Wyzwanie dla WAS!: 17 cali ktory obsługuje full HD!

oracle

New member
Powoli juz zaczynalem tracic nadzieje na znalezienie takiej matrycy.
Widze ze macie sporą wiedze na ten temat. Poszukuje matrycy DO 17 cali, czyli moze byc mniejsza, z rozdzielczoscią 1920x albo wiekszą, nie musi być wide screen.

Pewnie bedziecie sie dziwić po co mi taka mała matryca do tak dużego formatu. Otóż jest mi ona potrzebna do zbudowania Projektora FullHD. Własnoręcznie, porządnie zbudowany projektor jest 100 razy tańszy w użytkowaniu i wykonaniu. Jakość obrazu przy dobrym wykonaniu nie ustępuje jakosci gotowego projektora HD. Jednak znalezienie malej matrycy z dużą rozdzielczością sprawia spore kłopoty. Jesli znacie jakies miejsce gdzie moge dostać taką matrycę to bardzo proszę o wskazanie mi go.
z gory dzieki i pozdrawiam.
 

SlawekR

New member
oracle napisał:
Powoli juz zaczynalem tracic nadzieje na znalezienie takiej matrycy.
Widze ze macie sporą wiedze na ten temat. Poszukuje matrycy DO 17 cali, czyli moze byc mniejsza, z rozdzielczoscią 1920x albo wiekszą, nie musi być wide screen.

Pewnie bedziecie sie dziwić po co mi taka mała matryca do tak dużego formatu. Otóż jest mi ona potrzebna do zbudowania Projektora FullHD. Własnoręcznie, porządnie zbudowany projektor jest 100 razy tańszy w użytkowaniu i wykonaniu. Jakość obrazu przy dobrym wykonaniu nie ustępuje jakosci gotowego projektora HD. Jednak znalezienie malej matrycy z dużą rozdzielczością sprawia spore kłopoty. Jesli znacie jakies miejsce gdzie moge dostać taką matrycę to bardzo proszę o wskazanie mi go.
z gory dzieki i pozdrawiam.

Osobiście nie spotkałem się z taką rozdzielczością poniżej 24 cali. No chyba że w matrycach notebookowych, tam to i w 15 calach można zaleźć full HD.
 

SlawekR

New member
oracle napisał:
No czyli istnieją, ja szukam matrycy, wiec to nie koniecznie musi byc telewizor czy monitor, to moze byc dowolne urządzenie, tanie bo np uszkodzone ale ze sprawna matryca.
np coś takiego:
http://www.allegro.pl/item204087192_nowa_matryca_17_cali_30_pin_faktura.html
tylko musialbym wiedziec jak jej uzywac tzn skad wziasc do niej elektronike.
jednym slowem jak najmniejsza z rozdzielczoscią 1920x

Cała potrzebna elektronika jest na matrycy. Do tego potrzebny jest tylko inwerter do zasilenia świetlówki. Ale prawidłowe doprowadzenie sygnału to już całkiem inna sprawa.
 

incognitos

New member
oracle napisał:
No czyli istnieją, ja szukam matrycy, wiec to nie koniecznie musi byc telewizor czy monitor, to moze byc dowolne urządzenie, tanie bo np uszkodzone ale ze sprawna matryca.
np coś takiego:
http://www.allegro.pl/item204087192_nowa_matryca_17_cali_30_pin_faktura.html
tylko musialbym wiedziec jak jej uzywac tzn skad wziasc do niej elektronike.
jednym slowem jak najmniejsza z rozdzielczoscią 1920x
Kurde i dasz radę zrobic takie coś sam?? Zeby działało wejście hdmi itp.??! To w ogóle możliwe??
PS: Szukaj matrycy o natywnej rozdzielczości 1920 na 1080
 

oracle

New member
Dać, dam rade, to nie problem o ile ma sie schemat i programy. Ale to jeszcze zalezy od kosztow. Pozatym pisze ze jest 1920x1200, ale skad mam wiedziec czy to natywna rozdzialka?
 

SlawekR

New member
oracle napisał:
Dać, dam rade, to nie problem o ile ma sie schemat i programy. Ale to jeszcze zalezy od kosztow. Pozatym pisze ze jest 1920x1200, ale skad mam wiedziec czy to natywna rozdzialka?
Te matryce mają właśnie taką rozdzielczość natywną. Stosowane są w niektórych Dellach, Sony, Asusa jednego też widziałem. Co do robienia tego po swojemu, to nie wiem jak poradzisz sobie choćby z implementacją HDCP.Taka N-ka to do tej pory sobie nie może z tym poradzić na ten przykład :). Jakoś czarno to widzę. Potencjalnych "schodów" będzie co nie miara.
 
Ostatnia edycja:

oracle

New member
Mnie zalezy na tym zeby matryca potrafila wspolpracowac z karta graficzna.
Wiec potrzebuje sterownika/schematu sterownika taki jak jest w laptopach. Urządzenia pomiedzy kartą graficzną a samą matrycą. Oczywiscie to jest narazie pomysł. Zrealizuje go jesli bede wiedzial ze nie bede musial placic gigantycznych kwot. Dopoki bede wiedzial co robic to nie bedzie problemu.
Zastanawiam sie też nad kupnem projektora ale musialbym wiedziec ze da sie przerobić lampe tak zeby dalo sie wsadzic wlasne zarowki. To tez wydaje mi sie prawdopodobne. Nawet jesli uklad prądowy nie pasowalby to wystarczyloby mi jakbym potrafil uzyc tanich zarowek a nie tych za 1000zl.
 
Do góry