Wystrzały z kolumn.

tuna_nh

New member
Witam. Mam problem.
Posiadam Denona AVR1911 do którego podpiąłem zestaw 5.0 Klipsch F20. Problem polega na tym, że w kolumnach od czasu do czasu słychać wystrzał. Na początku myślałem, że to wina kiepskiego źródła dźwięku ale chyba tak nie jest bo występuje zarówno podczas ogladania hbo lub np youtube. Strzał trwa chwilkę lecz jest glosny nawet przy niewielkich głośnościach. Nie chodzi tu o jeden kanał chyba na wszystkich kolumnach już mi się przytrafił. Dodam, że niedawno robiłem remont a przed nim nie pamiętam by cos takiego miało miejsce, ampli jest teraz bardziej zabudowane czyżby to wina temperatury? Dziękuje za pomoc i sugestie boję się, że coś się stanie. Pozdrawiam.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Temperatura nie ma tu nic do rzeczy ,być może pojawiają się przepięcia to szczególnie słychać w nocy przy włączaniu się lodówki lub czajnika ,w tym przypadku pomorze zwykła listwa sieciowa

Często też przy włączaniu wzmacniacza (szczególnie dużej mocy) występuje takie puknięcie(lub wręcz uderzenie) w kolumnach ,aby temu zapobiec część konstrukcji ma tzw układ miękkiego startu

Ewentualnie włączaj amplituner przy pokrętle głośności ustawionym na minimum
 

tuna_nh

New member
Sprobuje z listwą możecie mieć rację natomiast nie sądze, żeby winne były przepięcia. Nie chodzi tu o dźwięk np przy włączaniu tylko lekko mi szumi. Uderzenie ma miejsce podczas pracy urządzenia i jest na tyle głośne, że może przestraszyć.
 

tuna_nh

New member
Najdziwniejsze jest to, że wczoraj np zdarzyło mi się to dwa razy na dwóch różnych kolumnach a w ciagu ostatniego tygodnia może raz więc nie ma regularności.
 

tuna_nh

New member
Przepiąłem ampli z przedłużki do gniazdka ściennego i przez dwa dni żadnych wystrzałów więc może to był powód, zobaczymy czy weekend wytrzyma. Przedłużka ląduje w śmietniku. Pozdrawiam.
 
Do góry