. Amplituner CA551r ma wyjście pre out, z tego co wyczytałam wzmacniacz powinien mieć main in. Na szafce mam mało miejsca i chciałabym znaleźć niski wzmacniacz coś w stylu CA Azur 351 lub NAD 316 ale z tego co widzę to one nie mają tej funkcji. Czy możecie coś polecić innego, ewentualnie doradzić jak to spiąć ? Czy jet sens wpinać dac między Blue Ray a ampli ? Czy to poprawi stereo ?
 

Rafal7

Banned
Dac miedzy ampli a bd to nie, ale między bd i wzmacniacz to tak
Przecież możesz podłączyć ampli z Pre Out pod Aux w wzmacniaczu.
 

Rucia1

New member
Wtedy jak chce kino to reguluje głośność na wzmacniaczu fronty a na ampli resztę głośników. Analog z bd wpinam do wzmacniacza, a hdmi do ampli ?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 

Rucia1

New member
Ok dzięki już wszystko ogarniam. Doradźcie mi jeszcze czy do FEF Q7 te wzmacniacze nie są za słabe CA Azur 351 lub NAD 316 ? Czy odczuję poprawę w stereo i który według was lepiej kupić ?
 

Rafal7

Banned
Tylko musisz pamiętać o tym że podłączając się pod wzmacniacz pod Aux bez Main In musisz ustawić głośność na wzmacniacz tak jak podczas kalibracji.
Czyli dajesz głośność na wzmacniacz na godzinę 10 i robisz kalibracje na ampli, potem sobie słuchasz muzyki i kręcisz wzmacniaczem, potem chcesz oglądać film to musisz volume ustawić tak jak w czasie kalibracji było ustawione.Z main in jest o tyle wygodniej że nic nie potrzeba ustawiać tylko przełączyć wejścia.
Ja mam pod Aux i da się żyć.
 

Rucia1

New member
Czytałam już ten wątek. Teraz chodzi mi o który wzmac CA 351 czy NAD 316? Czy nie są za słabe

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 

venom200

Member
Żeby wszytko podłączyć wcale nie są potrzebne pre out.
Ja mam NAD C350 i nie mam pre jak i w onkyo636 też nie ma pre i wszystko działa.
 
Do góry