Wymiana suba.

don111

Banned
don111, ten cytat, ktory wkleiles, to wszystko, co znalazles/przeczytales o tym subie?
Nie twierdze, ze ten XXLS400 jest zly, bo NIE WIEM...
A sam...zastanawiam sie nad tym subem, hehe - angole sie zachwycaja...
Ale nie podoba mnie sie czekanie minimum 2 tyg, no i jak cos sie stanie, to wysylanie do UK na gwarancji...

A co sadzisz o Jamo SUB 650 - ma zamknieta obudowe, nienajgorsze pasmo...
Ja ciagle mysle nad tym Klipsch RW-12d...ale obawiam sie o piardy z b-r...
ale do czego to ma być sub ? jak tylko do kina domowego to sobie kup tego Klipscha lub JBL i źle nie będzie, choć na zejście i jakość/szybkość basu jak z xxls400 nie ma szans, SPL na pewno jednak mają wyższe
jeśli natomiast będziesz chciał dopełnić pasmo kolumn przy muzyce to będzie kiepsko, bo rytmu tego typu suby nie trzymają, poza wolnym basem w np r'n'b albo hip hop...
Jamo Sub 650 - pisałem już, konstrukcja zamknięta jak XXLS400 więc powinien mieć dobrą jakość basu, ale porównaj sobie wagę, moc rms (nie dynamiczną), zastosowany głośnik w tych dwóch...
 

wrx

New member
Bez reklam
Sub ma byc tez dopelnieniem kolumn.

No coz, na pewno ten Jamo jest gorszy niz ten BK, ale tez kosztuje 50% - wiec takie rzeczy rowniez trzeba porownywac.

Mnie przed Klipschem powstrzymuje (tylko) strach przed dzwiekami z B-R...
 

mattt

New member
Sub ma byc tez dopelnieniem kolumn.

No coz, na pewno ten Jamo jest gorszy niz ten BK, ale tez kosztuje 50% - wiec takie rzeczy rowniez trzeba porownywac.

Mnie przed Klipschem powstrzymuje (tylko) strach przed dzwiekami z B-R...


co to ten B-R? kupiles tego Klipsha? Jesli tak to moglbys sie podzielic opinia na jego temat z punktu widzenia uzytkownika?
 

wrx

New member
Bez reklam
Tak, kupilem Klipsch RW-12d.
Nie podejmuje sie glebszej oceny z racji pomieszczenia w jakim to stoi (ponad 50m2 otwartej przestrzeni), ale moge napisac, ze gry i film rewelacja, a muzyka moze byc.
Nie bawilem sie za bardzo ustawieniami, wiec pewnie i muzycznie moglaby byc rewelacja, tym bardziej, ze sub ma wbudowane rozne tryby, ktore mozna wybierac.
 

fidox

New member
jako że nie mogę pisać jeszcze nowych postów podłączam się do wątku:
zamierzam kupić:
Amplituner Onkyo 626:
AMPLITUNER ONKYO TX-NR626 SUPER CENA RATY dig5% (3453268771) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

mam zestaw na razie starych kolumn
muszę najpierw dokupić Subwoofer
i zastanawiam się nad używanymi sprzętami

który lepszy sub będzie do kina domowego i do muzyki?:
JAMO sub 650
Jamo sub 650 IDEALNY SKLEP 1800zł OKAZJA (3473191563) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
czy
Paragigm 1200 V4
PARADIGM PS-1200 v.4 , czarny ,stan idealny (3467874642) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ten paradigm ponoć do muzy nie jest najlepszy, poza tym jest to dość stary model a więc i wysłużone
c
najważniejsze:!!!
pokój ma 30m2 i nie ma nad nim sufitu - czyli przestrzeń w pionie około 6m, poza tym nie ma też ściny z tyłu za fotelami jest 12m2 jadalnia

oczywiście siedzieć się będzie około 4m od TV/kolumn przednich
proszę o szybką odpowiedź w sobotę mogę to kupować

dziękuję
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli też do muzyki to brałbym Jamo 650 bo to konstrukcja zamknięta. Bas będzie bardziej kontrolowany. To duży sub powinien dać radę w 30m2.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz do blackninja zapytanie o Jamo Sub 660. (następca 650). W necie nowe stoją po 1500zł, może będzie miał lepszą cenę. Nie będzie stresu, że coś może być uszkodzone.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie jak napisał Paweł. Jeżeli masz dać 1k za używkę, gdzie do końca nie wiemy jak ten sub był ekspoloatowany, to może warto zainteresowac się nowym modelem 660? W necie jest za 1500zł, więc pewnie u Blackninja by było taniej. Chyba że masz bardzo ograniczony budżet?, ale w innnym przypadku może warto te 350 - 400zł dołożyć i mić nówkę na pełnej gwarancji? Ogólnie z subem nie powinno nic się stać jak był rozsądnie używany, ale ludzie róznie podchodzą do swojego sprzętu. Zawsze jakieś minimalne ryzyko istnieje.
 

fidox

New member
sub

sprawa wygląda tak że mam możliwośc podjechac na miejsce i zobaczy suba przed zakupem
też zastanawiam się czy oszczędzic 500 zł
jeżeli sprzedający chce podłączyc sprzet?
co radzicie

chętnie tez posłucham uwag na temat mojego wyboru - post powyżej
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uzywany sub to zawsze jakies ryzyko, ja dla przykładu miałem problem z jednym, nie zawsze dostawal sygnal i nie zalaczal się, aby go wybudzić trzeba było znacznie podkrecic ampli. Sub może tez buczec, wydawac stuki, za szybko się wygaszac (wszystko w zaleznosci od modelu i ustawien). Natomiat nowy to nowy, zawsze jest gwarancja.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
sprawa wygląda tak że mam możliwośc podjechac na miejsce i zobaczy suba przed zakupem
też zastanawiam się czy oszczędzic 500 zł
jeżeli sprzedający chce podłączyc sprzet?
co radzicie

chętnie tez posłucham uwag na temat mojego wyboru - post powyżej

Tak Ci powiem że ta cena za 650 jest na granicy opłacalności. Ja swojego Tonsil Aktiv 200 po 8 latach sprzedałem w idealnym stanie za 300zł, nowy ok. 850zł. Nowe kolumny Jamo za które dalem 1550zł, po 8 miesiącach na gwarancji sprzedałem za 1150zł. Nowy model Jamo 660 już jakiś czas jest na rynku, do tego nie wiadomo ile czasu ten ktoś używał tego suba? Pamiętam że te modele 650 były jeszcze chyba tańsze niż teraz 660. Więc wychodzi na to że koleś chce sprzedać używkę, bez gwarancji i stracić na tym za wiele. Teraz sprawdzałem w archiwum Allegro, i sub 650 chodził swego czasu za 1300zł - 1400zł (zależy jaki sklep), więc trochę przegięciem jest sprzedawać po takim czasie używany raptem 300zł taniej.
 
Do góry