wymiana Ue55mu7002 na coś 65''

Sawar_pl

New member
Cześć,
jak w temacie. Chciałbym wymienić całkiem fajny TV, który niestety stał się trochę za mały.

głównie filmy ale i trochę wiadomości. Raczej odrzucam OLED ze względu na możliwe wypalenie. Słusznie?

głównie oglądam na wprost, przy ciemnym pokoju.

Chciałbym wiedzieć różnicę na plus względem Ue55mu7002 no i nie przepłacić bez sensu. Nie szukam idealnego TV a jedynie większego nieco lepszego zamiennika.

OD kiedy TCL robi dobre telewizory :)? C835? a może samsung QN85? nie umiem ich porównać poziomami do siebie a tym bardziej do obecnego. Teoretycznie portfel szykuję na QN91 ale rozsądek podpowaida że to przesada za TV :)

Wdzięczny będe za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oledy są już dobrze zabezpieczone.
Pytanie czy masz dość kasy ?

TCL jest twórcą mini led , więc znają się lepiej ni z inni.
Dostali też najlepsze oceny w Europie w klasie cen do jakości- kolejny raz.
TCL 65C835 jest w specjalnej ofercie dla niebieskich z pakietem dodatkowym.
Model Samsunga jest też bardzo dobry, ale jakość oleda na dziś wygrywa i 4 tyś zł masz w kieszeni.
 

Sawar_pl

New member
chciałbym rozsądny wydatek poczynić. w końcu kryzys infalcja...
to QN85 nie jest miniledem? czy źle zrozumiałem. Jeśli mam kupić oleda i zapłacić kilka tyś mniej to jakiego?
najważniejsze by poza wielkością był obraz lepszy jak w MU7002.
Co to za pakiet dodatkowy? w sensie zmienię kolor na niebieski i co dostanę w zamian?
Samsungi prowadzicie czy nie :)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pisałeś o 65QN91 .
Oled Philips 65 706 masz za 5999 zł

Na razie zmiany dla niebieskich są jeszcze w poprawianiu, więc każdy jest traktowany jak niebieski.
czyli masz pakiet dodatkowo.
Tak, QN 85 jest mini ledm. Pytanie który model masz na myśli stary czy obecny ?

Mini ledy są różne:
  • 65PML9506
  • 65PML9636
  • 65qNED913
  • 65C835
  • 65C935
  • 65QN85
  • 65QN95
Są dostępne- pytanie ile masz kasy na mini ledy ?
 

Sawar_pl

New member
Tak naprawdę pytanie sprowadza się jaki jest aktualnie odpowiednik Ue55mu7002.
Chciałbym powiększyć do 65'' i przeskoczyć o poziom wyżej. Nie musi być to najwyższa półka po prostu by było widać różnicę.

Wbudowane głośniki nie są dla mnie ważne bo mam zestaw kina domowego.
Jak już to zależy mi na tym by tv sam z siebie dekodował Atmosa i DTS:X i to puszczał na kino domowe. Aktualnie muszę podpinać dodaktowy player by mi dekodował ten dźwięk.
Dodatkowo wkurza mnie na maksa taki dziwny obecnie efekt, przy napisach. Pojawiają się napisy, to automatycznie cały tv staje się jaśniejszy. Przy filmach w ciemnym pokoju robi się to irytujace mega:).

jestem gotowy wydać i 10K o ile to będzie konieczne i będzie się przekładało na "ohy i ahy". Jeśli wydanie 5000 spowoduje, żę zobaczę różnicę na + w jakośi względem obecnego TV to też mnie zadowoli. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy Oled TV nie będziesz miał tego efektu.
Przy oledzie 95% ludzi wydaje ochy i achy, czyli warto.
Sam to też potwierdzam jak przychodzą goście do domu.
I Masz świetne Oledy 65" już od 6999 zł , czyli nie musisz
 

Sawar_pl

New member
czyli zaczynamy od nowa.
staram się pominąć lekką tendencyjność co do producentów przeglądając forum wywnioskowałem żę:

OLED LG 65c22 za 8250 zl
jakaś propozycja coś co by odpowiadało tańszemu TCL835 ale na OLED?

TCL 65C935 mini led za 8499 zł
TCL 65C835 mini led cena 7300?

Philips 65 PML 9506 mini led za 6999 zł

trochę głupie pytanie ale co "tracę" schodząc do ok 7000PLN?

czyli w miniledach będę miał ten problem z napisami niezależnie od modelu?
 

cyment

Member
sawar jedziemy na tym samym wozku (ten sam TV, te same bolaczki), po ogladnieciu TV w salonach dochodze do wniosku, ze tylko OLED. Najlepiej, zeby byl relatywnie jasny, wiec LG C2.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 65C835 za 6999 zł

Schodząc z ceną tracisz szczegóły, pytanie czy w ogóle Ci na nich zależy ?
Jeśli ktoś ma 7 tyś i w tej klasie wybierze do swoich potrzeb, może też być zachwycony !
 
Do góry