Wzmacniacz do rozbudowy Yamaha RX-V773

pedrodelsol

New member
Witam,
Powoli będę chciał rozbudować swoje audio o wzmacniacz stereo. Obecnie posiadam ampli Yamaha RX-V773 i podpięte do niego Dali Zensor 7/Vokal + sub Tannoy TS1001. Wszystko gra na 25m2. Yamaha ma pre-out, więc szukam czegoś co ma "main-in" żeby uniknąć przepinania kabli i co umożliwi sterowanie głośnością z jednego pilota/urządzenia. Ma być tak żeby podłączyć, skalibrować i zapomnieć ;-) Mile widziane propozycje sprzętowe lub inne rozwiązania, które spełnią moje oczekiwania.
 

pedrodelsol

New member
Ten Music Hall raczej przekracza założony budżet i to sporo ;-) Skłaniałbym się do czegoś w granicach 2k. Tylko zastanawiam się czy wzmacniacz stereo w tej cenie zagra wyraźnie zdecydowanie lepiej niż moja V773? Wbrew pozorom 773 nie jest chyba taka najgorsza?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zagra lepiej. Tylko w tym budżecie cieżko będzie o wzmacniacz z main in. Poszukaj może używanych. Np. Marantz pm7004.
 

Scrollek

New member
tak jak pisze Pawel_Sz85 zagra lepiej-zdecydowanie lepiej. Wzmak za 1k zagra lepiej. W 2k nic nowego z mian in nie kupisz (pozostaje używka, nie taka zła) albo poczekaj dołóż kase i zacznij szukac nowego
 

pedrodelsol

New member
Ok budżet mogę zwiększyć do 3-4 tys. Najwyżej zakup odlozony będzie o kilka m-cy później. Jakie jeszcze propozycje macie?
 

hans2

Banned
jakie w ogole sa najtansze wzmaki z main-in/power amp direct?

ten mh a35.2 to chyba jeden z tanszych, tak?
pm7004 jesli jeszcze uda sie znalezc. znacie jakies tansze?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jeden z tańszych. W podobnym budżecie są jeszcze Creek Evolution 50A (gdzieś czytałem, że są robione w tej samej fabryce co MH), Audiolab 8200 A, Pioneer A-70,Yamaha A-S1000, Atoll In100.
 

rayzor

Member
Cześć, ja również przymierzam się do rozszerzenia systemu KD (RX-V775) o stereo, także poniżej przedstawiam dotychczas skompletowane wzmacniacze, które posiadają odpowiednie wejście dla amplitunera. Może lista ta się przyda. ;-)

2999 zł - Music Hall a35.2 (wyczytałem, że to klon Teac AI-1000 - post)
3194 zł - Pioneer A70
3600 zł - Creek Evolution 50A
3990 zł - Atoll In100
3999 zł - Teac AI-1000
3990 zł - Audiolab 8200A
4600 zł - Roksan Kandy K2 AMP
5145 zł - Harman Kardon HK990
5150 zł - Roksan Kandy K2 BT
5390 zł - Arcam FMJ A28
 

jurass

Banned
A dlaczego nie bierzecie pod uwagę końcówek mocy? Przecież w takim układzie niepotrzebnie płacimy za przedwzmacniacz wzmacniacza stereo. A wśród końcówek mocy też można znaleźć coś w rozpatrywanym zakresie cenowym, np. Marantz MM7025.
 

pao

New member
jakie w ogole sa najtansze wzmaki z main-in/power amp direct?

ten mh a35.2 to chyba jeden z tanszych, tak?
pm7004 jesli jeszcze uda sie znalezc. znacie jakies tansze?

Ja też poszukuję wzmacniacza, tylko pod inny model Yamahy (RX-V663) i znalazłem w cenie do 2000 pln - Pioneera A-50 i AMC XIA - mają całkiem przyzwoite opinie na "konkurencyjnym" forum, ale oczywiście trzeba je samemu zweryfikować i posłuchać jak te klocki grają.

Marantza PM7004 jeszcze niedawno widziałem w Saturnie, ale to już cena ok. 3000 pln.
 

Scrollek

New member
A dlaczego nie bierzecie pod uwagę końcówek mocy? Przecież w takim układzie niepotrzebnie płacimy za przedwzmacniacz wzmacniacza stereo. A wśród końcówek mocy też można znaleźć coś w rozpatrywanym zakresie cenowym, np. Marantz MM7025.

Końcówka mocy zagra tak jaki sygnał dostanie z przedwzmacniacza a ten w KD jest kiepskiej jakości. Do prawdziwego przedwzmacniacza jak najbardziej ok, do wzmacniacza też ok ale do KD nie.
Sygnał z CD będzie szedł przez ampli do końcówki mocy. Zresztą cena tego Marantza to zakup nowego wzmaka
 

Rafał29

New member
Ja również zamierzam kupić wzmacniacz który połączę z amplitunerem. Po dłuższym rozeznaniu wytypowałem 3:
MH a35.2
Pioneer a70
Yamaha as1000
Każdy z nich ma naprawdę bardzo dobre opinie, zarówno na forach jak i w prasie. Mnie pozostał tylko odsłuch, sam jestem ciekawy jak zagrają. Każdy kosztuje ok 3,5
 

hans2

Banned
Najtańszy to jest Pioneer A 30 - cena 800 zł:blagam:-litości

ciekawe, nie wiedzialem ze w takiej cenie mozna dostac ta funkcje.
ale wyglada na to ze pozostali producenci nie sa zainteresowani wrzuceniem tej funkcji do najtanszych modeli.
np u denona dopiero model za 5k ma main-in :D
 

pedrodelsol

New member
Wygrzebałem w necie jeszcze NAD 356 DAC, który zbiera niezłe opinie. Z tyłu obudowy jest "main in" połączony zworką z "pre out" (czemu ona służy tak a propos?) Czasem podłączam USB z muzą do ampli więc jestem ciekaw czy warto inwestować w ten DAC? Ma ktoś do czynienia z tym NAD'em?
 

pedrodelsol

New member
Orientuje się ktoś czy w Warszawie lub okolicach, któryś ze sklepów ma w ofercie tego MH a35.2 i jest mozliwość jego odsłuchu? Niby tyle sklepów a w żadnym nie znalazłem tego modelu ;-) Ewentualnie będę chciał przetestować Audiolaba 8200, Yamahe A-S1000, Pioneera A-70 i NAD 356 - ale z tymi nie będzie problemu z odsłuchem. Są w miarę dostępne.
 
Do góry