Wymiana tv pod PS4PRO.

Yoszek

New member
Witam

W związku z ogłoszeniem daty premiery oraz tego na czym skupi się marka Playstation postanowiłem wymienić mój Tv.Tak samo jak ostatnim razem z pomocą tego forum złożyłem zestaw tak ponownie tu wracam w tym samym celu.Mój aktualny setup wygląda tak:

TV-Sharp LC60LE840E
Amplituner-YAMAHA RX-V671
Głośniki-JAMO S606 5.0 + SUB260

Teraz moje dane:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1-2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać ale podstawa musi być na środku bo mam mały stolik.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Ciemnica w pokoju non stop.
7. Jaki masz obecnie telewizor? jak wyżej.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? niski czas reakcji,solidne staty hdr,bardzo dobre odwzorowanie kolorów i czerni przede wszystkim oraz co najważniejsze jak najbardziej możliwie zredukowane rzeczy z pkt 18.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PS4 + PC
10 .Jakie urządzenia ? amplituner,ps4,pc
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 8-15h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? zero tv
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy z pc,zero tv
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? kilka godzin każdego dnia
16. Preferencje co do marki? Brak.
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali tylko
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? clouding,colour banding,backlight bleeding,nierównomierne podświetlenie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? nie ma znaczenia,non stop ciemno w pokoju
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 10k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Do czasu aż nowa konsola to wymusi
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? wcale

PS4pro wychodzi 10 listopada.I wtedy najwcześniej będę chciał kupić tv.Cale to 65-nie mniej nie więcej.Nie chce żadnych 3D,zakrzywionych,ambilightów i innych bajerów.Zależy mi na dobrej obsłudze hdr abym widział tego efekt w nadchodzących grach.Filmy oglądam z kompa z gf 980ti podłączonego do tv.10k to tyle ile bym najlepiej chciał dać maxymalnie,do tego 2k na zastępce za mój amplituner(bo rozumiem będzie to konieczne). Dołączyłem też do klubu hdtv gdyż najlepiej bym kupił pewnie skalibrowanego od razu i za pośrednictwem tego forum.

Jeśli nie wymieniłem czegoś to proszę pytać.Z góry dziękuję za pomoc.Temat założony na 2 miesiące przed zakupem aby dobrze przemyśleć sprawę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow, to będzie dopiero zabawa:
Z bardzo dobrych masz:
- Panasonic 65DX750
- Philips 65PUS7601
- Samsung 65KS7500
- Sony 65XD8505
- Philips 65PUS8700
Na wszystkie modele masz specjalne ceny z kalibracją gratis.
 

Yoszek

New member
Wow, to będzie dopiero zabawa:
Z bardzo dobrych masz:
- Panasonic 65DX750
- Philips 65PUS7601
- Samsung 65KS7500
- Sony 65XD8505
- Philips 65PUS8700
Na wszystkie modele masz specjalne ceny z kalibracją gratis.

Dzięki za odpowiedź kiki.Poczytałem sporo o tych modelach i zdecydowanie Philips 65PUS7601 wygrywa.Głównie dlatego że posiada podświetlenie Direct LED i zapowiada się z tego co czytałem świetnie.Czekam na test który słyszałem ma się pojawić tutaj.Jedyne czego się obawiam to stópki-tv ma stać a stolik mam wąski,oby była jakaś wersja z podstawką w środku....

Zdecydowanie nie chciałbym kolejnego telewizora Edge Led kupić,tym bardziej że chcę tv z dobrym hdr,a nie byle był jakiś tam efekt.

Czy warto dołożyć do czegoś ponad te 10k co aktualnie ustaliłem Sobie lub poczekać na coś? Najwcześniej zakup to tak jak pisałem połowa listopada ale mogę poczekać.Preferowałbym kupić tv na te 5 lat aby przy Ps5 już nie musieć zmieniać.

Jeśli jednak miałbym brać Edge-Led to zastanawiałbym się tylko nad Sony KD-65XD9305 LUB Samsung 65KS9000
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jesteś niebieski , więc na wszystkie modele masz specjalne ceny z kalibracją.
Byłbym za 65PUS7601.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

Yoszek

New member
Odświeżając temat,tak jak pisałem w topicu o zd9 czekam aż cena troszkę spadnie. Ale dalej czytam i teraz mocno biorę pod uwagę oledowego 65B6J.
Sam już nie wiem,na pewno kupię albo zd9 albo tego b6. Ta czerń tak bardzo mnie kusi. Może ktoś coś dopisze aby pomóc mi się zdecydować?Sam już wymiękam i nie wiem co wybrać....
 

Yoszek

New member
To wiem oczywiście,ale janość zd9 ma znacznie większą przez co hdr możę prezentować się o wiele bardziej imponująco.Zastanawia mnie też czy ta różnica 10ms w lagu będzie odczuwalna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie będzie odczuwalna.
I ZD9 Sony będzie miał dłuższą żywotność.
I za 18.999 zł jest extra ofertą.
 

Yoszek

New member
Nie będzie odczuwalna.
I ZD9 Sony będzie miał dłuższą żywotność.
I za 18.999 zł jest extra ofertą.

To b6 ma tego większego laga. A co do żywotności to owy OLED ma 100 000 godzin co przy moim użytkowaniu daje 40 lat....taka żywotność wystarczy mi heh.
Co do ceny to nadal b6 można jeszcze taniej kupić-za 17990 jest na allegro.
To co mnie najbardziej przeraża w tym b6 to ta retencja obrazu. Niby znika po jakimś czasie ale jak zostanie?Trochę mnie to martwi.Aktualnie nie mogę znaleźć argumentu absolutnego który sprawi że będę za ZD9.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled ma tylko na kartce, cały czas problem z tym że się utlenia.
ZD9 - opad szczęki -więc argument znakomity.
A po kalibracji - radość pełna.
 
Do góry