Wymiana TV Smamung

Misial

New member
Obecnie używany model Samsung UE40F6400, ma już 7 lat dzieciaki ciągle przesiadują w naszym pokoju, więc ten by wylądował u nich. A u nas zmiana.
Najczęściej żona ogląda TV naziemną, ja Netflixa, czy jakaś satelita - raczej nie, możliwe, że pojawi się konsola.
Jedynie co bym chciał, by jeszcze dało się pozyskać czasem lepszy dźwięk przez amplituner Onkyo TX-8050, niestety Samsung bardzo cicho przesyła.
Rodzice moi zakupili Sony XF (już nie pamiętam model), ale jak u nich jestem i obraz mają z staelity to mi się podoba.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,0-3,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2osoby (no i często obecnie dzieci)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Tak i tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci wchód i północ. a tv po stronie zachodniej
7. Co chcemy, aby telewizor posiadał? dobry obraz;)
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna
9. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Amplituner Onkyo (zestaw stereo)
10. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Średnio 5h dziennie.
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, Netflix,
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Youtube, Netflix
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? możliwe
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
16. Preferencje co do wielkości? do 49"
17. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie wiem...
18. Preferencje co do marki? Sony
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000zł.

Zdjęcie jak wygląda pokój, w miejscu którym robiłem po mojej lewej stronie za mną także jest okno.
https:// photos.app.*********************/wubyNB7fgfcoK27g6

Wiem, że są ostatnie modele SONY BRAVIA KD-55XF9005, jednak on już ma 123 cm szerokości :(
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,0-3,5m.
16. Preferencje co do wielkości? do 49"
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000zł.
Wiem, że są ostatnie modele SONY BRAVIA KD-55XF9005, jednak on już ma 123 cm szerokości
W tej odległości od ekranu to tylko 55 cali (mniejszy naprawdę nie ma sensu).
Ten SONY to model na 2018 rok, więc ma już 2 lata. Może wybierz coś z linii na 2019 rok.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z żoną się nie dyskutuje, tylko ją subtelnie przekonuje...:D, co do wielkości to przy tej odległości 55 cali to niezbędne minimum. Wskazane 65 cali. A ten Sony, stary, ale jary! Mimo, ze dwa lata to bardzo dobry TV. Możesz też zobaczyć Sony XG9505 z 2019r. Można go wyrwać w promocji w dobrych pieniądzach. Zapytaj Kiki, ma dobre ceny.
 

Misial

New member
Co do naziemnej, zastanawiam się czy może po zmianie TV nie spróbować coś z satelity. Ja w sumie czasu za bardzo nie mam, ale znając zonę to wszystkie kanały HDTv i coś w ten deseń by były oglądane.

PS. można jakoś podać link do zdjęcia z pokoju?
 
Ostatnia edycja:

Lechu1956

New member
U mnie jest podobnie. Dlatego zakupiłem już dawno ofertę prepaid z canal plus(dawne nc+) i około 60 kanałów mojej żonie w zupełności wystarcza. Koszt jednorazowy(moduł+karta), to około 200zł. Bez umowy , a potem opłata 20 zł na miesiąc. Resztę ma w aplikacjach.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli do 49 cali to masz tylko jeden dobry TV. SONY 49XG9005. Tylko, że dokładając 500 zł masz model 55XG9505 lub taniej starszy 55XF9005
 

Misial

New member
Masz racje,
ale mam jeszcze jedno pytanie.
Obecnie Samsung bardzo cicho "przesyła" dźwięk na kablu optycznym do amplitunera. Gdzie słuchając muzyki mam powiedzmy ustawiony poziom dźwięku na 28 (na skali ampli), tak jak chce posłuchać na głośnikach dz wieku z TV to trzeba podkręcić do 50.

Odnośnie tych preferencji co do satelity, to żona mówi, że nie raczej nie, ale pewnie jakby zamówił, to te wszystkie kanały kobiece by by były oblegane.

pokój wygląda tak:
https://photos.app.*********************/wubyNB7fgfcoK27g6
 
Ostatnia edycja:

Lechu1956

New member
@comeback. Ty też polecasz często telewizory LG z webos. A posiadają one starsze wersje niektórych aplikacji niż telewizory android tv z 2015 roku. A o tym już nie wspominasz.
 

Lechu1956

New member
@comeback. Jaka prostota obsługi? Przejście z satelity na naziemną w LG , czy TCL to tragedia. W Sony wystarczy do do tego jeden przycisk.
@Misial. Jestem podobnego zdania co @Karol1976. Jedynie wi-fi i pvr są słabą stroną Sony.
 

Lechu1956

New member
Przy połączeniu bezprzewodowym mój telewizor Sony(2015) często tracił łączność z routerem. Połączyłem kablem i wszystko wtedy jest ok. Przy LG i TCL , które również posiadam jest trochę lepiej. Chociaż ostatnio przy nowszych telewizorach Sony przy aktualizacjach pisze ,że poprawiono łączność wi-fi z pewnymi routerami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb LG 49 Nano 863 z matrycą 100Hz.
Masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
Masz jeszcze
- Samsung 50Q65T za 3099 zł
- Sony 49XH8505 za 2999 zł
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@comeback. Jaka prostota obsługi? Przejście z satelity na naziemną w LG , czy TCL to tragedia. W Sony wystarczy do do tego jeden przycisk.
@Misial. Jestem podobnego zdania co @Karol1976. Jedynie wi-fi i pvr są słabą stroną Sony.
W jakich telewizorach można stworzyć jedną wspólną listę kanałów DVB-T i DVB-S bez żadnego przełączania?

Bardzo ważna dla mnie rzecz
 

Lechu1956

New member
Umiesz czytać. Gdzie napisałem o jednej liście kanałów dvb-t i dvb-s. Naciskam jeden raz odpowiedni przycisk i w telewizorze Sony lista kanałów dvb-s zmienia się na dvb-t. W LG ,TCL trzeba klikać na różne przyciski kilka razy., aby przejść z dvb-s na dvb-t. W telewizorach android owszem można na aplikacji channels stworzyć jedną listę i wymieszać kanały z naziemnej, czy kablowej z satelitarnymi.Niestety przełączanie kanałów trwa tak długo ,że nikomu nie polecam.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja właśnie szukam takiego telewizora w którym da się zrobić jedną listę naziemno-satelitarną i z tego co się dowiadywałem jest to możliwe w tv Technisata i Philipsa z Androidem. Samsung, LG, Panasonic, Sony, TCL nie oferują takiej możliwości. Z tego jak piszesz bardzo ciężko w LG przełączać się poprzez listami też o tym czytałem, po prostu tragedia.


Możesz potwierdzić że w Philipsie z Androidem da się stworzyć jedną listę naziemno-satelitarną, tak jak potwierdził mi to konsultant Philipsa?


Jak zmacie jeszcze jakiąś markę telewizorów w których można stworzyć jedną listę naziemno-satelitarną bez żadnego przełączania, to piszcie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry