wzmacniacz do dynaudio x32

seeland

New member
Witam
Zainteresowany jestem kupnem wzmacniacza, kolumny już wybrane są to dynaudio x32 jednak mam problem ze wzmacniaczem mam do przeznaczenia max 4000zł.
Głownie słucham trance house i chillout. Całość będzie podłączona do tv, ps3 oraz laptopa i teraz następna prośba jak to wszystko podłączyć i zgrać ze sobą żeby działało.
Nie wiem jak to ogarnąć żeby wszystko funkcjonowało na tych kolumnach tzn dźwięk z ps3, tv i oczywiście z laptopa
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To są dość drogie kolumny więc logiczne jest w pełni wykorzystanie ich potencjału .W mojej opinii kupno jakiś tańszych klocków w rodzaju Harmana,Denona ,Marantza raczej mija się z celem

Była ostatnio wyprzedaż, był dostępny wzmacniacz Vincent SV 236 za 4200zł (przecena z 6900zł ) nie wiem czy jeszcze jest osiągalny ale byłby to bardzo dobry partner.Otóż ten wzmacniacz ma w stopniu końcowym lampy, a co za tym idzie dźwięk generowany charakteryzuje się niesłychaną muzykalnością i pięknem - jeżeli słuchasz muzyki chillou jest to wręcz wymarzony klocek
Niestety źródło w postaci laptopa i ps3 bardzo ograniczy taki system ,trzeba po prostu zacząć zbierać pieniądze na coś lepszego
 
Ostatnia edycja:

LukeSky

Member
Bez reklam
Ja bym posłuchał NAD albo CA. Jednak chyba u Ciebie wpierw ustaw jak to podłączysz. PS3, tutaj możesz wyjść optykiem. Komputer to chyba tylko USB lub z karty, ale tam już lecisz analogiem. Zostaje jeszcze TV. W przypadku wzmacniaczy stereo przeważają niestety wejścia analogowe.

Można zrobić tak tak:

PS3 -> HDMI -> TV
LAPTOP -> HDMI -> TV (tutaj pytanie czy prześle także dźwięk tym kablem)
TV -> OPTYKIEM -> DAC

I tutaj przykładowo możesz dobrać C356BEE lub C357BEE ze wbudowanym DAC, który może albo brać z USB strumień albo z OPTYKA.

Tyle mogę poradzić w NAD'ie. Co do CA to już musisz poszukać. 3k za C356BEE + DAC powinieneś dać radę wyrwać :)

Spokojnie NAD napędzi te głośniki. W twoim wypadku musisz chyba bardziej zastanowić się nad układem jak to chcesz podłączyć, wtedy łatwiej też będzie Ci wybrać sprzęt bo może się okazać że jak chcesz po HDMI wszystko do wzmaka to tylko A/V Ci zostanie, szkoda by było do takich głośników.

Jeśli głośniki masz już w domu, to spokojnie idź do HIFI jakiegoś i wypożycz na odsłuch w domu. Zostawiasz kaucje i po temacie.
 

seeland

New member
dzięki wszystkim za rady widzę jednak ze będzie problem z podłączenie tego wszystkiego o czym pisałem wyżej. Czy jak dojdzie jeszcze do tego odtwarzacz sieciowy to sprawę załatwi? Pytam ponieważ jest to mój pierwszy poważny zestaw i nie mam pojęcia jak to ogarnąć wszystko
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli ma to być coś na zasadzie cyfrowej domowej rozrywki to szkoda w wzmacniacz inwestować ,podobnie jak w kolumny Dynaudio .Lepiej kupić jakiś amplituner AV , który będzie miał odpowiednią liczbę wejść ,w tym cyfrowych i to wszystko podłączyć
 
Do góry