wysokie wymagania

marcef

New member
Ostatnio spotkała mnie przypadłość NIEMANIA AMPLITUNERA do KD. żeby ten stan zmienić to tak czytam fora i specyfikacje sprzętu ale nie mogę natrafić na taki który spełnia moje oczekiwania tzn
-USB
-Internet
- dolby 5.1
-wyjście (gniazdko z prądem) dla suba bo go musze włączać pstryczkiem za każdym razem lub z wtyczki.
-hdmi (lepiej żeby było.

Nie powiem bo kilka znalazłem ale żaden nie wyczerpuje tej listy w całości.
yamaha vsx 475
denon avrx 1000
onkyo txnr 414
onkyo txnr 509

powyższe wszystko mają oprócz tego dodatkowego wyjścia prądu dla np suba
jestem juz w stanie zrezygnować z hdmi , najwyżej prosto do tv rzuce obraz a dzwiek optykiem.

Bardzo proszę pomocną duszę o ratunek.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dziś są czasy subów aktywnych, czyli mają swój wzmacniacz i muszą być podpięte do niezależnego gniazdka. Nie ma amplitunerów z gniazdkiem sieciowym dla suba :) (przynajmniej ja nie znam). Suby natomiast można ustawić w tryb auto (ja nie lubię, wyłączam pstryczkiem)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ostatnio spotkała mnie przypadłość NIEMANIA AMPLITUNERA do KD. żeby ten stan zmienić to tak czytam fora i specyfikacje sprzętu ale nie mogę natrafić na taki który spełnia moje oczekiwania tzn
-USB
-Internet
- dolby 5.1
-wyjście (gniazdko z prądem) dla suba bo go musze włączać pstryczkiem za każdym razem lub z wtyczki.
-hdmi (lepiej żeby było.

Nie powiem bo kilka znalazłem ale żaden nie wyczerpuje tej listy w całości.
yamaha vsx 475
denon avrx 1000
onkyo txnr 414
onkyo txnr 509

powyższe wszystko mają oprócz tego dodatkowego wyjścia prądu dla np suba
jestem juz w stanie zrezygnować z hdmi , najwyżej prosto do tv rzuce obraz a dzwiek optykiem.

Bardzo proszę pomocną duszę o ratunek.

Zdaje się, że żaden z współcześnie produkowanych amplitunerów już nie posiada takiej funkcjonalności bez względu na to, jaki to będzie model. Jeśli już koledze na tym zależy, to musi kolega celować w urządzenia starszej generacji i to dość wysokie modele. Np. Denon AVR-3808A którego miałem. Odnośnie gniazdka sieciowego. Trzeba wiedzieć, że tego typu rozwiązania realizowane są na dwa sposoby. Pierwszy to gniazdko, na którym cały czas jest napięcie, bez względu na to, czy urządzenie jest w stanie czuwania lub pracy. Drugi sposób, ten pożądany, to pojawienie się napięcia na gniazdku wyjścia w chwili przejścia urządzenia z trybu czuwania do trybu pracy.

Natomiast wszystkie założenia kolegi spełnią np. Denony serii AVR: 3808 i 4808. Ale to starsze, bardzo dobre modele, lepsze od tych wymienionych przez kolegę.
 
Ostatnia edycja:

popej

New member
Niektóre amplitunery mają wyjście triggera 12V, który służy do sterowania zewnętrznymi urządzeniami. Subwoofer może mieć wejście w tym samym systemie. Podobno istnieją listwy z gniazdami sieciowymi sterowane sygnałem 12V, co też rozwiązuje problem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zdaje się, że żaden z współcześnie produkowanych amplitunerów już nie posiada takiej funkcjonalności bez względu na to, jaki to będzie model. Jeśli już koledze na tym zależy, to musi kolega celować w urządzenia starszej generacji i to dość wysokie modele. Np. Denon AVR-3808A którego miałem. Odnośnie gniazdka sieciowego. Trzeba wiedzieć, że tego typu rozwiązania realizowane są na dwa sposoby. Pierwszy to gniazdko, na którym cały czas jest napięcie, bez względu na to, czy urządzenie jest w stanie czuwania lub pracy. Drugi sposób, ten pożądany, to pojawienie się napięcia na gniazdku wyjścia w chwili przejścia urządzenia z trybu czuwania do trybu pracy.

Natomiast wszystkie założenia kolegi spełnią np. Denony serii AVR: 3808 i 4808. Ale to starsze, bardzo dobre modele, lepsze od tych wymienionych przez kolegę.
Wystarczy listwa master/slave.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tak też można, jak piszą koledzy @blackninja i @popej. Wszystko według potrzeb, oczekiwań i możliwości. Ja akurat pisałem w kontekście amplitunerów, o które pytał kolega @marcef.
 

marcef

New member
Dziękuję FIRESTORM7 że dałeś mi tego czego chciałem. Wręcz Cie pokochałem za to, ale uczucie trwało 45 sek. kiedy to sie dowiedziałem ile kosztuje. Całe życie tak mam że wymagania jak na mercedesa ,a pieniędzy jak na seicento .... używane hihi.
BLACKNINJA - listwa odpadła w przedbiegach bo żadne kable nie pasują żonie na białych płytkach wysoki połysk w salonie:)
POPEJ - Twoje rozwiązanie jest interesujące ale boje sie że nie dla mnie bo mój sub to dla Was nie sub tylko skrzynka z głosnikiem podobna do suba . Jest to Koda SW1000. Nie widzę tam zadnych innych wyjść wejść do sterowania . Są tam tyko line in :
-wejście na pojedynczy chinch - sub woofer (z niego właśnie korzystam),
-wejscie na lewy prawy chinch z amplifiera
-zaciski zakręcane dwa na lewy i dwa na prawy kanał.
Te dwa chinche i zaciski to nie wiem po co są ale wątpie żeby sie nimi coś załączało bo jest tam tez przycisk załączający suba on / off .
Sam słysze że nie do końca gra tak jak powinien i być może go wykopie ale mam wysoką poprzeczkę od żony bo zestaw kolumn jest w czarnym fortepianowym (wysoki połysk) i pasuje jej do płytek. Kocham kobite to nie bede robił jej przykrości odcieniami gruszy , venge , czy srebrnego wiec póki co zostaje Koda.
No właśnie , po co mu dali te wejścia na chinche stero albo zaciski stereo ?
 

marcef

New member
tez mam kode sw1000 i nie narzekam :). co prawda 80 watt mocy to nie zawiele, ale w pokoju ok 16 m2 sparwdza sie b. dobrze

No to chwal sie jak rozwiązałeś sterowanie czyli załączanie suba .
Ampli z pilota a sub przyciskiem ?
Nurkować za suba 700 razy w roku - 365x2 bo licze włącz i wyłącz - próbuje sobie upraszczać życie a nie dorzucać kolejnych obowiązków - wystarczy ze w pracy ciągle czegos więcej dokładają i wymagają.
Dodam że przez pewien czas nie wyłączałem w ogóle suba ale wtedy 6 wat pobiera z sieci.
 

collider

New member
Bez reklam
No to chwal sie jak rozwiązałeś sterowanie czyli załączanie suba .
Ampli z pilota a sub przyciskiem ?
Nurkować za suba 700 razy w roku - 365x2 bo licze włącz i wyłącz - próbuje sobie upraszczać życie a nie dorzucać kolejnych obowiązków - wystarczy ze w pracy ciągle czegos więcej dokładają i wymagają.
Dodam że przez pewien czas nie wyłączałem w ogóle suba ale wtedy 6 wat pobiera z sieci.

Co to za problem podejsc i wlaczyc suba. W du.ach sie niektorym poprzewracalo ;).
 

fred23

Member
Wszystko zależy gdzie masz ustawionego suba , Jamo 200 miałem schowanego w rogu pod oknem , wcale nie było go widac i funkcja auto sprawdzała sie świetnie
 

marcef

New member
tego bym nie robił , jak chcesz sie cieszyć wszystkimi efektami w kinie , optyczne gniazdo ma mniej mozliwosci od HDMI ;)

FRED23 jakimi to funkcjami mam sie cieszyc przez HDMI . Z kim nie rozmawiam to wszyscy zgodnie podkreślają że HDMI to kupa jest - owszem do obrazu sie nadaje ale dźwięk traci. Lepszy dźwięk jest po optyku - przesyła DD? - przesyła, DTS ? - przesyła . Jest cos wiecej o czym nie wiem ?
 
Do góry