wypalanie

chloratum

New member
witam!czy możecie mi udzielić informacji , jakie jest zagrożenie wypalenia logo np.w Panasonic-u PA 50 42''.Przy normalnym użytkowaniu( ok 5godz. pracy dziennie,różne kanały,normalne oglądanie filmów,meczyków,itp...).Czy istnieje realne zagrożenie ?czy komus się wypaliło jakieś logo??czy ktoś widział u kogoś innego ??czy może to tylko jakiś mit??Mam zamiar zakupić tego panasa (ew.troche poczekać i kupić nieco nowszy model) ale obawiam się ze strach przed wypaleniem odbierze mi całą przyjemność z oglądania TV.NIe wiem czy moje obawy maja uzasadnienie.Czy wypalanie ma miejsce tylko przy oglądaniu jednej stacji przez wiele godzin? czy jeśli włączę tvn turbo na 3 godziny to coś się wypali?jak to z tym tak naprawdę jest??
Byłem ostatnio w sklepie pytałem sie o to wypalanie na co sprzedawca(zagorzały zwolennik TV plazmowych) odpowiedział:,,prosze pana to jakiś kretym w jakiejś gazecie pare lat temu zamieścił artykuł że w plazmach sie wypala logo i tak to sie rozniosło...może i coś by się tam wypaliło gdyby wziąć jakąś stara plazmę sprzed 7 lat ale w tych nowych to nie ma szans..."-koniec cytatu-ale czy to prawda?
P.S.z góry dziękuję za fachowe odpowiedzi!pozdr.
 

deoc

New member
No wlasne ja tez chce kupic ten TV i to w najblizszych dniach... upatrzona plazma wisi od 2tyg na scianie i wlasnie przed jakas godzina sobie uswiadomilem ze jest tam TVN wlaczony - mam nadzieje ze nie ma wypalonego nic... jutro chyba pojde z decyzja - ale obejrze sobie ekran z bliska na wlaczonym ekranie testowym (ktory juz odkrylem po 10min zabawy z TV :D)
A co do tego "docierania" dajcie jakis link na forum ew. opiszcie to tu :( Bo nie wiem co to ma byc? Jak z samochodem - przez pierwsze 1000km spokojnie jezdzic maks 100km/h :D
 

chloratum

New member
deoc napisał:
No wlasne ja tez chce kupic ten TV i to w najblizszych dniach... upatrzona plazma wisi od 2tyg na scianie i wlasnie przed jakas godzina sobie uswiadomilem ze jest tam TVN wlaczony - mam nadzieje ze nie ma wypalonego nic... jutro chyba pojde z decyzja - ale obejrze sobie ekran z bliska na wlaczonym ekranie testowym (ktory juz odkrylem po 10min zabawy z TV :D)
A co do tego "docierania" dajcie jakis link na forum ew. opiszcie to tu :( Bo nie wiem co to ma byc? Jak z samochodem - przez pierwsze 1000km spokojnie jezdzic maks 100km/h :D
podobno żeby w plazmie nic sie nie wypaliło przez pierwsze 100-300godzin należy unikać tych właśnie stałych obrazów oraz należy mieć ustawiony kontrast w granicach 50% , & nie powinno się też przesadzać z jasnością...-to właśnie ma być docieranie.Ale sam nie wiem czy po tych 100-300 godzinach juz nie ma się prawa nic sie wypalić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Mamy kilka plazm i zlecenie docierania ich przez klientów.
Korzystajac z programów HD - nikt nie skarżył się później na wypalanie.
na żadnej plaźmie nie zostało sladów.
pozdrawiam
 

Tom0000

New member
Byla akcja "przytul kropka" majaca wypalac , choc nie plazme ...

Mamy praktycznie na kazdym kanale logo stacji i dodatkowo figurke z wiekiem.
Jesli plazmy sa podatne na wypalanie, to te symbole musza wplynac na ten efekt . Nie bedzie to widoczne od razu, ale po kilku tysiacach godzin, w miejscach logo jakosc koloru bedzie napewno inna niz srednia ekranu.
 

gad7

New member
Nie wiem co z tym wypalaniem ale powiem tak Moja sia=ostra katuje 37pa50 a wlasciwie jej dzieci na minimini tvn i inne chodzi po 5-7 godzin i jakos od 2 miesiecy nic jej sie nie wypalilo fakt docieralem jej plazme przez okolo 100- 200 godzin, ja mam 37pv500tez od okolo 2 miesiecy i nic szczegolnego nie zauwazylem, teraz powoli docieram 42pv60 i jakos nic nie zauwazylem nawet takich efektow o jakich pisal dnc.
 

gad7

New member
Ja po rozmowie z kikim docieralem tak: wlaczyc jakies filmy na dvd bez loga i ogladac na 30-40% jasnosci, kontrastu,koloru itd. i tak przez okolo 100-300 godz.
 
Do góry