Wymiana TX-NR809 i Atmos

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proponuję poczekać. RZ1100 gra inaczej jak 809, czy 810, 900 czy 800.
Z Klipchami tymi co masz, lepiej zagra RZ810, poczytaj inne wątki.
Generalnie poczytaj też zagraniczne fora, sporo osób (fanów) Onkyo odpuściło ten model, bo nie gra już tak kinowo. No chyba, że zaatakujesz na dzień dobry końcówkę.
Miałem RZ1100 i mam 810, mimo, że mam Atmosa 7.1.4.
To powinno Ci dać do myślenia.
Czekam na nowe modele.
 

bogasman

New member
Proponuję poczekać. RZ1100 gra inaczej jak 809, czy 810, 900 czy 800.
Z Klipchami tymi co masz, lepiej zagra RZ810, poczytaj inne wątki.
Generalnie poczytaj też zagraniczne fora, sporo osób (fanów) Onkyo odpuściło ten model, bo nie gra już tak kinowo. No chyba, że zaatakujesz na dzień dobry końcówkę.
Miałem RZ1100 i mam 810, mimo, że mam Atmosa 7.1.4.
To powinno Ci dać do myślenia.
Czekam na nowe modele.

Kurczę, nie mam tyle czasu, żeby czytać wszystkie blogi, ale zastanawiałem się, czy nie poczekać na nowe modele, bo sporo technologii stoi na rozdrożu lub jeszcze się nie dopracowało. Są jakieś zapowiedzi na przyszłe modele?
Jeśli chodzi o końcówkę mocy np 9 kanałową, to tym bardziej muszę z nim poczekać, bo to jednak spory koszt jest, a do tego jeszcze trzeba dokoptować 4 głośniki do 7.1.4.
Ech, taki przełomowy jest ten rok, wszędzie jakieś zmiany, zaczynam się zastanawiać czy i z TV się nie pospieszyłem :hmm:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie jest przełomowy, to się dzieje każdego roku od zarania dziejów.
To co jest istotne już jest.
Co byś nie kupił będziesz zadowolony, jak chcesz mieć 9 kanałów to RZ1100 z Onkyo. To świetny ampli, ale gra ciut inaczej jak reszta Onkyo.
Myślę, że w tym roku będą nowe modele, jak Ci się nie pali to poczekaj.
Z niższych modeli już wiszą na stronie do wprowadzenia nowe, z wyższych trzeba poczekać.
 

bogasman

New member
Palić to mi się nie pali, bo nie mam żadnego źródła UHD oprócz Netflixa i Youtube'a w TV, a i nad Atmosem muszę pomyśleć, bo mam trudny sufit skośny. Mogę więc poczekać nieco. Jakieś pomysły odnośnie atmosa 7.1.4? Jednak wrzucę te zdjęcia bo sam nie wymyślę... Z przodu myślałem żeby postawić podstawki artmosowe na frontach, ale z tyłu to pojęcia nie mam. Tylne surroundy będą obniżone.

20170407_083906_Small.jpg

20170407_085904_Small.jpg

20170425_085119_Small.jpg
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Na nadstawki atmosowe nawet nie patrz bo to wyrzucony pieniądz. Wysoko masz te surroundy zamontowane. Ja tu widzę bardziej potencjał dla auro, gdzie obecne surroundy mogą robić jako górne piętro (oczywiście boczne trzeba by na monopole wymienić), a dorobiłbyś tylko 4 surroundy z dolnego piętra. Jak dołożysz głośniki sufitowe do obecnej konfiguracji to stworzą praktycznie jedną płaszczyznę z surroundami i nie będzie efektu 3D. Jeśli chodzi o ampli to trudno powiedzieć jaki kierunek Onkyo obierze, jednak niezależnie od tego warto zaopatrzyć się w końcówki w klasie A/B, bo amplitunery powoli zmierzać będą w kierunku klasy D, która tak jak dyplomatycznie napisał kolega Armani brzmi "inaczej" ;)
 
Ostatnia edycja:

bogasman

New member
Na nadstawki atmosowe nawet nie patrz bo to wyrzucony pieniądz. Wysoko masz te surroundy zamontowane. Ja tu widzę bardziej potencjał dla auro, gdzie obecne surroundy mogą robić jako górne piętro (oczywiście boczne trzeba by na monopole wymienić), a dorobiłbyś tylko 4 surroundy z dolnego piętra. Jak dołożysz głośniki sufitowe do obecnej konfiguracji to stworzą praktycznie jedną płaszczyznę z surroundami i nie będzie efektu 3D. Jeśli chodzi o ampli to trudno powiedzieć jaki kierunek Onkyo obierze, jednak niezależnie od tego warto zaopatrzyć się w końcówki w klasie A/B, bo amplitunery powoli zmierzać będą w kierunku klasy D, która tak jak dyplomatycznie napisał kolega Armani brzmi "inaczej" ;)

No cóż surroundy tylne są oczywiście za wysoko zamontowane, planowałem je obniżyć na wysokość bocznych, albo postawić na podstawki i w sumie to ostatnie mnie coraz bardziej kusi. Boczny obok kaloryfera też da się obniżyć o jakieś 70cm. Problemem jest druga strona, bo tam obniżenie głośnika nie wchodzi w grę, bo będzie zawadzał w przejściu komunikacyjnym do aneksu. Także zgadzam się ogólnie z diagnozą, że trzeba by było obniżyć to co jest, żeby było sens robić wyższą płaszczyznę, niemniej jednak będzie to kłopotliwe do wykonania.
A dlaczego nadstawki atmosowe to wyrzucony pieniądz?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Nadstawki to taka proteza atmosowa jak np. soundbar dla typowego kina domowego, do tego trzeba mieć płaski sufit żeby dźwięk mógł się idealnie od niego odbić, a u Ciebie rozproszyłby się po prostu. Jak masz możliwość obniżenia surroundów to spoko. Dipole/Bipole montuje się powyżej głowy, natomiast monopole tak żeby wysokotonowy był na wysokości ucha. Także najpierw ogarnij sytuację z surroundami, a później zabierz się za atmosa, z którym też nie będzie problemu bo głośniki nie muszą być koniecznie wpuszczone w sufit przecież.
 
Do góry