Wzmacniacz do Monitor Audio RX8

miethod

Member
Potrzebny do stereo pod pre out z ampli Yamahy. Nie wiem czy jest sens pakować się w nowy sprzęt bo na rynku wtórnym napewno jest sporo wzmacniaczy którę sobie spokojnie poradzą. Obecnie więcej oglądam filmów niż słucham muzyki (nic z klasyki czy rocka, raczej czarne klimaty rap/reggae, czasem funk, breakbeat) i czasem lubię przywalić coś w stereo - z samego ampli brakuję trochę dynamiki i basów.

szukam czegoś używanego w okolicach 800-1500 zł, wyprodukowanego w ciągu ostatniego pietnastolecia, kilka typów:

- HARMAN KARDON HK 980
- ROTEL RA-1060
- Advance Acoustic MAP105
- KENWOOD KA-7010

Pomieszczenie dość duże gdyż to salon + kuchnia, ale od ściany z kolumnami siedze 3 metry i to odległość z której słucham.

Jakieś sprawdzone propozycję przez posiadaczy RX8?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten MH jest fajny i w dość dobre cenie. Rozejrzałbym się też za używanymi Nad-ami 355/356, 372. Nad będzie miał trochę więcej basu.
 

miethod

Member
MH fajny owszem, ale zapomniałem dodać:

- wolałbym mieć kontrolę wysokich, niskich tonów na panelu jednak (ewentualnie na pilocie)
- kolor raczej czarny - srebrne elementy OK, ale cały srebrny nie będzie pasował do reszty
 

miethod

Member
dzięki,
póki co HK 980 moim faworytem, ładnie by się komponował na szafce z Yamahą.
NADy są trochę brzydkie jak na XXI wiek, naczytałem się że ponoć się nie zgrywają za dobrze z RX8 (ale może to opinie ludzi którzy słuchają klasyki, jazzu etc.)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

miethod

Member
pytanko jeszcze, HK 980 nie ma wejścia main-in, w takim przypadku ampli podłączam pod AUX czy jakieś inne dowolne wejście? ma to jakieś znaczenie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak możesz pod aux. Tylko niestety musisz się liczyć z tym,że przy filmach będziesz musiał regulować głośność we wzmacniaczu i amplitunerze. Ale to nie jest jakiś wielki problem.
 

miethod

Member
zgłaśnianie to żaden problem, jeśli różnica w stereo na RX-8 w porównaniu do samego ampli Yamahy będzie znacząca... (obecnie góra gra ładnie, gorzej basem)
 

miethod

Member
HK 980 nowy jest obecnie w niezłej cenie, także w zasadzie jestem na 99% zdecydowany.
Jeszcze chciałem zapytać czy nie warto wziąść jakiegoś używanego Technicsa (pamiętam 15 lat temu miałem Technics SU-V45A, grał bardzo przyjemnie, no i ten magiczny przycisk “loundness” który dawał dynamicznego kopa). Technics firma już trochę zapomniana, ale zapytam z sentymentu. Czy np.

WZMACNIACZ TECHNICS SU-VX820 WIELKA OKAZJA POTĘGA! (4637933023) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

WZMACNIACZ TECHNICS SU-8080 DUAL MONO RARYTAS OKAZ (4637933049) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

WZMACNIACZ TECHNICS SU-A60 UNIKAT WEJŚCIA CYFROWE (4637933294) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

z RX-8 nie zagrały by lepiej od HK 980?
Czy raczej nie warto się pakować w tak leciwy sprzęt?
 

miethod

Member
A jak wygląda kontrolowanie głośności w stereo w przypadku podłączenia ampli do main-in w NAD 355/356/372?
Rozumiem, że podgłaśniam na amplitunerze? Ale czy w stereo mam wtedy kontrole wysokich/niskich tonów na NADzie?

Podłączyłem testowo pod main-in HK 3490 ojca, i HK jest "martwy" jeśli chodzi o kontrolę głośności, niskich/wysokich tonów czy balansu. Z NADem będzie tak samo?
 

miethod

Member
Znalazłem informację, że HK 980 gra bardzo podobnie do HK 3490.
Podłączyłem więc wczoraj bezpośrednio HK 3490 ojca i grało całkiem nieźle, natomiast basu jednak trochę brakowało. NAD 355/356 dostarczy go trochę więcej od HK 980?
 
Do góry